הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לסין המדהימה כולל חבל יונאן טיול של פעם בחיים

19 ימים 17 לילות

טיול לסין המדהימה כולל חבל יונאן טיול של פעם בחיים

19 ימים 17 לילות (מס. טיול 911)

על הטיול

על הטיול

סין המדהימה – כולל חבל יונאן: טיול של פעם בחיים
בהדרכת אמנון בוים
כל האתרים הקלאסיים של סין המרתקת בבייג'ין, שנחאי וגווילין, וגם טיול קסום למחוזות אחרים כולל חבל יונאן עם נופים מרהיבים ביופיים. עיירות ציוריות, נופים הרריים, פסגות מושלגות, יער האבן, יאנגשאו היפה, נהר הלי שלאורכו מתרוממות גבעות הנוף הקרסטי המרשים והירוק ועוד ועוד…

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום א' תל אביב – בייג'ין

  ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס אל עבר בייג'ין, בירת סין.

 • 02
  יום ב' בייג'ין

  אחרי נחיתה בשעות הבוקר המוקדמות וסיום סידורי ביקורת הגבולות, ניסע העירה לארוחת בוקר. אחרי כן, נצא לסיור בכיכר טיאנאנמן המפורסמת – הכיכר העירוני הגדול בתבל, שבו נמצא המאוזוליאום של מייסד סין העממית מאו טסה דונג שחנוט שם. מצדו של הכיכר נמצא היכל העם, הפרלמנט של סין ומצדו הצפוני העיר האסורה. לשם נשים פעמינו. אתר זה הינו אתר מורשת עולמית מטעם אונסק”ו. במשך כ-500 שנה נאסר על בני העם להיכנס למתחם ארמון הקיסר, וכך זכה לשמו - “העיר האסורה” (Forbidden City). במשך תקופה זו, התגוררו ומשלו בה 24 קיסרים. האחרון שבהם היה הנרי פו-יי שגורש מהעיר ב-1924 ואשר סיפור חייו הונצח בסרטו של ברנרדו ברטולוצ`י מ-1987, “הקיסר האחרון”. נעבור את העיר האסורה מדרום אל צפון, ואחר כך נעלה אל "גבעת הפחם" משם נצפה על העיר מלמעלה. משם נעבור לסיור על גבי כרכרות ריקשה (מקור המילה "ריקשה" בשפה היפנית: "ג'ין ליקישה", שפירושו "רכב מונע ע"י אדם") לתוך אזור ה"הוטונגים", בתי חצרים שבו גרו פעם רוב תושבי בייג'ין. עם גידול העיר וביאת המודרנה, רוב שכונות אלה נהרסו לטובת גורדי שחקים. היום, אזור ההוטונגים מאוכלסים בעיקר על ידי חברי המפלגה הקומוניסטית הסינית ועשירי העיר. נגיע למסעדת דיני'ס לארוחת ערב ואחרי כן נצא למופע קונג-פו, אומנות הלחימה הסינית שפותחה על ידי נזירים בודהיסטים. ואחרי כן נצא לשוק הלילה באזור וונפוג'ינג שם נראה ונריח את ה"מטעמים" הסיניים שמוצעים למכירה.

 • 03
  יום ג' בייג'ין - שיאן

  היום נקום הבוקר לביקור בכמה מאתריה המדהימים של בירת סין. נתחיל את היום בארמון הקיץ של קיסרי סין, הנמצא מחוץ לעיר - פארק רחב ידיים בו גשרוני אבן, חורשות, אגם, חנויות ובתי תה ציוריים, גן מדהים ביופיו ובתוכו מכלול של מבנים. לאחר הביקור נעבור בכפר האולימפי ונראה את המבנים המפורסמים: “קן הציפור” ו”קובית המים”. אחרי כן נצא אל החומה הסינית הגדולה אשר הינה אחד מפלאי הארכיטקטורה הגדולים שנבנו אי פעם. החומה נבנתה במשך כ-2,500 שנה על ידי שושלות רבות, כהגנה מפני המונגולים (דבר שהתברר בסופו של דבר כלא יעיל במיוחד). פעם היו אומרים שהיא המבנה היחידי שניתן לראות מהחלל (וגם זה לא נכון, אבל...). נתרשם מעוצמת החומה ואחר כך נבקר במפעל לאמנות הקלויזונה - אומנות המשלבת שיבוץ אמייל. אם יישאר לנו מספיק זמן, נבקר גם בקברי שושלת מינג ובדר הרוחות שמוביל אליה. נחזור לבייג'ין לארוחת ערב אצל דיני'ס ומשם ניסע לשדה התעופה לטיסתנו לשיאן.

 • 04
  יום ד' בייג'ין

  שיאן היתה בירתה הקדומה של סין בתקופת שושלת טאנג. משיאן יצאו בעבר שיירות אל דרך המסחר ההיסטורית “דרך המשי”. הבוקר נצא לבקר באתר “לוחמי הטרקוטה” - אחד מפלאי תבל בדמות צבא של כ-7,200 דמויות לוחמים, סוסים ומרכבות עשויים מחומר הטרקוטה, ערוכים אלי קרב בכדי להגן על קברו של מייסד שושלת צ'ין הקיסר הואנג די. אחרי הצהריים נבקר במסגד הגדול הבנוי בסגנון ארכיטקטוני סיני, נשוטט ברובע המוסלמי בו פעילות ענפה – שוק עתיקות, שווקי מזון והמוני מסעדות עממיות קטנות. אם יישאר זמן, נעפיל לחומות העצומות של העיר העתיקה משם נשקיף על הנוף המרהיב על העיר כולו. בערב נצא למופע "שושלת טאנג".

 • 05
  יום ה' שיאן – ליג'יאנג

  בדרך לשדה התעופה, נעצור לביקור במאוזוליאום של יאנגלינג משושלת האן הממוקם כ-20 ק"מ מצפון לעיר שיאן, מחוז שאאנשי. זהו קבר משותף של ליו צ'י, קיסר נכבד של שושלת האן המערבית (206 לפנה"ס - 24 לספירה), והקיסרית שלו, הקיסרית וואנג. הוא נבנה בשנת 153 לספירה והוא משתרע על שטח של 20 קמ"ר. זהו שריד תרבותי מפואר ושופע, הכולל את קברו של הקיסר, קבר הקיסרית, בורות קבורה מדרום ומצפון. זה אתר טקסי, בית קברות להקרבת אדם ובית קברות של פושעים. סידור הקבר הקפדני חושף את המבנה החברתי היררכי של זמנו. משיאן נטוס אל מערבה של סין, אל חבל יוננאן, היפה בכל חבלי סין. אחרי ארוחת ערב נהנה ממופע ריקודי עם של השבטים המקומיים.

 • 06
  יום ו' ליג'יאנג

  ליג'יאנג (Lijiang) היא עיירה ציורית במחוז יוננאן (Yunnan), שפרוש שמו בסינית "מדרום לעננים". מחוז יוננאן נודע בריבוי הנופים הטבעיים והאנושיים שלו, בזכות מיקומו בין הגבול עם בורמה ווייטנאם מדרום, ושולי הרמה הטיבטית ממערב. קרוב לאזורי הגבול האלו שוכנות גם קבוצות רבות של מיעוטים אתניים שונים. נסייר באזור ליג'יאנג (Lijiang), ביתם של בני מיעוט הנאשי (Naxi) - קבוצה בעלת תרבות שמאנית-מטריארכלית. נטייל בעיירה העתיקה בין סמטאות צרות ועל תעלות מים מפכפכות. נחזור למלון להתכונן לקראת שבת.

 • 07
  שבת ליג'יאנג

  באה שבת, באה מנוחה. אחרי תפילה וקידוש, נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה. נהנה מהרצאה ואו שיעור וממנוחת שבת. ארוחת צהריים מאוחרת תהווה סעודה שלישית.

 • 08
  יום א' ליג'יאנג

  היום נמשיך את סיוריניו בחבלי ארץ המהממים של חבל יוננאן. ניסע לאורך נופים הרריים מרהיבים לבקר את הפסגות המושלגות של הר דרקון הג'ייד (Jade Dragon Mountain) המתנשא מעל 5,500 מ', נעלה ברכבל אל עבר שדות האחו של חית היאק. משם נמשיך אל עמק הירח הכחלחל, ונסיים בבית ג'וזף רוק בעיירה יופו. נחזור לליג'יאנג ונטוס אל העיר קונמינג. אחרי ארוחת ערב נצא לסיור לילי רגלי ברחובות העיר.

 • 09
  יום ב' קונמינג – יער האבן

  קונמינג (Kunming) בירתה של מחוז יוננאן, מכונה בפי הסינים "עיר האביב הנצחי", בשל מזג האוויר הנוח השורר בה בכל עונות השנה. נתוודע לעיר וניסע לבקר ביער האבן (Shilin), שם, על פני שטח נרחב, נשתמרו תצורות נוף קרסטיות מרהיבות בשלל דוגמאות וצורות היוצרות לעיתים מראה של יער אבנים.

 • 10
  יום ג'-ה' הדרך לגווילין (קונמינג – קיילי – רונגג'יאנג – ז'אושינג – גווילין)

  מחוז גויג'ואו (Guizhou) – מהמעניינים במחוזות סין. אמרה סינית מספרת כי בגויג'ואו "אין 3 ימים ללא גשם, אין 3 מטבעות בכיס אחד ואין 3 ק"מ של כביש ישר". ואכן, הנופים ההרריים היושבים קבוע תחת מעטה ערפלי משמשים בית, ואולי אף סוג של מקלט בפני הקידמה, לקבוצות המיעוטים המעניינות בסין. קבוצות אלו משתייכות בעיקר לעמי המיאו, הגה-ג'יה והדונג (Miao, Gejia & Dong) – כולן משמרות טקסים, פולחנים ופסטיבלים עתיקים. בימים הבאים נחצה בנסיעה את מחוז גויג'ואו, נסייר ברכב וברגל בכפרים ציוריים שאינם מורגלים בביקורי תיירים, נאזין לנגינת הלושנג – כלי נשיפה עשוי צינורות חזרן ארוכים, שקולותיו בוקעים מכל עבר - ונצפה בריקודים האופייניים לקבוצות השונות. נטייל בשדות האורז בלוויית נשים הנושאות תינוקן על גבן, נערוך תצפיות על טראסות מרהיבות במורדות ההרים המוריקים ונשתתף בחגיגות הכפריות עם התושבים המקומיים. ניסע בכבישים הרריים מפותלים דרך קאילי, רונגג'יאנג וסאנג'יאנג (Kaili, Rongjiang & Sanjiang) ונלון במלונות פשוטים ובבתי הארחה בכפרים. נחצה את גבול מחוז גויג'ואו וניסע לבקר בטראסות האורז של לונגשן (Longshen) באם יאפשרו לנו תנאי הכבישים במקום. עם הגעתנו לגווילין נבקר בבית חרושת לפנינים ובמערת קנה הסוף המקסימה.

 • 11
  יום ו' גוולין

  מחוז גואגנשי, הידוע בנופיו המדהימים היה לנושא שירה וציור מזה מאות שנים בתרבות הסינית. לנוף של צוקי אבן הגיר שצומחים כאילו משום מקום באזור גווילין וינגשו, אין משתווה בסין. ניסע להר יאושאן שעליו נעלה ברכבל למצפה על אזור גווילין. זוהי סין הרומנטית, המקסימה ביופייה. נחזור למלון להכנות לשבת. אחרי תפילה וארוחת שבת נצא לסיור רגלי קל סביב האגמים שבקרבת המלון.

 • 12
  שבת גווילין

  באה שבת, באה מנוחה. לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לטיול רגלי לגבעת “חדק הפיל”, סמלה המפורסם של העיר הנמצאת על גדתו המערבית של נהר הלי. לאחר צאת השבת נצא לצפות במופע של דייגים שדגים את דגיהם בסיוע ציפורי קורמורן. אם יישאר לנו זמן, נוכל לבקר באופן חופשי בשוק הלילה הידוע של גווילין, שבקרבת המלון.

 • 13
  יום א' גווילין – יאנגשאו

  הבוקר ניסע אל העיירה יאנגשו, שרבים מחשיבים אותה ואת סביבתה כאזור הטבע היפה בכל בסין. מכאן נשוט על נהר הלי. השייט עובר על הנהר, לאורכו מתרוממות גבעות הנוף הקרסטי המרשים והירוק. זהו אחד מהסיורים היפים והמפורסמים ביותר. נעצור לביקור באחד הכפרים באזור כדי להתבונן בצורת החיים של תושבי המקום. בהגעה ליאנגשו נסייר בעיירה היפה וברחוב "המערבים" (כינוי לתושבי חוץ לארץ). בערב נצא למופע Impression אשר נבנה והופק במשך 5 שנים, באתר נוף מדהים על גדות נהר לי, מוקף פסגות הרים זקופים "הצומחים" מתוך הנהר כרקע לבמה, שהיא הנהר עצמו. מופע ייחודי המשלב שירה ומשחק, אור, מוזיקה וטבע מופלא, וכן כ-300 דייגים מקומיים המתפקדים כניצבים. בתום ההופעה נשוב לבית המלון.

 • 14
  יום ב' גווילין – שנחאי

  היום נטוס מזרחה מצד המערבי של סין אל צידה המזרחי, אל שנחאי, עיר העתיד הענקית. בהגעה נצא לסיור היכרות ונעלה לתצפית בקומה ה-88 של מגדל ג'ין מאו. נמשיך ונתרשם מרצועת הבונד המפורסמת וממדרחוב נאנג'ינג התוסס. נבקר במפעל למשי ונתוודע למהלך היצירה מתולעת ועד בגד. את ארוחת הערב שלנו נאכל במסעדה הכשרה המפורסמת של אפי ואחריה נצא למופע אקרובטיקה סינית ולסיור רגלי לאורך ה"בונד" על גדות נהר ההואנגפו.

 • 15
  יום ג' שנחאי – סוז'ו - שנחאי

  נעזוב את שנחאי ונצא לסיור יום בעיר סוז'ו. נבקר בעיר המים ונשוט בתעלותיה. נעפיל לגבעת הטיגריס ונשוטט בין הסלעים המרהיבים של גן המנהלן הצנוע. עם יישאר זמן נבקר במוזיאון המשי לפני שנחזור לשנחאי לארוחת ערב.

 • 16
  יום ד' בייג'ין

  ביומנו האחרון בסין נקדיש את הבוקר נקדיש לחלקו היהודי של הסיור נבקר ב”גטו” - בו רוכזו הפליטים היהודיים במלחמת העולם השנייה. נשמע את סיפורה של הקהילה היהודית נראה את האנדרטה ונבקר במבנה בו שכן בעבר בית הכנסת “אוהל משה” ומשמש כיום כמוזיאון. נמשיך לעיר העתיקה של שנחאי ולגני יו. אחרי הצהריים נבקר באחד מבתי התה של העיר ונלמד על המשקה הסיני המסורתי – ולמה הוא כה שונה ממה שאנחנו מכנים "תה". בערב נוכל לצאת להפלגה על נהר ההואנגפו שמחלקת בין שתי גדותיה של העיר הענקית הזאת... ומשם לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה, מלאים בחוויות של טיול שהוא באמת, באמת טיול של פעם בחיים.

 • 17
  יום ה' תל אביב

  נחיתה בשעות הבוקר בתל אביב. תם, אבל בהחלט לא נשלם. סיורינו הכולל בסין השאיר אצלנו טעם של עוד. שלום לכולם, ונתראה בטיול הבא!

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

*** המחיר מותנה במינימום 20 משתתפים. אם יש פחות מ-20 משתתפים, מחיר הטיול יעלה. דרושה אשרת כניסה לסין!

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסות: טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים) בחברה סדירה וטיסות פנים על פי המסלול (יתכנו מקרים בהם טיסות הפנים יתבצעו דרך יעדי ביניים).
 • בתי מלון: בדרגה ראשונה, בחדרים לשניים עם שירותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לבצוע התכנית (בהתאם לרמה המקומית).
 • כלכלה: חצי פנסיון מורחב ארוחת בוקר וערב מידי יום, חלקן צמחוניות, ובצהרים – פיקניקים (במקומות בהם מתאפשר) או אפשרות להכנת כריכים (לחם וממרחים).
 • סיורים מודרכים בעברית לאורך כל המסלול.
 • חצי פנסיון לאורך כל הדרך ואספקה להכנת כריכים לארוחת צהריים.
 • דמי סבלות: בבתי המלון בלבד (מזוודה אחת לנוסע).
 • טיפים: לנותני השירותים בחו"ל.
 • מפגש קבוצה: הנוסעים יוזמנו למפגש היכרות עם מלווה הקבוצה כשבוע לפני מועד יציאת הטיול. פרטי המפגש יימסרו טלפונית ע"י מלווה הקבוצה.

לא כלול במחיר הטיול

 • ויזה לסין (90$)
 • ביטוח מכל סוג שהוא
 • תשר ל-2 אנשי הצוות (מקובל 7$ לאדם ליום)

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים: