הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

נופש בפסח תשע"ה בהרי הקרפטים

נופש בפסח תשע"ה בהרי הקרפטים

(מס. טיול VKR)

על הטיול

על הטיול

יג' – כג' ניסן (2 אפריל עד 12 אפריל) 11 יום, 10 לילות

השנה, חוגגים את הפסח הבא עלינו לטובה בקרפטים, באזור שהיה ערש התפתחותה של יהדות מרכז אירופה. בין הרים יפהפיים, אגמים ונהרות, יערות הצבועים בצבעי פריחה של אביב, גוונים מרהיבים של ירוק ולבן, אדום וורוד וזהב.

ליווי היסטורי, נגינה ופולקלור – ד"ר ר' שלמה טיקוצינסקי
ד"ר שלמה טיקוצינסקי מן האוניברסיטה הפתוחה, מתמחה בהיסטוריה של מזרח אירופה, 'חסידים', 'מתנגדים' ומה שביניהם. ד"ר טיקוצינסקי יעשיר אותנו בתולדות רבנים ואדמו"רים חסידיים, מנהיגים ציוניים, סופרים ויוצרים שפעלו באזור הקרפטים ובאוקראינה בכלל. נטעם מסיפורי חסידים, מאוצרות הרוח וההווי של חסידי אוקראינה ויהדות הונגריה, תוך שירה ונגינה באקורדיון, בעברית וביידיש.
ד"ר טיקוצינסקי משמש מדריך קבוצות של חברת 'שי בר אילן' למזרח אירופה וכן סיורי מורשת של הג'וינט לאזור זה.

אזור בו פסע לפני מאות שנים הבעש"ט ביערות הללו, צמחה התנועה החסידית ועשרות חסידויות שצמחו כאן שהמפורסמות שבהן סאטמר, ויז'ניץ, קאליב, צאנז, נדבורנה ומונקאץ'. כאן גם התנועה הציונית פעלה בראשית דרכה וגם הסופר המפורסם י.ל. פרץ, והסופר פרופסור אלי ויזל, חתן פרס נובל.
כל אלו השאירו את חותמם על כול צעד ושעל באזור. היכן שרגלינו תצעדנה נראה שאריות יהדות, בכל כפר כמעט יש בית קברות יהודי, בתי כנסת שהשתמרו, נרגיש את פעמי ההיסטוריה ורוח יהודית תישוב באפנו. נחזור אל ילדותינו ושמות שעליהם גדלנו בסיפורים כגון ברדיצ'ב וז'יטומיר יהפכו להיות חלק מההוויה החגיגית שלנו.

השנה במלואת 70 שנה לניצחון בנות הברית על גרמניה הנאצית – נחגוג את חג החירות ביחד באווירה חגיגית. נשתתף כולנו בחוויה יהודית מרגשת ומעצימה. פסח זה ייזכר ע"י כל מי שיחגוג עימנו כחוויה יהודית מרגשת מהעולם היהודי העשיר שהיה כאן והשאיר חותמו אפילו על הגוים באזור. נשתתף כולנו בחגיגת החירות של עמנו, נפגין את חוזקנו כעם, דווקא במקום שבו הושמדה קהילה יהודית ענקית.

כל זאת במחיר אטרקטיבי במיוחד, "הכול כלול" במחיר, ארוחות כיד המלך, תפילות חגיגיות, סיורים יומיים בכל ימי חול המועד, ומלון 5 כוכבים, THERMAL STAR מלון ספא resort מפנק במיוחד.

המלון

קרפטים-מלון-כשר1

המלון נמצא באזור שגובהו כ – 500 מטר מעל פני הים.
במלון 168 חדרים הכוללים: חדרים זוגיים, ג'וניור סוויט, סוויטות, דירות משפחתיות. כל אלו מפוזרים בבניינים בני 3-4 קומות וב- 15 קוטג'ים חדישים שבכל קוטג' 3-4 חדרים מסוגים שונים – מתאים במיוחד למשפחות.
בשטח המלון שבילי הליכה העוברים בצמוד ל – 2 אגמים הנמצאים בתוך שטח המלון. שבילי ההליכה נמשכים גם לתוך היער ושם על גשרוני עץ החוצים מעל פלגים ונחלים ניתן ליהנות מיופי הבריאה.

כשרות
המלון כולו עובר הכשרה לפסח בפיקוחו הצמוד של רב דק"ק דבראצען שבהונגריה, אשר ז. אהרנפלד שליט"א אשר גם הוא יליד האזור ובעל ידע רב בהיסטוריה של החסידויות והקהילות. צוות משגיחים וטבחים יהודים ינצחו על הכנת האוכל היהודי המסורתי.
הכשרות תהיה כשרות מהדרין, ללא קטניות ולא שרויה.

winenew1          rabi1

 

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים: