הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לקובה וקוסטה ריקה תרבות, מוסיקה וטבע

17 ימים 14 לילות

טיול לקובה וקוסטה ריקה תרבות, מוסיקה וטבע

17 ימים 14 לילות (מס. טיול 765)

על הטיול

על הטיול

קובה ארץ מסבירת פנים, בעלת חופי זהב, היסטוריה מרתקת ותנועת שחרור שחרתה על דגלה את המהפכה. מטעי הטבק, שדות קנה הסוכר מהם מייצרת קובה את הרום המשובח, הוואנה ומבניה הקולוניאליים, ייצור סיגרים משובחים ובעיקר מוסיקה הנעה למקצבי הסון והסלסה הם שהופכים ביקור באי הקובני לחוויה.

קוסטה ריקה "חוף הזהב" כך כינה קולומבוס את ארצם של ה"טיקס" – בני קוסטה ריקה. זהב אומנם לא נמצא, אך טבע ויערות עננים, חופים ומפרצים חבויים,מיני סחלבים, יונקים ייחודיי, דו חיים למכביר, הרי געש פעילים, כל אלו הופכים את קוסטה ריקה לגן עדן לחובבי הטבע.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום א' תל אביב > יעד ביניים > הוואנה (קובה)

  נפגש בנתב"ג ונטוס דרך יעד ביניים, להוואנה עיר הבירה הצבעונית של קובה. הגעה והעברה לבית המלון.

 • 02
  יום ב' הוואנה > גואמה וטאינה > חוות תנינים > סנטה קלרה > טרינידד

  הבוקר ניסע לביקור בפארק גואמה. נשוט דרך תעלות לכפר האינדיאני המשוחזר, טאינה, שם נחווה את חיי הילידים האינדיאנים מהעבר הרחוק. נבקר בבית גידול לתנינים ואחר כך ניסע לסנטה קלרה, אחד מסמליה הגדולים והחשובים של המהפכה של שנות השישים במאה העשרים. כאן מקום קבורתו של צ'ה גווארה. נצפה על אתר ההנצחה לגיבור הלאומי הכולל חפצים שונים מחייו ומתעד את פועלו של גיבור המהפכה ואת הקרב שהתקיים בסנטה קלרה. נעצור בבית קברות יהודי קטן, הכולל גם אנדרטה לזכר יהודי אירופה שנספו בשואה. נמשיך לטרינידד מהיפות שבערי קובה.

 • 03
  יום ג' טרינידד: שמורת הטבע גואנייארה

  הבוקר נצא לספארי ברכבי שטח, בשמורת הטבע היפהפייה "גואנייארה", שבהרי האסקאמברי. נצא לטיול רגלי בדרך יפה עד שנגיע לאגם. נצפה ונהנה ממערכת החי והצומח של נהר ה’’גונאייארה’’. נשוב לטרינידד ונסייר נטייל בסמטאות העיר העתיקה המרוצפת בחלוקי נחל, נגיע לפלאסה מיור, מרכזה ההיסטורי של העיר ונבקר במוזיאון הרומנטיקה, ובפאלאסיו קאנטרו שבו המוזיאון לתולדות העיר ממנו תצפית על העיר.

 • 04
  יום ד' טרינידד > סיינפואגוס > הוואנה

  הבוקר ניסע חזרה להוואנה ובדרך נעצור לסיור קצר בסייאנפואגוס הידועה גם בכינויה "פנינת הדרום". העיר אשר התגלתה ע"י מתיישב צרפתי שהגיע מלואיזיאנה ב-1819, ממוקמת במפרץ יפהפה בצד הדרומי של חופי קובה.

 • 05
  יום ה' הוואנה: עמק וינאלס > מפעל סיגרים > פינאר דל ריו

  הבוקר ניסע מערבה אל עמק וינאלס שבמחוז פינאר דל ריו – אזור גידולי הטבק. נבקר במפעל סיגרים הידועים כטובים בעולם, ונסייר בעמק הקארסטי המצויר - וינאלס. נבקר בבית גידול הטבק ונלמד על התעשייה הזו, כמובן שנעצור לתצפית וצילומים מעל העמק המרהיב. בהמשך נבקר במערה אינדיאנית בשילוב של שייט (השייט בתוך המערה). בהמשכו של היום נבקר ב-MURAL DE LA PREHISTORIA צוק המתנשא לגובה של 617 מ' ועליו ציור ענק של מפלצת-ם דינוזאור. בסיומו של יום נשוב לבית המלון.

 • 06
  יום ו' הוואנה: ביתו של המינגווי, קוחימר

  הבוקר יוקדש לארנסט המינגווי, אחד מהאזרחים המפורסמים בקובה (בנוסף לפידל קסטרו, צ`ה גוארה וקמילו סיינפואגוס). ניסע לעיירה השלווה "קוחימר" כפר דייגים שהתפרסם בזכות עגינתה של "אל פילאר " סירת הדייג של ארנסט המינגווי. הכפר והמעגן שימשו השראה לספרו עטור פרס נובל של המינגווי "הזקן והים". נשוב להוואנה ונסייר בהוואנה החדשה באוניברסיטה בכיכר המהפכה ובבית הכנסת המקומי. כמו כן נבקר במוזיאון הרום. בתום הסיור נחזור לבית המלון הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 07
  שבת הוואנה

  לאחר תפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי בעיר. נטייל בעיר העתיקה, האזור כולו מדרחוב נעים ושוקק, נהנה בשוק האומנים המציעים ציורים ועבודות יד. נבקר בפאלאסיו דה לוס קפיטנס חנרלס. ארמון זה הוא אחד המבנים המרשימים והמפוארים בקובה. נראה את בית העירייה, וכעת הוא המוזיאון העירוני ונמשיך לביקור במבצר העתיק המשקיף על הוואנה.

 • 08
  יום א' הוואנה – סן חוזה (קוסטה ריקה)

  היום ניסע לשדה התעופה ונטוס לסן חוזה, בירת קוסטה ריקה. לאחר הנחיתה, ניסע לבית המלון ובדרך נערוך סיור היכרות ראשונים עם העיר.

 • 09
  יום ב' סן חוזה > סיור קרוקודילים > מנואל אנטוניו

  היום ניסע לטארקולס ונצפה בתנינים ובנפלאות הטבע של קוסטה ריקה, בצמחייה עשירה ובבעלי חיים. מפגש מקרוב עם תנינים מסוגים שונים באורך 5 מטר, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. נמשיך דרומה לאורך רצועת החוף הנושקת לאוקיינוס השקט עד לכפר מנואל אנטוניו השוכן בכניסה לאחד הפארקים הלאומיים הידועים בקוסטה ריקה.

 • 10
  יום ג' הפארק הלאומי מנואל אנטוניו > ספארי קופים

  הבוקר נערוך ספארי קופים. נערוך שייט מרתק באיי דאמאס הכולל צפייה והאכלת קופים בליווי ראפא, מדריך יוצא דופן המכונה ה"אבא של הקופים". ראפא "מדבר" את שפת הקופים, קורא להם בשמותיהם ומאפשר לכם מפגש אינטימי ומיוחד עם בעלי החיים הללו. אחר כך נצא לביקור בפארק שהינו מהיפים בעולם ובו מגוון של סוגי פרפרים, קופים, רקונים, נחשים ועוד.

 • 11
  יום ד' מנואל אנטוניו > מונטה וורדה > טראפיצ‘ה > גשרים תלויים

  היום ניסע לאזור סנטה הלנה ומונטה וורדה. הנופים המדהימים של מפרץ ניקוייה ואיי האזור ילוו אותנו ל"הר הירוק" (מונטה וורדה). נצא לסיור באל טראפיצ‘ה בה נוכל לקטוף את פולי הקפה ולהעבירם בעצמנו לטחינה. לאחר מכן נסייר בטחנת סוכר ונצפה בתהליך הפקת סוכר חום ומוצרים נוספים מקני סוכר. נראה את תהליך זיקוק הסוכר למשקה הקוסטה - ריקני האלכוהולי שמופק מקנה הסוכר הנקרא גווארו. נמשיך לסיור מודרך בתוך היער, על מערכת גשרים תלויים, ונלמד אודות סוגי החיות הייחודיות לאזור הטרופי של קוסטה ריקה. בערב נערוך סיור לילי בשביליו של יער העננים ונצפה בציפורים הנמות, בלטאות, צפרדעים, קיפודים ועוד.

 • 12
  יום ה' מונטה וורדה > ארנל, הר הגעש, מעיינות חמים

  הבוקר ניסע לביקור בחוות הקפה של דון חואן המציג את תהליך הכנת הקפה הקוסטריקני המפורסם. נמשיך לאזור ארנל שבצפון מחוז אלאחוואלה העשיר בנופים מרהיבים, נהרות שוצפים,מעיינות חמים וחיות בר. בהגעה לארנל נצא לסיור רגלי בפארק ונעלה בשביל הטוקאנים עד לנקודת התצפית המרהיבה על הר הגעש הפעיל, האגם והמעיינות החמים לאחר התמקמות במלון, נצא לרחוץ במעיינות החמים באלדי להנאה ומרפא.

 • 13
  יום ו' ארנל > עיר האומנים סארצ‘י > סן חוזה

  היום ניסע לעיר האמנים, סארצ'י ליהנות מעבודת האמנים המקומיים ובמיוחד מעגלות השוורים הצבעוניות המפורסמות. בתום הביקור ניסע לסן חוזה ובהגעה נערוך סיור בעיר. נראה את אתריה המרכזיים: התיאטרון הלאומי, השדרה המרכזית, רובע אמון, שוק האומנות ועוד. בתום הסיור נגיע לבית המלון. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 14
  שבת סן חוזה

  לאחר התפילה וסעודת השבת נערוך טיול רגלי באזור המלון יחד עם מלווה הקבוצה.

 • 15
  ימים א'-ג' סן חוזה, הר הגעש פואז ומפלי לה פאז – יעד ביניים - תל אביב

  היום נצא להר הגעש פואז הפעיל המתנשא לגובה 2,708 מטר ומוקף יער גשם קטן ויפה. בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ, נמצאים גייזרים מהגדולים בעולם. נמשיך למפלי לה פאז והגנים המרהיבים השוכנים בלב היער הטרופי ובו מצפה הפרפרים הגדול בעולם, יונקי הדבש וגני האורכידיאות. תם ונשלם טיולינו. עמוסי חוויות ניסע לנמל התעופה ונטוס חזרה לארץ. נחיתה ביום ה-17 (בשל הפרשי השעות).

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. יום היציאה ויום החזרה נכללים במניין ימי הטיול.
טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה.
אשרת כניסה: דרושה אשרת כניסה לקובה. הוצאת אשרה ויזה לקובה בסך 85$. יש לוודא כי בדרכונכם 3 דפים ריקים לפחות לצורך חתימות במעברים השונים. מסי נמל נוספים ייגבו בחו"ל בנמלי התעופה השונה וישולמו ישירות על ידי הנוסע.
המחיר אינו כולל הוצאת אשרות כניסה במידת הצורך. חיסונים: בדבר פרטים יש לפנות ללשכת הבריאות המקומית.

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • בתי מלון: בדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוסים לתיירים נוחים וממוזגים, לביצוע המסלול.
 • ארוחות: חצי פנסיון מורחב: 15 ארוחות בוקר בבתי המלון המבוססות על מוצרים מותרים וכלים חד-פעמיים, 15 ארוחות חמות חלקן צמחוניות, ובצהריים פיקניק (במקומות בהם מתאפשר) או אפשרות להכנת כריכים לצהרים (לחם וממרחים).
 • מלווה קבוצה: שומר מצוות, בכיר ומנוסה בטיולים למרכז אמריקה , שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • סיורי היכרות:  סיינפואגוס, סנטה קלרה.
 • ביקורים מיוחדים: קובה – העיר העתיקה של הוואנה, פינאר דל ריו – מפעל לייצור סיגרים, טרינידד – העיר העתיקה וחוות קרוקודילים, סנטה קלרה – המוזוליאום של צ'ה גווארה, קוסטה ריקה – הר הגעש פואס ומפלי לה פאס, הפארק הלאומי מנואל אנטוניו, ספארי קופים, תעלת פנמה.
 • טיפים: לנותני השירותים בחו"ל.
 • דמי סבלות: בבתי המלון בלבד (מזוודה אחת לנוסע).
 • מפגש קבוצה: הנוסעים יוזמנו למפגש היכרות עם מלווה הקבוצה כשבוע לפני מועד יציאת הטיול. פרטי המפגש יימסרו טלפונית ע"י מלווה הקבוצה.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

מפת הטיול:

והלב מושך אל משהו יהודי

הוואנה – בית הכנסת העתיק סן חוזה – תפילת שבת עם הקהילה המקומית

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים:

בגשר מקבלים יותר:

 • פינאר דל ריו – מפעל לייצור סיגרים

 • חוות קרוקודילים בטרינידד

 • המוזוליאום של צ'ה גאוורה בסנטה קלרה

 • הר הגעש פואס ומפל לה פאס

 • שמורת מנואל אנטוני וספארי קופים

 • רחצה במעיינות חמים

 • טיול רגלי ב"יערות העננים"