הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לוייטנאם וקמבודיה מסע אל תרבויות המקונג

17 ימים 14 לילות

טיול לוייטנאם וקמבודיה מסע אל תרבויות המקונג

17 ימים 14 לילות (מס. טיול 063)

על הטיול

על הטיול

הטיול מותנה באישורים רגולטוריים של השלטונות מבחינה בריאותית.
נקווה שישתנו בקרוב ההגדרות שלנו כמדינה אדומה ונוכל לטייל בבטחה.

למידע עדכני לנוסעים לחו"ל בתקופת קורונה לחצו כאן >

שדות האורז של וייטנאם, רועי האווזים, ערי נמל עתיקות, מפרץ טונקין על אלפי צוקי הגיר המתנשאים אל-על ממעבי האוקיינוס, כת הקאו די ודלתת המקונג, תעלות המים וחיי הכפרים, הו צ`י מין התוססת והאנוי המאופקת, מלחמת וייטנאם ומוזיאון המלחמה, מחילות קו צ`י של לוחמי הוויטקונג, שבטי ההרים בסאפה על מלבושם הססגוני, הם שהופכים את הביקור בוייטנאם לחוויה שאין שנייה לה. שייט אל השוק הצף הענק שעל נהר המקונג, והביקור בסיאם ריפ, יפגיש אותנו עם אחד מפלאי עולם, מקדשי אנגקור, שהשיטוט בין שרידי המכלולים המקודשים, הוא מסע בזמן אל ממלכת הח`מר האדירה ששלטה בדרום מזרח אסיה.

טיולים מאורגנים למזרח הרחוק >>

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ב'/ג' ת״א > האנוי

  נפגש בנתב״ג ונטוס דרך יעד ביניים להאנוי, בירת וייטנאם. לאחר הנחיתה העברה לבית המלון.

 • 02
  יום ד' האנוי > האלונג ביי, ״מפרץ היופי הקסום״

  הבוקר נצא לסיור בעיר. נטייל ברובע העתיק, מערבה לגשר Chuong Duong הסמוך לאגם Huan Kiem והמהווה את המוקד המרתק של הבירה, נשוטט ונתרשם מרחובותיו הצרים, בעלי המלאכה החנויות הרבות והסוחרים המאכלסים אותו. נראה את המאוזוליאום בו חנוטה גופתו של המנהיג הו-צ‘י-מין, אחד האתרים החשובים של האנוי והמהווה דוגמא לפולחן אישיות. נערוך ביקור בבית בו התגורר הו-צ‘י-מין ומוזיאון על-שמו הבנוי בצורה של פרח הלוטוס. נראה את בית האופרה, שהוא אולי המבנה המשקף בצורה המשכנעת ביותר את ההשפעה הצרפתית על הארכיטקטורה של האנוי. נצפה בפגודת העמוד-האחד, אשר כשמה כן היא, פגודה הבנויה מעץ, סביב עמוד-אבן אחד המייצג את הגבעול של פרח הלוטוס הקדוש והטהור. הסיור יערך ברכב וברגל. נבקר במוזיאון ״כלא הילטון האנוי״, שבו נאסרו לוחמי החופש הווייטנאמיים במלחמתם בכובש הצרפתי. ביקור בכלא מזכיר את מוזיאון אסירי המחתרות בירושלים. בתום הביקור נצא מהאנוי בנסיעה לאורך הנהר האדום לאחד מפלאי הטבע של ווייטנאם, הלונג ביי. מימיו השקטים זרועים באלפי איים קטנים וצוקים נישאים המזדקרים מן המים ויוצרים נוף מיוחד במינו. פירוש השם הלונג ביי, ״המקום בו יורד הדרקון אל הים״. השם קשור לאגדה על דרקון שיצר את המפרץ ואת האיים עם זנבו המתנופף.

 • 03
  יום ה' האלונג ביי > האנוי > רכבת לילה לסאפה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לשיט חוויתי במפרץ בין אלפי האיים, בגדלים ובגבהים שונים, כולם מסלעים קרסטיים, המזדקרים מתוך מי הטורקיז ויוצרים נוף מיוחד במינו. לאחר השיט נצא חזרה להאנוי ונצא לטיול אופניים באזור הרובע העתיק של העיר. לאחר ארוחת הערב נצא ברכבת לילה אל עבר אזור השבטים הססגוניים של צפון וייטנאם. הרכבת נוסעת צפונה עד לאזורי הגבול עם סין. לינה בתאים לשניים ברכבת.

 • 04
  יום ו' לאו קאי > סאפה, השבטים הססגוניים

  מיד בהגיענו ללאו קאי ניסע לארוחת בוקר בסאפה, אשר נבנתה ע״י הצרפתים כעיירת קיט ב-1922. בתום הארוחה נצא לביקורים באזור כפרי המיעוטים ובטרסות האורז, כאשר ברקע נשקפים נופים מרהיבים. נלמד על אורח חיי השבטים המקומיים, לרבות עיבוד הקרקע, ההשקיה והבאת המים, מלאכות היד, המגורים, האחסון, צביעת בדים, הכנת משקאות אלכוהוליים ביתיים ועוד. נוכל להתרשם מעצי החזרן (במבו) הענקיים ומהשימושים שעושים הכפריים בהם. בטיול בכפרים נפגוש את אנשי ה-Black H’mong שחלקם מדברים אנגלית מצוינת. מפגש עם הנשים החברותיות מהשבט, במיוחד אם אתם רוכשים מהם מוצרי מלאכת יד, יכול להוביל לשיחה מאד מעניינת על אורחות החיים של בני השבט. בתום הסיור, נחזור למלון להכנות לשבת. לתפילה וארוחת ליל שבת חגיגית במלון.

 • 05
  שבת סאפה

  לאחר התפילה וסעודת השבת נטייל ברגל להר האם רונג, לגן הסחלבים. כמו כן, נטייל ברחובות העיירה סאפה. נבקר בשוק המיוחד והססגוני של סוף השבוע, בו מתרכזים בני השבטים השונים בלבושם המסורתי למכירת מרכולתם.

 • 06
  יום א' סאפה > שוק יום ראשון בבאק הא > האנוי

  לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לעיירה באק הא בה מתקיים מדי יום א', השוק הצבעוני הגדול ביותר בצפון-מערב וייטנאם. נוכל ליהנות וגם לקנות מכל טוב הארץ – פירות וירקות כמו גם חמורים ובעלי חיים אחרים, פרטי לבוש ססגוניים וחפצים של מקומיים שבעבורנו הם קישוטים אקזוטיים. לאחר הנאה רגועה מהשוק ניסע חזרה להאנוי. בדרך נבקר בכפרים מקומיים ונראה אנשים לבושים תלבושות מסורתיות, צבעוניות ומרשימות. כמו כן, נראה טרסות אורז מתפתלות במדרונות שמסביב.

 • 07
  יום ב' האנוי > הויאן

  לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בהאנוי הנעימה והרוגעת. נבקר במוזיאון לאתנולוגיה, ללא ספק המוזיאון המרתק ביותר שנמצא בהאנוי. וייטנאם היא מדינה עשירה מבחינה תרבותית עם דיור כמעט 54 קבוצות אתניות שונות במקום אחד. המוזיאון לכן נותן תובנה למגוון התרבותי של וייטנאם וגם מסייע בקידום ההרמוניה החברתית-תרבותית בארץ. בתום הביקור נטוס לדאננג וניסע להויאן ללינה.

 • 08
  יום ג' הויאן

  היום נטייל בעיר העתיקה, בגשר היפני, ביקור במקדש Phuoc Kien ובבתיה העתיקים של העיר. נמשיך בביקור במוזיאון ובשוק המקומי ונסיים בכפרים בשוליה של הויאן, האחד עוסק בגידול ירקות והשני ביצור כלי חרס ונכיר את סגנון החיים של התושבים בכפרים שבשולי העיר הויאן. נשוט לכפר הקדרים טאן הא שתושביו מתמחים בקדרות והכנת כלי בית מחמר וקרמיקה. את חלקם תראו כבר בדרך אל הכפר, כורתים עצים כדי לחמם את התנור אליו ייכנסו הכלים שאותם מכינים שאר התושבים בחצרות הבתים. ניתן לצפות בתהליך ההכנה באחד מהבתים של התושבים הידידותיים.

 • 09
  יום ד' הויאן > הרי השיש > הו צ'י מין סיטי (סייגון)

  נפרד מהויאן וניסע להרי השיש העצומים. אלו הן 5 פסגות שהיו בעבר איים ובהן מערות ומנהרות נסתרות אשר שימשו את הוויטקונג כמקום מסתור בעת התקפות הפתע על הצבא האמריקאי. נמשיך לשדה התעופה ונטוס להו צ‘י מין סיטי, בעבר סייגון. לאחר הנחיתה, נצא לסיור בעיר שהייתה בירת ווייטנאם עד 1975, כאשר צבאות הצפון ניצחו את צבאות הדרום ואיחדו את המדינה. זוהי העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, הלב והנשמה של המדינה. עיר דינאמית, תוססת, שמרכזת את הפעילות המסחרית, הכלכלית והתרבותית. בערב, נצא לצפות במופע תיאטרון בובות המים.

 • 10
  יום ה' הו צ’י מין סיטי, וין לונג - יום מדהים בדלתת המקונג

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול בדלתת המקונג. בדרך נעצור לצפות בעבודת המקומיים בשדות האורז המישוריים. עם ההגעה לקאי בה, נשוט אל השוק הצף האמיתי והאוטנטי שבמקום. נצפה במקומיים המחליפים סחורות, פירות ומצרכים שונים תוך כדי שיט בסירותיהם הקטנות. נעצור באחד הכפרים לביקור במטעי פירות טרופיים. נמשיך לאורך התעלות הקטנות ונהנה מהמראות של הדלתה העילית של המקונג. נבקר במקומות בהם המקומיים מנהלים עסקים קטנים ומשפחתיים של ייצור ממתקי קוקוס ופופקורן עשוי אורז. בהמשך נגיע אל הכפר וין לונג – הפנינה הירוקה של האזור בה ניתן לחוש את ההשתלבות הנפלאה עם הטבע. נהנה ממוסיקה וייטנאמית אוטנטית בתוך גן בונסאי. אחר הצהריים נצא חזרה להו צ‘י מין סיטי.

 • 11
  יום ו' הו צ'י מין סיטי, מחילות קו צ'י

  75 המיילים של מחילות קו צ‘י יהיו יעדנו העיקרי היום. השם אינו מעיד על התוכן – קו צ‘י פירושו ארץ הגנים הפורחים. נצא מהו צ‘י מין סיטי לכיוון דרום מזרח לביקור במה שהיה גן העדן הנסתר של לוחמי הווייטקונג והכפריים שסביבם שהסתתרו והיום הוא נמנה על מספר גדול של אתרי קרבות שהפכו ליעדי תיירות מעניינים. בביקור נשלב צפייה בסרט המתאר את מלחמת וייטנאם באזור, הפצצות מטוסי B52 האמריקאים, ניסיונותיהם של הכפריים לברוח למסתור, מלחמת הגרילה של הקומוניסטים. בתום הביקור נחזור להו צ'י מין. אחה״צ נשוב למלון להכנות לשבת לקבלת שבת וארוחת שבת.

 • 12
  שבת הו צ'י מין סיטי

  לאחר התפילה נערוך סיור רגלי באזור המלון.

 • 13
  יום א' הו צ`י מין סיטי > סיאם ריפ, מקדשי אנגקור

  היום נפרד ממראות וייטנאם המרתקים ונצא למקום מדהים נוסף, מקדשי אנגקור. נטוס לסיאם ריפ שבקמבודיה הנמצאת בסמוך לעיר המקדשים – אנגקור. המקדשים, כ-1000 במספר, הם שרידיו הקדושים של מרכז שלטוני ודתי גדול אשר נבנו במאות ה- 9-13 כדי לפאר את שמותיהם של המלכים לשושלת ח'מר. במאה ה-15 ננטשה אנגקור ברובה, והיער כיסה את המקדשים. לפני כ-100 שנה, חוקר הטבע הצרפתי, אנרי מואו, גילה אותה מחדש ומאז ועד היום מתקיימים מאמצים לפינוייה של צמחיית הג'ונגל שמאיימת להרוס לחלוטין את שרידי המבנים. את יומנו נסיים בטיפול רפלקסולוגיה מרגיע.

 • 14
  יום ב' מקדשי אנגקור, פלוטינג וילג'

  היום נבקר בעיר הבירה של המלך, אנגקור ת'ום. נראה את מרפסת הפילים אשר ממנה סקר המלך את צבאותיו המנצחים, השבים מהקרב. כמו כן, נראה את מרפסת המלך המצורע אשר נקרא כך בשל צבעו הדהוי והאזובי שעליו, שהעלו את הדמיון לצרעת, והזכירו אגדה קמבודית על מלך באנגקור שחלה בצרעת. נבקר במקדש באיון, המקדש הממלכתי האחרון שנבנה באנגקור בסוף המאה ה-12. המקדש ידוע בכ-200 דיוקני האבן השלווים והמסיביים שבו, הנמצאים על 54 המגדלים שבמקדש. במקדש גם תבליטים רבים, המציגים מגוון ייחודי של סצנות מיתולוגיות והיסטוריות לצד סצנות מחיי היום-יום. נמשיך לביקור בכפר הצף- פלוטינג וילג', מרחק נסיעה של כחצי שעה נסיעה מסיאם ריפ בדרך משובשת ואופיינית לקמבודיה. מרבית הבתים בנויים על כלונסאות בנהר טונלה סאפ. היום נבקר במקדש המפורסם, מקדש אנגקור אשר נכלל ברשימת אתרי המורשת של אונסק״ו מאז 1992. נמשיך למקד באקהנג אשר נבנה בראש גבעה וממנה נצפה בשקיעה.

 • 15
  יום ג'/ד' מקדשי אנגקור, מקדש בנטאי סאמרה, מקדש בנטאי סריי > סיאם ריפ > יעד ביניים > ת״א

  ביומינו האחרון נבקר בעוד 2 מקדשים. הראשון, בנטאי סאמרה, מקדש הינדי, הבנוי בסגנון של אנגקור ואט, ונקרא על שמם של עם הסאמרה, ילידי האזור. המקדש השני, בנטאי סריי שפירושו, מצודת הנשים או מצודת היופי, כנראה בשל התבליטים המורכבים הנמצאים בו. תם ונשלם טיולינו המרתק בווייטנאם ובקמבודיה. ניסע לנמל התעופה ונטוס דרך יעד ביניים חזרה לארץ. נחיתה בבוקר יום ה-17 של הטיול.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות.
טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה. למעוניינים בתא ליחיד גם ברכבת הלילה תהיה תוספת למחיר. ברכבות הלילה הלינה היא בתאים לשניים. למעוניינים בתא ליחיד גם ברכבת הלילה תהיה תוספת למחיר.
דרושות אשרות כניסה לוייטנאם וקמבודיה – בסך 50$. מיסי נמל בחו"ל (ישולמו ישירות בחו"ל ע"י הנוסעים). בנגקוק: כ-$25. סיאם ריפ: כ-$25. מחירים אלו נכונים לשנת 2015. לצורך קבלת האשרות, לאחר הנחיתה, דרושים 2 דפים ריקים בדרכון ו-6 תמונות פספורט. מסי נמל נוספים ייגבו בנמלי התעופה השונים וישולמו במקום, במזומן, ע"י הנוסע.
חיסונים: בדבר פרטים יש לפנות ללשכת הבריאות המקומית. מיסי נמל ודלק נכונים ליום 28.6.16.

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסות: בינלאומיות בחברת תעופה סדירה וטיסות פנים עפ”י המסלול (יתכנו מקרים בהם טיסות הפנים יתבצעו דרך יעדי ביניים).
 • בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים. ברכבות הלילה – הלינה בתאים ל-2, כולל שירותים משותפים.
 • תחבורה: אוטובוסים לתיירים נוחים וממוזגים, לביצוע המסלול.
 • כלכלה: חצי פנסיון כשר עם אפשרות להכנת כריכים עצמית לצהריים.
 • מלווה קבוצה: שומר מצוות, בכיר ומנוסה בטיולים למזרח הרחוק, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • סיורים מודרכים: הנוי, הואה, הויאן, הו-צ`י-מין סיטי.
 • סיורי היכרות: הוי-אן.
 • ביקורים מיוחדים: פגודת העמוד בהאנוי, שוק באק-הא, ושבטי ההרים באזור סאפה, שייט במפרץ הלונג, סמטאות העיר הויאן, מחילות קוצ`י, שייט בדלתת המקונג, מקדשי אנגקור, טיפול רפלקסולוגיה בסיאם ריפ.
 • טיפים: לנותני השירותים בחו”ל.
 • דמי סבלות: בבתי המלון בלבד (מזוודה אחת לנוסע).
 • מפגש קבוצה: הנוסעים יוזמנו למפגש היכרות עם מלווה הקבוצה כשבוע לפני מועד יציאת הטיול. פרטי המפגש יימסרו טלפונית ע”י מלווה הקבוצה.

לא כלול במחיר הטיול

 • אשרת כניסה לווייטנאם – 50$. תשלום מראש במשרד.
 • אשרת כניסה לקמבודיה כ- 50$ לאדם. התשלום יבוצע בקמבודיה.
 • מיסי נמל בחו"ל (ישולמו ישירות בחו"ל ע"י הנוסעים). בנגקוק: כ- 25$. סיאם ריפ: כ- 25$. המחירים נכונים לשנת 2016.
 • טיפ למדריך הישראלי (מקובל 5$ לאדם לכל יום טיול).

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

  מפת הטיול:

  טיול לוייטנאם וקמבודיה

  והלב מושך אל משהו יהודי

  הו-צ'י-מין סיטי - תפילת שבת בבית חב"ד

  הזמן טיול

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מס. טיול:

  פרטים אישיים:

   בגשר מקבלים יותר:

   • מופע בובות המים בהו צ'י מין סיטי

   • שבטי ההרים באזור סאפה

   • שייט במפרץ הלונג

   • מחילות קו צ'י

   • השווקים הצפים של דלתת המקונג

   • המקדשים באנגקור