טיולים מאורגנים כשרים לשומרי מסורת

טיול מאורגן כשר לדרום אפריקה

דרום אפריקה: שילוב הקסום בין נופים, בעלי חיים מרהיבים ועוצמת הטבע במלוא הדרו

טיול מאורגן לדרום אפריקה >

דרום אפריקה היא מדינה השוכנת לה בקצה הדרומי של יבשת אפריקה והיא עטורה בנופים מדהימים המשלבים צבעוניות מרהיבה של מדבריות, כפרים ססגוניים, היסטוריה ענפה המגיעה אל שחר האדם, מפרצים עותקי נשימה, שמורות טבע ואיך לא – ספארי רחב ידיים.

ערים מרכזיות ואתרים בטיול דרום אפריקה

יוהנסבורג
זוהי העיר הגדולה ביותר בדרום אפריקה והיא נחשבת למרכז הכלכלה של המדינה. עיר זו זכתה לפריחה משמעותית בעקבות מכרות זהב שנמצאו בקרבתה במאה ה – 19 והביאו אליה אנשים מכל קצוות העולם. יוהנסבורג מהווה בעיקר כקרש קפיצה לאתרים וערים בדרום אפריקה, אך גם בה ניתן לבלות בקניוני ענק, בגלריות, בשווקים שוקקי חיים ובתצפיות הטבע הפזורות בכל מקום.

הפארק הלאומי קרוגר
פארק קרוגר הוא אחד משמורות הטבע הגדולות ביותר הקיימות בדרום אפריקה ואת שטחו ניתן להשוות לשטחה של כל מדינת ישראל. פארק קרוגר הוא ביתם של חיות רבות הנמצאות בסכנת הכחדה ואזור זה נחשב כבית גידול טבעי עבורם. טיול בפארק מעביר חוויה עצומה של מפגש הטבע, חיות פרא, עופות ויונקים אל מול נוף מרהיב.

דרך הפנורמה
קניון נהר בלייד נמצא בחלקה הצפון מזרחי של דרום אפריקה. קניון זה עצום מימדים ולרגליו משתרע נהר שחוצה אותו. הדרך העוברת בקניון זה נקראת "דרך הפנורמה" והיא עטורת סיפורים היסטוריים אשר שרטטו את אופי המקום לאורך שנים. נקודות התצפית המומלצות ביותר בקניון נהר בלייד הם: "חורי המזל של בורק", "חלונו של האל", מפלי ליסבון ו – "שלושת הרונדאבלים".

קייפטאון
זוהי אחת משלושת ערי הבירה של דרום אפריקה והיא צופה אל עבר האוקיינוס האטלנטי. היא נמצאת למרגלותיו של "הר השולחן" ומציעה למבקרים בה מגוון רחב של אפשרויות בילוי, אתרים ונופים ייחודיים. ניתן למצוא בה מוזיאונים המסבירים על התרבות האפריקאית, בתי קפה, מסעדות בעלי קולינריה מקומית, מקומות בילוי ליליים וחופים מדהימים.

כף התקווה הטובה
בקצה הדרום מערבי של יבשת אפריקה, במרחב לא רב מקייפטאון, נמצאת אחת השמורות הפופולריות ביותר, הלוא היא "כף התקווה הטובה". זהו צוק סלעי היוצא ממימי האוקיינוס האטלנטי ומתחבר עם האוקיינוס ההודי. מכאן גם נובע שמו של המקום – מקום המבשר טובות ליציאה למסחר וכלכלה לעולם הרחב. כף התקווה הטובה עטור בסיפורים על יורדי ים אמיצים, כדוגמת וסקו דה גמה, שחיפשו נתיבים ימיים למסחר בין היבשות.

הר השולחן
שמורת "הר השולחן" נמצאת בסמוך לקייפטאון ואת שמו של ההר הוא קיבל בגלל צורת פסגתו השטוחה. את הדרך אל ראש ההר ניתן לבצע באמצעות רכבל ומשם לתצפת על כל הנופים היפיפיים המשתרעים למטה.

דרך הגנים
דרך הגנים היא רצועת חוף המשתרעת על פני 160 קילומטרים לאורך חופיו של האוקיינוס ההודי. דרך זו עמוסה בלגונות מדהימות, שמורות טבע, שפכי נהרות ומפלים עוצרי נשימה כאשר הנוף הנראה מנגד הם שרשראו של הרים המתנשאים בעוצמה אל מול המים.

נייסנה
נייסנה היא עיירה מתויירת ביותר בדרום אפריקה והיא נקראת "היהלום של נתיב הגנים". עיירה זו מוקפת יערות והיא ממוקמת ליד לגונה קסומה. בה ניתן ליהנות מאוכל מקומי מעולה, חיי לילה תוססים ומקומות בילוי הפונים לכל קהל יעד אפשרי.

אודסהורן
עיירה מרהיבה בעלת קשר הדוק והיסטורי ליהדות. עיירה זו מכונה "ירושלים הקטנה" בגלל הקהילות היהודיות אשר חיו בה במאה ה-19. היא נודעת בעיקר בשל היענים הנמצאים בחוות אשר הוקמו על ידי מהגרים יהודים שבאו מליטא.

מערות קנגו
אלו הם מערות נטיפים הנחשבות לתופעות גיאולוגיות יוצאות דופן. הן נפתחו לראשונה למבקרים בשנת 1891 וניתן לערוך בהם סיורים מודרכים לפי שעות.

פורט אליזבת
פורט אליזבת היא אחת מן הערים הגדולות ביותר בדרום אפריקה. עיר זו נמצאת במרחק של 770 קילומטרים מזרחית לקייפטאון. היא ידועה גם בשמה "מדיבה ביי" וניתן למצוא בה את אחד הנמלים הגדולים ביותר באפריקה. בעיר ניתן למצוא חופים לאורך מפרץ אלגואה, שמורות טבע, נקודות תצפית גבוהות כדוגמת מגדל הפעמונים אשר נבנה בשנת 1923 ומאפשר לצפות בנופים האורבניים המשתלבים עם הטבע. בנוסף, ניתן לבקר גם במוזיאון לזכר החלוצים היהודיים הנמצא בתוך בית כנסת בפורט אליזבת.

מפלי ויקטוריה
על הגבול שבין זימבבווה וזמביה ישנו מראה עוצר נשימה ומפליא עם רעש עצום של מים המתנפצים בכל כוחם אל הקרקע. אלו הם מפלי ויקטוריה, אשר בשפת המקומיים נקראים "מוסי אואה טוניה" (העשן הרועש). מקום זה הינו אתר מורשת המוגן על ידי אונסק"ו. המפלים הללו נתגלו על ידי החוקר דיוויד ליווינגסטון, אשר קרא להם על שם המלכה ויקטוריה ומאז זהו שמם בפי כל העוברים והשבים. מפלי ויקטוריה נמצאים על נהר הזמביזי והם תוצאה ישירה של סדק הנוצר ברמה הבזלתית אל האוקיינוס ההודי. המראה והעוצמה שלהם אינטנסיביים ביותר ובכל שינוי זווית ניתן לגלות בהם מראה חדש ומסעיר.