הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לפורטוגל: בעקבות צאצאי האנוסים בעקבות צאצאי האנוסים: נופים ותרבות

8 ימים 7 לילות

טיול לפורטוגל: בעקבות צאצאי האנוסים בעקבות צאצאי האנוסים: נופים ותרבות

8 ימים 7 לילות (מס. טיול 901)

על הטיול

על הטיול

הסיור כולל ביקור בקהילות של אנוסים בעיירות של טרונקוזו, גאורדה, קסטלו דה וידה, בלמונטה. חלק מהאנוסים חזרו לאחרונה ליהדות והקימו מחדש בית כנסת שנחרב בפרעות האינקוויזציה. הביקור הינו חוויה אמוציונלית הממחישה את עוצמת היהדות ששורדת רדיפות של לפני למעלה מ 500 שנה. בנוסף נבקר גם בפורטו ממנה יצאו להפלגות מגלי עולם מפורסמים, בליסבון הבירה ובסינטרה עיר הקייט של מלכי פורטוגל ובעוד עיירות.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ג' תל אביב > פורטו

  נצא מתל אביב בטיסת בוקר לפורטו דרך יעד ביניים באירופה. פורטו-העיר השניה בגודלה בפורטוגל. העיר בנויה על צוקי גרניט המתנשאים מעל נהר הדוארו הנשפך לאוקיאנוס האטלנטי. מכאן יצאו להפלגות יורדי ים מפורסמים ולכאן הגיעו ספינות עמוסות כל טוב. במהלך הסיור נראה את קתדרלה סה מגדל קלריגוש, תחנת הרכבת הישנה, בניין העירייה, הבורסה. בחלקו היהודי של הסיור נבקר בבית הכנסת על שם הנדבן הידוע כדורי, כאן פועלת קהילה קטנה של יהודים בצד אנוסים רבים שהחלו לחזור ליהדות בשנים האחרונות. נערוך שייט בספינת נהר "עתיקה" מתחת לגשרים. בתום הסיור נגיע לבית המלון לקבלת חדרים וארוחת ערב. לינה: פורטו.

 • 02
  יום ד' פורטו > טרונקוזו > גאורדה

  לאחר תפילה וארוחת בוקר,ניסע לטרונקוזו שם נבקר במרכז העיירה וברובע היהודי, נבקר בבית הכנסת החדש שהוקם על חרבותיו של בית הכנסת שנהרס, נסתובב ברובע היהודי ונשמע על תולדות הקהילה היהודית משם נמשיך לגאורדה העיר הגבוהה באירופה. נבקר ברובע היהודי לאורך חומת העיר. ונראה את בתי העיירה העתיקים ונתרשם מהמבצרים המזדקרים על רקע אדמה חקלאית עשירה בגידולי גפנים. בתום הסיור נגיע לבית המלון ללינה וארוחת ערב. לינה: גאורדה.

 • 03
  יום ה' גאורדה > בלמונטה > קסטלו דה וידה

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נעזוב את בית המלון וניסע לבלמונטה. בלמונטה הינה עיירה ציורית בצפון-מערב פורטוגל, וכשמה כן היא: הר-נאה. נבקר במוזיאון היהודי החדש שנפתח לאחרונה, נראה את בית הכנסת החדש שנבנה על ידי האנוסים שחזרו ליהדות, במקום חיים עדין צאצאי-אנוסים (ננסה לפגוש את אחד מהאנוסים). בתום הביקור ניסע לקסטלו דה וידה, הגובלת עם ספרד. בעיירה חיים עד היום "הנוצרים החדשים" שהם צאצאי האנוסים. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי, ה"ג'ודריה", שנשתמר להפליא, בבית הכנסת מימי הביניים שנתגלה בחפירות שנעשו לפני כ–20 שנים והתפרסם במיוחד בעקבות הטקס ונאום הסליחה מהעם היהודי של נשיא פורטוגל דאז מר מריו סוארז ובנוכחות שגרירת ישראל בפורטוגל דאז הגב' קולט אביטל. במידה ויתאפשר נבקר בבית ראפוסה (בית אנוסים בו יש קאפלה נוצרית ודלת סתרים לבית כנסת בתוך הבית) בתום הביקור ניסע לבית המלון ללינה וארוחת ערב. לינה: קסטלו דה וידה.

 • 04
  יום ו' קסטלו דה וידה > תומר > ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נמשיך בדרכינו בדרך נופית לתומר. נבקר בבית הכנסת על שם ארבעת האימהות. בתום הסיור נגיע לליסבון, נסייר ברובע אלפאמה הרובע העתיק ביותר של ליסבון, כאן התגוררו יהודים עד גירוש פורטוגל במאה ה-16. נראה את מבצר סאו ז'ורז' החולש על העיר העתיקה ואזור שפך הנהר.נצפה במנזר ג'רונימו ונבקר במגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים ואת האנדרטה למגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם אנריקה הספן, נגיע לבית המלון ,הכנות לשבת, תפילה וסעודת שבת. לינה: ליסבון.

 • 05
  שבת ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת הצהריים נצא לסיור רגלי בלווי המדריך באזור המלון, נסייר ברובע באישה – ליבה הסואן של העיר וברובע ביירו אלטו הצופה על העיר. נבקר בכיכר קמרסיו וברובע המשוקם של פומבל, נראה את גשר ה 25 באפריל. לינה: ליסבון.

 • 06
  יום א' ליסבון > אלקובסה > נאזארה > אובידוש

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נבקר במוזיאון הכרכרות היחודי בליסבון. בתום הביקור ניסע לאלקובסה נראה את הכנסייה המפוארת שם קבורים מלך פורטוגל פדרו האכזר ואהובתו היהודייה אינס דה קסטרו. משם נגיע לעיירת הדייגים נאזארה. נערוך תצפית נפלאה מעל הצוק המשקיף עליה. משם נמשיך לכיוון העיירה המקסימה אובידוש. "בונבוניירה בקופסה" שניתנה כמתנת נישואים של מלך פורטוגל למלכתו האהובה במאה ה-15. נסייר בעיר-מבצר בין החומות והשערים בה נשמר אופייה המיוחד והאותנטי של עיירת מבצר בפורטוגל. כאן הקימו היהודים הבורחים מהאינקוויזיציה את חיי הקהילה היהודית, לעת ערב נחזור לליסבון לארוחת ערב. לינה: ליסבון.

 • 07
  יום ב' ליסבון > סינטרה > קאבו דה רוקה > בוקה דה אינפרנו > קשקאיש

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לסינטרה עיירת הקיט של מלכי פורטוגל, הממוקמת בלב גבעות ירוקות וביניהן אחוזות וארמונות מפוארים. נראה את ארמון מלכי פורטוגל בלב העיירה שימחיש לנו את הפאר שבה חיו שליטי הממלכה ואציליה בעבר. משם נמשיך לנקודה המערבית ביותר של פורטוגל ויבשת אירופה – "קאבו דה רוקה". תצפית נהדרת על האוקיינוס, משם נמשיך ונעצור ב"בוקה דה אינפרנו"–"פה השטן" סמוך לים. משם נמשיך לקשקאיש – עיירת הדייגים המפורסמת. לעת ערב נצא למופע פולקלור אופייני-פאדו בליסבון. לינה: ליסבון.

 • 08
  יום ג' ליסבון > תל אביב

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר ניסע לואסקו דה גמה או אקספו 98, בו נסייר בתחנת הרכבת המעוצבת להפליא, פרי עבודתו של הארכיטקט קלטראבה. נתרשם מהאזור ומשם ניסע לשדה התעופה לטיסת חזרה לארץ.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. טיסות בינלאומיות בחברת אייר בריסל.

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • כרטיס טיסה, קבוצתי בחברת אייר בריסל.
 • ימי טיול מלאים, ללא ימים חופשיים וללא טיולי בחירה בתוספת תשלום. 
 • מיסי נמל ודלק כפי שידועים ביום הוצאת ההזמנה וניתנים לשינויים. 
 • אכסון בבית  מלון מדרגה ראשונה או/ודרגת תיירות טובה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
 • כלכלה : חצי פנסיון כשר מורחב  – 7 ארוחות בוקר קונטיננטאליות בבתי המלון המבוססות על מוצרים מותרים ובכלים חד פעמיים ועוד 7 ארוחות חמות חלקן מבוססות דגים כמו כן, הכנה עצמית של כריכים לצהרים (לחם  וממרחים).
 • אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול הנ"ל.
 • סיורים וביקורים כמפורט במסלול, הכל כלול ללא תוספת כספית לסיורי בחירה.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל  (לא כולל דמי סבלות בבתי מלון). 
 • מלווה קבוצה בכיר ומנוסה מצוות טיולי גשר.

לא כלול במחיר הטיול

 • ביטוח מסוג כל שהוא (חובה להוציא ביטוח רפואי ומטען,ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול-9 ימים!).
 • טיפ למלווה הקבוצה הישראלי.
 • הוצאות אישיות, כגון שתייה בעת הארוחות, טלפונים וכד'.
 • כל שלא נכלל תחת הסעיף "כלול במחיר הטיול".

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

  הזמן טיול

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מס. טיול:

  פרטים אישיים: