הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:
טיולים לשומרי מסורתבלוג טיולים כשריםטיולים לשומרי מסורתכיכר טיאן-אן-מן – בייג'ין, סין

כיכר טיאן-אן-מן – בייג'ין, סין

ככר טיאן-אן-מן היא הכיכר המרכזית בבייג'ין – בירת סין. הכיכר, שנבנתה בשנת 1651, הפכה לכיכר הציבורית הגדולה ביותר בעולם אחרי 1958, לאחר שהורחבה פי ארבע מגודלה המקורי וכיום גודלה הוא כ-440 דונם!!! במרכז בכיכר נישאת לגובה אנדרטה לזכר גיבורי העם ובצדה הדרומי נמצא המאוזולאום של מאו צה-דונג ומשמש כמוקד עליה לרגל.

טיולים מאורגנים לסין >

פירוש שמה של הכיכר הוא "שער השלווה השמימית", הקרויה על שמו של שער הכיכר שנבנה בשנת 1417 ומפריד בין הכיכר לבין "העיר האסורה". אך השלווה לא תמיד הייתה באמת שלווה. במאה ה-20, פרסומה העולמי של הכיכר הגיע בעיקר בשל המחאות העממיות שנערכו שם בשנים 1976 ו-1989. בשנת 1976 החלה הפגנת מחאה ספונטנית כנגד הדיכוי של משטר הרפובליקה העממית של סין. תגובת המשטר הסיני, שראתה במאחה איום ממשי ושלחה את כוחות המשטרה כדי לדכא אותה, יצרה מהומות אלימות שבמהלכן נהרגו ונפצעו אלפי מפגינים. חלק מהמפגינים נלקחו ללשכת הביטחון ונורו למוות ללא משפט.

בשנת 1989, הייתה זאת מחאת הסטודנטים שדרשו רפורמות דמוקרטיות בסין. המחאה דוכאה ע"י המשטרה וקצינים שסירבו לפעול נגד המפגינים "זכו" למשפט שדה מהיר. אחרי התלבטויות בקרב המפגינים, הוחלט לפזר את ההפגנה כדי לא להגיע להסלמה אלימה. מנהיגי המחאה נרדפו ע"י הממשלה הסינית, ואלה שלא הצליחו להימלט מהמדינה, נשפטו למאסר ולאחריו גירוש לארה"ב.

כיום הכיכר הענקית והיפיפייה היא אכן מקום שקט ושליו, ומקום מפגש ובילוי לסינים רבים ולאינספור תיירים מרחבי העולם.