הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לפורטוגל בעקבות צאצאי האנוסים, נופים ותרבות

8 ימים 7 לילות

טיול לפורטוגל בעקבות צאצאי האנוסים, נופים ותרבות

8 ימים 7 לילות (מס. טיול 072)

על הטיול

על הטיול

הטיול מותנה באישורים רגולטוריים של השלטונות מבחינה בריאותית.
נקווה שישתנו בקרוב ההגדרות שלנו כמדינה אדומה ונוכל לטייל בבטחה.

למידע עדכני לנוסעים לחו"ל בתקופת קורונה לחצו כאן >

איך הפכה פורטוגל לחלוצת המסעות הימיים ולאימפריה ימית במאות ה-15-17?
הטיול שלנו הוא מסע היכרות מרתק עם ההיסטוריה והתרבות הפורטוגזית, דרך עיירות ימי-ביניימיות יפהפיות, אתרי מורשת עולמית, תצפיות מרהיבות ונקודות מפגש מרגשות עם ההיסטוריה היהודית המרתקת ברובע הג'ודרייה בליסבון, בבלמונטה ועוד. נבקר בבתי כנסת עתיקים ובמוזיאון יהודי, ניפגש עם צאצאי האנוסים ונשמע את סיפורם.
הסיור כולל ביקור בקהילות של אנוסים בעיירות של, גאורדה, קסטלו דה וידה, בלמונטה. חלק מהאנוסים חזרו לאחרונה ליהדות והקימו מחדש בית כנסת שנחרב בפרעות האינקוויזציה. הביקור הינו חוויה אמוציונלית הממחישה את עוצמת היהדות ששורדת רדיפות של לפני למעלה מ-500 שנה. בנוסף נבקר גם בפורטו ממנה יצאו להפלגות מגלי עולם מפורסמים, בליסבון הבירה ובסינטרה עיר הקייט של מלכי פורטוגל ובעוד עיירות.

חוויות של טיול מאורגנים לפורטוגל >

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ג' תל אביב > פורטו

  נצא מתל אביב בטיסת בוקר לפורטו דרך יעד ביניים באירופה. פורטו - העיר השניה בגודלה בפורטוגל. העיר בנויה על צוקי גרניט המתנשאים מעל נהר הדוארו הנשפך לאוקיאנוס האטלנטי. מכאן יצאו להפלגות יורדי ים מפורסמים ולכאן הגיעו ספינות עמוסות כל טוב. במהלך הסיור נראה את קתדרלה סה מגדל קלריגוש, תחנת הרכבת הישנה, בניין העירייה, הבורסה. בחלקו היהודי של הסיור נבקר בבית הכנסת על שם הנדבן הידוע כדורי, כאן פועלת קהילה קטנה של יהודים בצד אנוסים רבים שהחלו לחזור ליהדות בשנים האחרונות. נערוך שייט בספינת נהר "עתיקה" מתחת לגשרים. בתום הסיור נגיע לבית המלון לקבלת חדרים וארוחת ערב.

 • 02
  יום ד' פורטו > טרונקוזו > גאורדה

  לאחר תפילה וארוחת בוקר, ניסע לטרונקוזו שם נבקר במרכז העיירה וברובע היהודי, נבקר בבית הכנסת החדש שהוקם על חרבותיו של בית הכנסת שנהרס, נסתובב ברובע היהודי ונשמע על תולדות הקהילה היהודית. משם נמשיך לגאורדה העיר הגבוהה באירופה. נבקר ברובע היהודי לאורך חומת העיר. ונראה את בתי העיירה העתיקים ונתרשם מהמבצרים המזדקרים על רקע אדמה חקלאית עשירה בגידולי גפנים. בתום הסיור נגיע לבית המלון ללינה וארוחת ערב.

 • 03
  יום ה' גאורדה > בלמונטה > קסטלו דה וידה

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נעזוב את בית המלון וניסע לבלמונטה. בלמונטה הינה עיירה ציורית בצפון-מערב פורטוגל, וכשמה כן היא: הר-נאה. נבקר במוזיאון היהודי החדש שנפתח לאחרונה, נראה את בית הכנסת החדש שנבנה על ידי האנוסים שחזרו ליהדות, במקום חיים עדין צאצאי-אנוסים (ננסה לפגוש את אחד מהאנוסים). בתום הביקור ניסע לקסטלו דה וידה, הגובלת עם ספרד. בעיירה חיים עד היום "הנוצרים החדשים" שהם צאצאי האנוסים. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי, ה"ג'ודריה", שנשתמר להפליא, בבית הכנסת מימי הביניים שנתגלה בחפירות שנעשו לפני כ-20 שנים והתפרסם במיוחד בעקבות הטקס ונאום הסליחה מהעם היהודי של נשיא פורטוגל דאז מר מריו סוארז ובנוכחות שגרירת ישראל בפורטוגל דאז הגב' קולט אביטל. במידה ויתאפשר נבקר בבית ראפוסה (בית אנוסים בו יש קאפלה נוצרית ודלת סתרים לבית כנסת בתוך הבית). בתום הביקור ניסע לבית המלון ללינה וארוחת ערב.

 • 04
  יום ו' קסטלו דה וידה > טומר > ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נמשיך בדרכינו בדרך נופית לטומר. באם יתאפשר נבקר בבית הכנסת על שם ארבעת האימהות. בתום הסיור נגיע לליסבון, נסייר ברובע אלפאמה - הרובע העתיק ביותר של ליסבון, כאן התגוררו יהודים עד גירוש פורטוגל במאה ה-16. נראה את מבצר סאו ז'ורז' החולש על העיר העתיקה ואזור שפך הנהר. נצפה במנזר ג'רונימו ונבקר במגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים ואת האנדרטה למגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם אנריקה הספן, נגיע לבית המלון, הכנות לשבת, תפילה וסעודת שבת.

 • 05
  שבת ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת הצהריים נצא לסיור רגלי בלווי המדריך באזור המלון, נסייר ברובע באישה - ליבה הסואן של העיר וברובע ביירו אלטו הצופה על העיר. נבקר בכיכר קמרסיו וברובע המשוקם של פומבל.

 • 06
  יום א' ליסבון > אלקובסה > נאזארה > אובידוש

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לאלקובסה נראה את הכנסייה המפוארת שם קבורים מלך פורטוגל פדרו האכזר ואהובתו היהודייה אינס דה קסטרו. משם נגיע לעיירת הדייגים נאזארה. נערוך תצפית נפלאה מעל הצוק המשקיף עליה. משם נמשיך לכיוון העיירה המקסימה אובידוש. "בונבוניירה בקופסה" שניתנה כמתנת נישואים של מלך פורטוגל למלכתו האהובה במאה ה-15. נסייר בעיר-מבצר בין החומות והשערים בה נשמר אופייה המיוחד והאותנטי של עיירת מבצר בפורטוגל. כאן הקימו היהודים הבורחים מהאינקוויזיציה את חיי הקהילה היהודית, לעת ערב נחזור לליסבון לארוחת ערב.

 • 07
  יום ב' ליסבון > סינטרה > קאבו דה רוקה > בוקה דה אינפרנו > קשקאיש

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לסינטרה עיירת הקיט של מלכי פורטוגל, הממוקמת בלב גבעות ירוקות וביניהן אחוזות וארמונות מפוארים. נראה את ארמון מלכי פורטוגל בלב העיירה שימחיש לנו את הפאר שבה חיו שליטי הממלכה ואציליה בעבר. משם נמשיך לנקודה המערבית ביותר של פורטוגל ויבשת אירופה - "קאבו דה רוקה". תצפית נהדרת על האוקיינוס, משם נמשיך ונעצור ב"בוקה דה אינפרנו" - "פה השטן" סמוך לים. משם נמשיך לקשקאיש - עיירת הדייגים המפורסמת. לאחר ארוחת הערב נצא (בתשלום) למופע פולקלור אופייני-פאדו.

 • 08
  יום ג' ליסבון > תל אביב

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר ניסע לואסקו דה גמה או אקספו 98, בו נסייר בתחנת הרכבת המעוצבת להפליא, פרי עבודתו של הארכיטקט קלטראבה. נתרשם מהאזור ומשם ניסע לשדה התעופה לטיסת חזרה לארץ.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

 • 21/10/20 - 28/10/20
  • מחיר לאדם בחדר זוגיהחל מ-1790 €
  • תוספת לחדר יחידהחל מ-580 €

  (מס. טיול 072/1)

  הזמן טיול >
לתשומת לבך:

* באחריות הנוסע לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה ארצה.
* יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. נעשה מאמץ להגיע לכל האתרים המפורטים.
* למארגני הטיול כסוכני נסיעות אין שליטה על שרותי תעופה השונים כגון הזמנות אוכל מיוחד, מושב במטוס, שינוי זמני טיסה או איחור בטיסה. האחריות בנושא היא של חברת התעופה בלבד.

ביטוח:
ביטוח מטען ובריאות יש לבצע בהתאם לזמני הטיסה מיום יציאת הטיול ועד יום הנחיתה בארץ. אנא הקפידו על ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול.

תנאי ביטול:
* מרגע ההרשמה ועד 8 ימי עבודה לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-50 € דמי רישום בלבד.
* מ-7 ימי עבודה לפני היציאה יחויב הנוסע בעלות הכרטיס.

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסות סדירות לפורטוגל (יתכן דרך יעד ביניים)
 • מיסי נמל ובטחון
 • בית מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול.
 • כלכלה: חצי פנסיון ובצהרים: אפשרות להכנה עצמית של  כריכים.
 • מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • מדריך מקומי דובר עברית/אנגלית.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).

לא כלול במחיר הטיול

 • שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה
 • טיפ למדריך הישראלי (מקובל 4 אירו לאדם לכל יום טיול)
 • שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה  ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

מפת הטיול:

טיול לפורטוגל

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים:

בגשר מקבלים יותר:

 • קאבו דה רוקה

 • העיירה הציורית אובידוש

 • טרונקוזו

 • שייט מתחת לגשרים בפורטו