הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לפורטוגל בחנוכה פניני פורטוגל

9 ימים 8 לילות

טיול לפורטוגל בחנוכה פניני פורטוגל

9 ימים 8 לילות (מס. טיול 772A)

על הטיול

על הטיול

פורטוגל היא השער המערבי של אירופה ובה חופים נפלאים, צוקים פראיים, ערים עתיקות עם סמטאות צרות ומפותלות. נצא למסע בעקבות יהדות ימי הביניים ששגשגה בפורטוגל, צאצאי האנוסים, שרידי האינקוויזיציה, מבצרים ועוד. נסיים בליסבון היפה על חופיה הנפלאים וההיסטוריה היהודית המרתקת שלה.

חוויות של טיול מאורגנים לפורטוגל >

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ב' תל אביב > ליסבון > טומאר > קסטלו דה וידה

  מפגש קבוצה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה לליסבון. לאחר הנחיתה ניסע לטומאר, עיר קטנה ויפה מימי הביניים, אשר בה שרידי קהילה יהודית ובית כנסת מהעתיקים באירופה. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי. לאחר הביקור נמשיך לקסטלו דה וידה, כאן חיים עד היום "הנוצרים החדשים" שהם צאצאי האנוסים. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי, ה"ג`ודריה", שהשתמר להפליא, בבית הכנסת מימי הביניים שנתגלה בחפירות שנעשו לפני כ–30 שנים והתפרסם במיוחד בעקבות הטקס ונאום הסליחה מהעם היהודי של נשיא פורטוגל דאז מר מריו סוארז ובנוכחות שגרירת ישראל בפורטוגל דאז הגב' קולט אביטל. לינה באזור.

 • 02
  יום ג' בלמונטה > טראנקוזו > פורטו

  הבוקר ניסע לבלמונטה, עיירה ציורית שהתפרסמה לפני כמאה שנה כאשר התגלו בה באקראי, משפחות אנוסים הנוהגים מנהגי יהדות שעברו ביניהם בהסתר במשך כחמש מאות שנה. נבקר בבית הכנסת "בית אליהו" שנבנה במקומו של בית הכנסת שנחרב בפרעות האינקוויזיציה וכמו כן נבקר במוזיאון היהודי. נמשיך בנסיעה לטראנקוזו, כפר שמשמר עבורנו עוד קצת את אווירת ימי הביניים, נערוך היכרות עם ההיסטוריה המרתקת של יהודי פורטוגל, מכאן נמשיך אחר הצהריים בנסיעה צפונה לעמק נהר הדואורו. הגבעות העגולות, הכרמים והגפנים, לפורטו, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, נחשבת ליפה ביותר במדינה כולה. היא שוכנת על שתי גדות הנהר והגשרים העגולים שלה הם אחד מהמראות היפים ביותר. לינה בפורטו.

 • 03
  יום ד' פורטו > שיט על נהר הדואורו

  היום נצא לסיור בפורטו. העיר בנויה על צוקי גרניט המתנשאים מעל נהר הדוארו הנשפך לאוקיאנוס האטלנטי. מכאן יצאו להפלגות יורדי ים מפורסמים ולכאן הגיעו ספינות עמוסות כל טוב. במהלך הסיור נראה את ארמון הבורסה, את תחנת הרכבת הייחודית "סאו בנטו", את מרכז העיר הבנוי מסמטאות מתפתלות הכלולות ברשימת נכסי עולם של אונסקו, הקתדראלה, המדרחוב סנטה קתרינה, רובע ריביירה, בניין העירייה והיכל המוזיקה. בחלקו היהודי של הסיור נבקר בבית הכנסת על שם הנדבן הידוע כדורי, כאן פועלת קהילה קטנה של יהודים בצד אנוסים רבים שהחלו לחזור ליהדות בשנים האחרונות. כדי ליהנות מזווית נפלאה נוספת נצא לשיט על נהר הדואורו, נחלוף תחת הגשרים הנהדרים ונהנה מיופייה של העיר. לינה בפורטו.

 • 04
  יום ה' פורטו > אווירו > לוסו > קוימברה

  הבוקר נפרד מפורטו וניסע דרומה לעיירת התעלות אווירו הידועה גם כ"ונציה של פורטוגל". נתרשם מיופייה של העיר, מגשריה הנמוכים, מהתעלות והלגונות החוצות אותה ומהסירות הצרות להן חרטום גבוה המעוטר בציורים צבעוניים. המעוניינים יוכלו לצאת (בתשלום) לשייט בתעלות או לנסיעה ברכבת הקטנה. נמשיך לעיירת המרפא לוסו ול"מי העדן" של פורטוגל, משם נדרים לעיר קוימברה, עיר האוניברסיטה והתרבות ואחת הערים היפות והעתיקות בפורטוגל אשר שימשה זמן מה גם כבירתה של פורטוגל, נבקר באוניברסיטה העתיקה במדינה ואחת הוותיקות ביבשת אירופה ובספרייתה העשירה והמגוונת, נסייר בסמטאות העיר הצרות הנותנות תחושה שימי הביניים שבו במלוא הדרם, לינה בקוימברה.

 • 05
  יום ו' בטליה > אלקובסה > ליסבון

  לאחר ארוחת הבוקר נפנד מקוימברה וניסע לביקור בעיר בטליה ונראה את מנזר בטליה – אתר מורשת עולמית שהוא יצירת מופת גותית. לאחר הביקור ניסע לאלאלקובסה שבה נמצא אחד המונומנטים המיוחדים בפורטוגל – מנזר אלקובסה, שבו נמצאים קברי של המלך פדרו הראשון ואהובתו היהודייה איניס דה קסטרו. נגיע לליסבון נתמקם במלוננו, הכנות לשבת תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 06
  שבת ליסבון

  לאחר תפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי בלווי המדריך באזור המלון. לאחר צאת השבת נצא לסיור רגלי בליסבון המוארת.

 • 07
  יום א' ליסבון > קאבו דה רוקה > סינטרה > קשקאיש

  הבוקר נצא לסיור בעיר, נעפיל למרומי גבעת אלפמה לתצפית על העיר ונטייל ברובע הג'ודריה (רובע היהודים), זהו הרובע העתיק ביותר של ליסבון וכאן התגוררו יהודים עד גירוש פורטוגל במאה ה–16. נצפה בכנסיית ג`רונימו, נבקר במגדל בלם ואת אנדרטת מגלי הארצות. מכאן נמשיך לטיול סביב החופים המרתקים שבאזור ליסבון, המעוטרים בעיירות ציוריות ובנופים מקסימים. נבקר בנקודה המערבית ביותר באירופה - קאבו דה רוקה, לה אחד הנופים היפים והדרמטיים ביבשת ובסינטרה, עיירת הקיט ההררית, עירם של מלכי פורטוגל. נמשיך לסיור בעיירה הציורית קשקאיש. בסיומו של יום נשוב לבית המלון בליסבון.

 • 08
  יום ב' אובידוש > ליסבון

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לנאזרה. נערוך תצפית נפלאה מעל הצוק המשקיף עליה, ונסייר בשוק המקומי. משם נמשיך לכיוון העיירה המקסימה אובידוש. "בונבוניירה בקופסה" שניתנה כמתנת נישואים של מלך פורטוגל למלכתו האהובה במאה ה-15. נסייר בעיר-מבצר בין החומות והשערים בה נשמר אופייה המיוחד והאותנטי של עיירת מבצר בפורטוגל. כאן הקימו היהודים הבורחים מהאינקוויזיציה את חיי הקהילה היהודית, אחה"צ נחזור לליסבון.

 • 09
  יום ג' ליסבון > תל אביב

  טיולנו הגיע לסיומו. בהתאם לשעת טיסה חזרה ניסע לשדה התעופה של ליסבון וממנו נטוס חזרה ארצה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. טיסות בינלאומיות בחברת שכר (צ'רטר).

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסות: טיסות בינלאומיות בחברת שכר (צ'רטר), על פי המסלול.
 • בתי מלון: בדרגה ראשונה או בדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שרותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע התוכנית.
 • ארוחות: חצי פנסיון מורחב – 7 ארוחות בוקר מבוססות על מוצרים מותרים ובכלים חד פעמיים, 7 ארוחות חמות חלקן צמחוניות (ארוחת ערב ביום ההגעה אינה כלולה) ובצהרים – פיקניק (במקומות בהם מתאפשר) או אפשרות להכנת כריכים (לחם וממרחים).
 • מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • סיורים מודרכים: בלמונטה.
 • סיורי הכרות: פורטו, ליסבון, טומאר, אובידוש.
 • ביקורים מיוחדים: מגדל בלם בליסבון, ביקור בקאבו דה רוקה ובעיירה סינטרה.
 • טיפים: לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

מפת הטיול:

טיול לפורטוגל

והלב מושך אל משהו יהודי

טומאר – הרובע היהודי בלמונטה – בית הכנסת "בית אליהו" והמוזיאון היהודי פורטו – בית הכנסת "כדורי" ליסבון – תפילת שבת עם הקהילה המקומית

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים:

בגשר מקבלים יותר:

 • קאבו דה רוקה

 • העיירה הציורית אובידוש

 • ביקור במגדל בלם