טיולים מאורגנים כשרים לשומרי מסורת

טיול לאיטליה: האיטלקים חוגגים

קרנבלים באיטליה – מסורת עתיקת יומין

המסורת של האיטלקים לחגוג עטויי מסיכות ותחפושות בקרנבלים הולכת מאות שנים אחורה ומתחילה בימי הביניים. מקורה של המסורת הוא בנצרות הקתולית, והשם – קרנבל – מבטא את משמעותה. קרנבל – משמעו באיטלקית פרידה (levare) מהבשר (carne). הפרידה מהבשר מציינת את ימי הסתגפותו של ישו במדבר, שיצרו את המנהג לצום לפני חג הפסחא ולהימנע מאכילת בשר. בימי הביניים, אנשי ונציה בחרו לחגוג את הפרידה מהבשר כקרנבל ססגוני של תחפושות ומסיכות, וכך נשאר המנהג עד היום.

טיולים לאיטליה >

וונציה – קרנבל המסכות

עבור הוונציאנים, לחגיגה הייתה משמעות נוספת: זאת הייתה הזדמנות לאנשי המקום להסתיר את זהותם האמיתית, וכך יכלו בני כל המעמדות, נמוכים, גבוהים וסוחרים, לחגוג יחד כבני אדם שווים. אנשי אצולה מכל רחבי אירופה נהגו להגיע לונציה לחגוג מחופשים, מכיוון שזה אפשר להם להשתחרר מההתנהגות ה"אצילית" שמצופה מהם בשל מעמדם, והם יכלו לשתות, לשחק ולהמר בחופשיות. לאורך השנים היו תקופות שבהן נאסר להתחפש, כמו למשל בתקופת מוסוליני, אך היום כידוע, אין איסור כזה ותיירים מכל רחבי העולם באים לחגוג עם האיטלקים את תקופת הקרנבלים הססגוניים והמרהיבים.

טיול קרנבלים באיטליה >

ויארג'יו – קרנבל הבובות

קרנבל נוסף, מעניין ומיוחד הוא הקרנבל הצבעוני של ויארג'ו שבטוסקנה, איטליה. זה הקרנבל המפורסם ביותר באיטליה ובאירופה כולה והוא מתקיים היום בדיוק כפי שהיה ב-1873, כשכמה מאנשי מעמד הביניים העשירים של העיר החליטו לערוך קרנבל. בני המעמד הנמוך, כאות מחאה כנגד עול המיסים הכבד, החליטו להגיע במסיכות – והנה לכם קרנבל נוסף, כמיטב המסורת האיטלקית.

חוויות של טיולים מאורגנים לאיטליה >