הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:
טיולים לשומרי מסורתבלוג טיולים כשריםטיולים לשומרי מסורתאפקוט סנטר – אורלנדו, פלורידה

אפקוט סנטר – אורלנדו, פלורידה

אפקוט סנטר – Epcot – הממוקם באורלנדו פלורידה, הוא תצוגה מרהיבה ומרתקת של ההישגים הטכנולוגיים הגדולים ביותר של האדם ושל הרבגוניות התרבותית של כלל בני האדם על פני כדור הארץ. ללא ספק חוויית הביקור באפקוט היא מאלפת ויחידה מסוגה, אך החזון שממנו נולד המרכז היה שונה לחלוטין. בשנות ה-60 של המאה שעברה הגה וולט דיסני (האיש, האגדה והדמויות המצוירות) חזון לעיר אוטופית עתידית והחל בתוכניות להגשמתה. הוא החל להיות מודאג מהעולם שהוא מוריש לילדיו ולנכדיו ופיתח חזון יומרני משהו, להקמת עיר עתידנית.

טיולים מאורגנים לארה"ב >

הוא קרא לפרוייקט "חברה ניסויית אב טיפוסית של המחר" (Experimental Prototype Community of Tomorrow), ובראשי תיבות – EPCOT. העיר הייתה אמורה להיות בנויה בצורה מעגלית כאשר במרכזה ממוקמים מבני המסחר, ומסביב למרכז מעגלים של בנייני מגורים. 20,000 התושבים של העיר היו אמורים לנסוע באמצעות מונורייל (רכבת הנעה על גבי עמודים ולא על הקרקע), ותנועת הרכבים הייתה אמורה להיות אך ורק במנהרות תת-קרקעיות. על פני הקרקע אנשים היו יכולים לנסוע באמצעות מדרכות נעות. מעל כל העיר הייתה אמורה לכסות כיפה שקופה וענקית השולטת בטמפרטורה.

דיסני החל לפעול להקמת העיר ואף רכש שטח ענקי (כפליים משטחה של מנהטן). הוא גם ניסה לרכוש זכויות מוניציפליות על שטח זה כדי שיוכל לשלוט לגמרי בהקמת חזונו. כחודשיים לפני שמת בשנת 1966 הוא פרסם סרט קצר בו הוא פירט את תכניותיו, אך הוא לא השיג את האישורים ואת המימון ונפטר לפני שהגשים את חזונו.

בשנות ה-70, מנכ"ל חברת דיסני ניסה להחיות את הרעיון, אבל לא הייתה הסכמה בין החברים במועצת המנהלים. הפשרה שהם הגיעו אליה הולידה את אפקוט סנטר המופלא כפי שהוא מוכר לנו כיום, והוא נפתח לקהל בשנת 1982. בשנת 1996, הוקמה בארה"ב העיר סלבריישן (חגיגה) המבוססת על עקרונותיו של וולט דיסני לחברה אוטופית.

חוויות הטיולים בארה"ב >