הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לבולגריה ניחוח בולגרי - נוף, אדם ויהדות

7 ימים 6 לילות

טיול לבולגריה ניחוח בולגרי - נוף, אדם ויהדות

7 ימים 6 לילות (מס. טיול 713)

על הטיול

על הטיול

הבלקן במיטבו. מכפרי הדייגים הציוריים שלחופי הים השחור ועד לערים עתיקות בעלות היסטוריה יהודית ולבסוף – סופיה המרשימה, היפה והמענינית בה נכיר יותר לעומק את התרבות והפולקלור הבולגריים.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ב' ת"א > סופיה > וליקו טרנובו

  מפגש קבוצה בנתב"ג וטיסה לסופיה בירת בולגריה. לאחר הנחיתה ניסע לעיר פלבן לה תפקיד מיוחד בהיסטוריה הבולגרית ובמאבק ההירואי לעצמאותה. נבקר באתר הפנורמה של פלבן, זו יצירת מופת מרהיבה המתארת את הקרב שנערך בשנת 1877 בין צבאות רוסיה לבין הצבאות העותומנים. נמשיך לעיירה לובץ' , נצפה על הגשר המקורה מעל נהר אוסם, נטייל בחלקה ההיסטורי של העיר. בסיומו של יום נגיע לוליקו טרנובו, אחת הערים הציוריות והיפות בבולגריה.

 • 02
  יום ג' וליקו טרנובו > מוזיאון האתנוגרפי > מעבר שיפקה > פלובדיב

  הבוקר נהנה מיופיה הקסום של העיר הממוקמת על גדות נהר יאנטרה. נטייל ברגל לגבעת צ'ארבץ (Tsarevets) לביקור בסימלה של העיר ובה מבצר המוקף חומה ומגדלים, במקום זה ישבו הקיסרים בתקופה שהייתה בירת בולגריה. מכאן ניסע לגאברובו, ונבקר במוזיאון האתנוגרפי "אטארה" - מוזיאון פתוח המציג את אורחות החיים והאדריכלות של האזור במאות ה-18 וה-19. נתרשם המאומנים השונים העובדים בשיטות מסורתיות מהמאה ה- 18. נמשיך בנסיעה דרומה, נחצה את הרי הבלקן במעבר ההרים שיפקה ממנו נשקפים נופים מרהיבים. בעבר שימש המעבר הצר הזה זירת קרבות בין רוסיה לתורכיה במאה ה-19. לעת ערב נגיע למלוננו בפלובדיב העיר השניה בגודלה בבולגריה.

 • 03
  יום ד' פלובדיב > מבצר אסנובגרד > בצ'קובו > פמפורובו

  הבוקר נערוך סיור בפלובדיב: נבקר בעיר העתיקה, נראה את שרידי התיאטרון הרומי, נבקר בגבעת נבט שבה בתי העץ משוחזרים הממחישים את אורח החיים בעבר. כמו כן נצפה על המסגד הגדול ונסייר ברובע היהודי מהמאה ה-16. נבקר בבית הכנסת ונראה את סמל ההוקרה של הקהילה היהודית לעיר פלובדיב על הצלת היהודים בשואה. ניסע לפמפורובו אתר נופש הממוקם בהרי רודופי. בדרכנו לשם נראה את המבצר הציורי אסנובגרד השולט על סביבתו ונערוך בו ביקור. מכאן נמשיך לעבר מנזר בצ'קובו- השני בגודלו בבולגריה, והוא ובעל חשיבות רבה גם לעם היהודי. במנזר זה קבורים זה לצד זה שני חסידי אומות העולם, מטרופולין סטפן ומטרופולין קיריל, שהיו ראשי הכנסייה הפרובוסלבית בסופיה ובפלובדיב וסיכנו את עצמם על מנת להביא להצלתם של יהודי בולגריה במלחמת העולם השניה. בסיומו של יום נגיע למלוננו בפמפורובו.

 • 04
  יום ה' שירוקה לוקה > הרי רודופי > סופיה

  את היום נתחיל בביקור בכפר שירוקה לוקה המתאפיין בגשרים רומיים קטנים ובשלווה פסטורלית, נטייל בכפר ונראה את בתיו הבנויים עץ וגגותיו המכוסים ברעפיי צפחה ייחודיים, ונצפה על הגשרים הקמורים שמעל ערוץ הנחל. במקום זה נולד אחד מחסידי אומות עולם, המטרפוליטן ספטן (הקבור במנזר בצ'קובו). אנו נאתר את הגן הקטן שבמרכז הכפר ובו נמצא פסלו של סטפן, אותו הקימו חברי "ההתאחדות לשיתוף ואחווה ישראל-בולגריה" ועליו לוח הוקרה לפועלו בתקופת השואה, כתוב בעברית מ "יד ושם". מכאן נעשה דרכנו בדרך צרה ומפותלת בקניון טריגראד בדרכנו לסופיה בירת בולגריה.

 • 05
  יום ו' סופיה: הרי הרילה

  היום נצא ליום טיול בהרי הרילה, נבקר במנזר רילה, שנחשב לאחד המנזרים המרשימים בעולם. הוא ממוקם בנוף הררי קסום ובתוכו אוצרות אומנות חשובים ביותר שהופכים את הביקור במקום לחוויה יוצאת דופן. נשוב למלוננו ,הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 06
  שבת סופיה

  לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לסיור ברגיל במהלכו נראה את כיכרות העיר המרשימות ואת אנדרטת ההוקרה שהקימו יהודי בולגריה כאות תודה לעם הבולגרי על הצלת היהודים בשואה. לאחר צאת השבת נוכל לצאת למופע פולקלור מרהיב (בתשלום).

 • 07
  יום א' סופיה > תל אביב

  היום נסייר בסופיה בירת בולגריה שנחשבת לאחת הערים העתיקות והיפות באירופה. נראה את כנסיית אלכסנדר ניבסקי המרשימה, ארמון הנשיאות, בניין האופרה ובנייני הממשלה. נבקר בבית הכנסת הגדול שנוסד ב-1909 והוא השלישי בגודלו באירופה. נשמע את סיפורה של הקהילה היהודית הגדולה שהיתה בעיר עד לעליה הגדולה לישראל לאחר קום המדינה. כאן מסתיים טיולנו היפה והמרתק. ניסע לשדה התעופה ובשעת ערב נמריא חזרה ארצה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

** טיול מס' 713/6: לילה נוסף, חזרה ביום ב', סה"כ 8 ימים, 7 לילות. יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות.
טיסות בינלאומיות בחברת שכר (צ'רטר). טיסות בחברת אדריה ללובליאנה או צ'רטר קרואטי לזגרב.

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסות: טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה על פי המסלול.
 • בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שרותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לבצוע התכנית (בהתאם לרמה המקומית).
 • כלכלה: חצי פנסיון מורחב, 6 ארוחות בוקר בבתי המלון המבוססות על מוצרים מותרים ובכלים חד פעמיים, 6 ארוחות חמות, חלקן צמחוניות, ובצהרים – פיקניק (במקומות בהם מתאפשר) או אפשרות להכנת כריכים (לחם וממרחים).
 • מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • סיורים מודרכים: פלובדיב, סופיה.
 • סיורי היכרות: וליקו טארנובו.
 • ביקורים מיוחדים: ה"פנורמה" בפלבן, מעבר שיפקה, המוזיאון האתנוגרפי אטרה, מבצר אסנובגראד, הכפר שירוקה לוקה, הרי רילה.
 • טיפים: לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

  מפת הטיול:

  והלב מושך אל משהו יהודי

  פלובדיב - בית הכנסת סופיה - בית הכנסת המרכזי, אנדרטת ההוקרה

  הזמן טיול

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מס. טיול:

  פרטים אישיים:

   בגשר מקבלים יותר:

   • אתר ה"פנורמה" בפלבן

   • מבצר אסנובגראד

   • המוזיאון האתנוגרפי אטרה

   • הכפר שירוקה לוקה