הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לברלין מזרח ומערב

5 ימים 4 לילות

טיול לברלין מזרח ומערב

5 ימים 4 לילות (מס. טיול 092)

על הטיול

על הטיול

ברלין – השער החדש לאירופה!
אין עוד עיר בעולם שעברה קשור כל כך בעתידה, העיר שחוברה לה יחדיו במהירות הברק אינה מטשטשת את עברה ובחרה להציב באתריה המרכזיים מונומנטים בעלי נוכחות מרשימה של זיכרון ותודעה יהודיים.
מבחר המוזיאונים שבתחומה נחשבים למפורסמים והאטרקטיביים ביותר באירופה וביחד עם מוסדות התרבות וההשכלה בעלי המוניטין העולמיים יוצרים חוויה אינטלקטואלית בלתי נשכחת.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום א' תל אביב > פראג > דרזדן > ברלין

  בשעת בוקר מפגש הקבוצה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה לפראג. לאחר הנחיתה נחצה את הגבול לגרמניה וניסע לביקור בדרזדן, בירת חבל סאכסוניה ומרכז הגרמני, ארכיטקטורה מדהימה, שכיות חמדה נדירות ואוצרות אמנות מהחשובים בעולם. נראה את בית האופרה, אחד המפוארים והחשובים באירופה, נטייל בגני צווינגר המעוטרים בדמויות מהמיתולוגיה היוונית, נראה את יצירת הפסיפס המתארת את ״מצעד אצילי סאכסוניה״ ונעלה ל״מרפסת של אירופה״ לתצפית על נהר האלבה והעיר החדשה. בתום הסיור ניסע לברלין.

 • 02
  יום ב' ברלין

  היום נצא לסיור בברלין, נתחיל בשער ברנדנבורג שנבנה בשנת 1789 שהיה היפה מבין 18 שערי הכניסה לברלין ובמשך שנים היווה סמל לגבול בין מערב העיר למזרחה. נמשיך לשדרת אונטר דן לינדן (״מתחת לעצי התרזה״) והבניינים ההיסטוריים שלאורכה, נחצה את נהר השפריי ואת אי המוזיאונים עד הגיענו לכיכר אלכסנדר, כאן ניצב מגדל הטלוויזיה שהיה אחד מסימני ההיכר הידועים של מזרח ברלין. נמשיך לביקור בגלריה המזרח גרמנית כאן נוכל לראות ולהתרשם משרידי חומת ברלין. נעבור למערב העיר - הקורפורסנדאם - אחד הרחובות הפופולריים של ברלין, ונסיים בפוטסדאמר פלאץ - כיכר שהופצצה קשות במהלך המלחמה וכיום היא פנינת הארכיטקטורה של מערב אירופה. בסיום הסיור נגיע לבית המלון. בערב נצא, בתחבורה הציבורית, לסיור ברובע ניקולאי העתיק, המשמר את אווירת ימי הביניים ובו מבנים היסטוריים, בתי קפה ומסעדות.

 • 03
  יום ג' ברלין היהודית

  את היום נייחד לברלין היהודית. נסייר באזור ה-MITTE, שבעבר היה המרכז של הקהילה היהודית. נבקר ב״בית הכנסת החדש״, שנבנה בין השנים 1857-1866, אך נהרס כמעט כליל בליל הבדולח ובהתקפות בנות הברית מאוחר יותר. חזית בית הכנסת נשארה שלמה וכיפתו המורית שוחזרה. נראה את מה שנותר מבית הקברות היהודי הישן בו מצאו מנוחתם אישים כמו משה מנדלסון, אפרים היינה, הפילוסוף מרכוס הרץ ועוד רבים אחרים. נמשיך לבבלפלאץ המקום בו התבצעה שריפת הספרים בשנת 1933, נראה את המיצג ״המדפים הריקים״ של האמן מיכה אולמן. נמשיך ונבקר במוזיאון היהודי המתעד את דברי ימי יהדות גרמניה. בערב נוכל לצאת לסיור ערב בברלין (בתשלום).

 • 04
  יום ד' פוסטדאם

  היום נבקר בעיר פוטסדאם, בה נערכה בשנת 1945 הועידה של מנהיגי העולם החופשי לאחר תבוסתה של גרמניה. נבקר ב״שלוס סנסוסי״ שהיה ארמונו של פרידריך הגדול מלך פרוסיה. נמשיך לגרונוולד ונראה את אתר ההנצחה בתחנת הרכבת ממנה יצאו הטרנספורטים של יהודי ברלין. בתום הסיור נחזור אל ברלין.

 • 05
  יום ה' ברלין > פראג > תל אביב

  הבוקר אנו נפרדים מברלין, נוסעים דרומה, חוצים את הגבול לצ`כיה ומגיעים לפראג עיר הבירה המכונה ״העיר הזהובה״. נסייר בעיר היפה. נראה את טירת הרדצ`אני, נטייל באזור המצודה וברחובות הסובבים אותה, נמשיך בהליכה דרך סמטאות קסומות שנשתמרו עוד מימי הביניים אל עבר נהר הוולטבה, נחצה את הנהר על גשר קארל המפורסם, נראה את דוכני המזכרות, המוסיקאים והפסלים הרבים וביניהם גם את פסל ישו הצלוב המעוטר באותיות זהב בעברית: ״קדוש קדוש קדוש״. נמשיך בהליכה אל עבר העיר העתיקה ונעמוד משתאים מול השעון האסטרונומי מימי הביניים ואחר כך נסייר ברובע היהודי ונבקר בבית הכנסת ״החדש ישן״. בערב ניסע לשדה התעופה ממנו נמריא חזרה ארצה. נחיתה בארץ אור ליום ו` *

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

טיסות ישירות. טיולים מס' 092/5, 092/6: טיסות סדירות אל-על. באחריות הנוסע לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה ארצה. יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. נעשה מאמץ להגיע לכל האתרים המפורטים. למארגני הטיול כסוכני נסיעות אין שליטה על שרותי תעופה השונים כגון הזמנות אוכל מיוחד, מושב במטוס, שינוי זמני טיסה או איחור בטיסה. האחריות בנושא היא של חברת התעופה בלבד.
ביטוח: ביטוח מטען ובריאות יש לבצע בהתאם לזמני הטיסה מיום יציאת הטיול ועד יום הנחיתה בארץ. אנא הקפידו על ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול. מיסי נמל ודלק נכונים ליום 1/1/2020.

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסות ישירות על פי המסלול.
 • מיסי נמל ובטחון.
 • בית מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול.
 • כלכלה: חצי פנסיון ובצהרים: אפשרות להכנה עצמית של כריכים.
 • מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • מדריך מקומי דובר עברית/אנגלית.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).

לא כלול במחיר הטיול

 • שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה.
 • טיפ למדריך הישראלי (מקובל 4 יורו לאדם לכל יום טיול).
 • שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

  והלב מושך אל משהו יהודי

  ברלין - “בית הכנסת החדש”, המוזיאון היהודי, בית הקברות הישן, בבלפלאץ - מקום שריפת הספרים, אתר ההנצחה בגרונוולד

  הזמן טיול

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מס. טיול:

  פרטים אישיים:

   בגשר מקבלים יותר:

   • ארמון סנסוסי בפוטסדאם

   • צ’ק פוינט צ’רלי

   • השעון האסטרונומי בפראג