הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לצרפת לעומק מפרובנס למורשתו של רש"י

9 ימים 11 לילות

טיול לצרפת לעומק מפרובנס למורשתו של רש"י

9 ימים 11 לילות (מס. טיול 905)

על הטיול

על הטיול

צרפת, המחולקת ליותר מ- 20 אזורים, מציעה מגוון עצום של נופים ואתרי נופש יפהפיים,  מוזיאונים מעולים, שווקים מעניינים, ערים עתיקות וכפרים שלווים. בטיול זה נבקר בפרובנס, אחד האזורים היפים ביותר בצרפת ובאירופה כולה, שהתברך באווירה מיוחדת, המשרה על המטייל בו שלווה ורוגע. הצמחייה המגוונת של האזור מעניקה לו ססגוניות עשירה של צבעי הברונזה וגווני הירוק. עצי הדולב הממלאים את האזור משתלבים להפליא עם הארכיטקטורה המקומית, בתי הקפה, המסעדות, השווקים והמזרקות. ניסע לאורך דרך היין עד שטרסבורג ונטייל בשלווה באזור אלזס, המכוסה בפרדסים, בוסתנים וכרמים שביניהם משובצות ערים מקסימות ועיירות קטנות. ליין האלזסי יש היסטוריה ארוכה – ראשוני הכרמים שבאזור ניטעו עוד לפני הגעת הרומאים ומן הענבים מייצרים כבר מאות שנים יין ישן ומשובח. לא נוותר על ביקור מרגש בשתי שכיות חמדה היושבות לאורך הריין שבגרמניה, וורמיזה ומגנצא, אשר מהוות נקודות ציון בהיסטוריה היהודית. רש"י , רבי שלמה יצחקי, חכם יהודי צרפתי, למד 10 שנים בישיבות מגנצא וורמיזה, ושם עוצב עולמו הרוחני. רש"י התפרסם בשל פירושיו למקרא ולתלמוד הבבלי. הוא פירש את רוב ספרי המקרא ופירושו מתאפיין בנטייה לפשט ובשילובן של דרשות חז"ל בהלכה ובאגדה. נסיים את טיולנו בפריז, עיר האורות, העיר הרומנטית ביותר בעולם המציעה למבקרים בה עולם ומלואו; השאנז אליזה, מגדל אייפל, מוזיאונים, גנים ועוד.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום א' תל אביב - מרסיי – ניס - מונטה קרלו

  ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה למרסיי שבצרפת. לאחר הנחיתה ניסע לניס ונערוך סיור בעיר. העברה לבית המלון. בערב, נצא למונטה קרלו שבמונקו שם נראה יאכטות זוהרות, מכוניות חדישות ונוצצות, חנויות ומלונות פאר.

 • 02
  יום ב' ניס, גראס קניון ורדון - אביניון

  לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לגראס. נבקר במפעל לייצור בשמים. נמשיך לקניון ורדון, אחד הקניונים היפים בדרום צרפת. בתום הביקור ניסע לאביניון אשר שימשה מקום משכנם של האפיפיורים בעת גלותם מרומא במאה ה-14. לינה בניס.

 • 03
  יום ג' אביניון, ארל, אקס אן פרובנס, קבליון

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לארל, עיר מגורם של ואן גוך ופיקאסו. עיקר פרסומה הוא בזכות עתיקותיה הרבות. האמפיתיאטרון הרומאי, אחד מהשרידים הרומאים השמורים והגדולים בעולם, התיאטרון הרומי, כיכר הפורום. נמשיך לאקס אן פרובנס, בירתו ההיסטורית של חבל פרובנס. נסייר ברחובותיה הציוריים של אקס-אן-פרובאנס ונבקר במוזיאון סזאן. פול סזאן הנחשב ל"אבי האמנות המודרנית", נולד באקס אן פרובנס ב- 1839 ונחשב כיום לאחד מהמחדשים הגדולים, אמן שסלל את הדרך לגדולים אחריו כמו פיקאסו, מאטיס, קנדינסקי ועוד רבים אחרים. יעדינו הבא, קבליון. נראה את בית הכנסת ובו פיתוחי עץ מרשימים הצבועים בצבע ירוק כפי שהיה מקובל במאה ה-18. נבקר גם במוזיאון היהודי שממוקם בחלקו התחתון של בית הכנסת. נמשיך לאביניון בה התקיימה קהילה יהודית החל מהמאה ה-18. נבקר את ארמון האפיפיור ממנו נצפה על גשר אביניון המפורסם. מול הארמון, פרוש רחוב היהדות העתיקה, שהיה מרכז החיים של יהודי אביניון. נמשיך לפונט דו גאר, אמת המים הרומית, אחד המבנים המפוארים מתקופת השלטון הרומי.- לינה בניס.

 • 04
  יום ד' אביניון - קרפנטראס - ליון

  היום ניסע לליון, העיר השלישית בגודלה בצרפת. בדרך נעצור בקארפנטראס, עיר היסטורית ובה נטייל ברחוב היהודים. נמשיך לליון נחזור לתקופת ימי-הביניים כשנטייל בין הסמטאות, החצרות, והבתים ציוריים של ליון.

 • 05
  יום ה' ליון – קולמר – דרך היין - שטרסבורג

  לאחר ארוחת הבוקר, נצפין לעבר שטרסבורג, בירת אלזס שבמזרח צרפת. ניסע בדרך העוברת בינות נופים עוצרי נשימה ועיירות ציוריות. נעצור בקולמר הציורית ובריקוויר, אחת העיירות הציוריות ביותר לאורך דרך היין והידועה כעיירת יין הריזלינג המשובח. עם ההגעה לשטרסבורג, בירת האיחוד האירופי, נסייר בסמטאות העיר העתיקה. נראה את ארמונותיה. נטייל ברובע המוכר בשם" צרפת הקטנה".

 • 06
  יום ו' שטרסבורג, וורמייזה

  היום נחצה את הגבול לגרמניה לביקור בעיר עתיקה אשר יש בה נקודות בעלות עניין מיוחד עבור העם היהודי. בוורמייזה נבקר באתר רש"י, שער רש"י ובית המדרש של רש"י, זו הישיבה בה למד רש"י ובית הכנסת העתיק ביותר בגרמניה. המקומות נשתמרו עד היום, וכן נשמר מה שמכונה "הכסא של רש"י". במקום גם מוזיאון יהודי ומקווה מפואר.

 • 07
  שבת שטרסבורג

  לאחר התפילה וסעודת השבת נסייר במרכז העיר. במשך היום נסייר ברחובותיה של העיר ונכיר את הרובע הישן בו הקתדראלה, כיכר השוק וסמטאות עתיקות.

 • 08
  יום א' שטרסבורג - ריימס - פריז

  לאחר ארוחת הבוקר, נשים פעמינו לעבר פריז, עיר האורות. בדרך נעצור בריימס, העיר הגדולה והחשובה בחבל שמפיין-ארדן. בעיר מספר אתרים הנמנים עם אתרי המורשת העולמית הבולטים באירופה. בתום הביקור נמשיך לפריז.

 • 09
  יום ב' פריז

  היום נטייל בתחבורה ציבורית. נטייל לאורך השאנז אליזה, נראה את שער הניצחון, השדרות הרחבות, הקונקורד, כנסיית נוטרדם, הרובע הלטיני. כמובן שלא נחמיץ את הנוף הפנוראמי של העיר הנשקף ממרומי מגדל אייפל. כמו כן נבקר באתריה היהודיים של העיר ה"פלעצל" ובאתר הזיכרון לשואה. בערב, נערוך שייט על נהר הסיין.

 • 10
  יום ג' פריז, ארמון פונטנבלו - תל אביב

  היום ניסע לעיירה פונטנבלו הנמצאת כ-65 ק"מ מדרום-מזרח לפריז. העיירה ידועה בזכות אחד מהארמונות הגדולים של מלכי צרפת הבנוי בסגנון הרנסנס. בארמון יש 1900 חדרים והוא אחד הארמונות היפים והמעוטרים ביותר בצרפת. נטייל בגנים המרהיבים ביופיים. בתום הביקור ניסע אל נמל התעופה. תם טיול נפלא, השבח לבורא. נחיתה ביום 11.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה). דמי ביטול: על כל ביטול 47 יורו לנוסע שיגבו בכל מקרה ובנוסף, מ-45 ימי עבודה טרם היציאה לטיול – דמי ביטול מלאים. יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. סידורי קרקע כמפורט ב"מבטיחים מקיימים" ובדף "תנאים ואחריות".

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • כרטיס טיסה בחברת אל על  לפי המסלול.
 • מסי נמל ודלק כפי שידועים ביום, 27 לינואר, וכפופים לשינויים באם יהיו.
 • אכסון בבתי מלון מדרגה ראשונה או מדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה – חצי פנסיון: 9 ארוחות בוקר בבתי המלון המבוססות על מצרכים מותרים וכלים חד פעמיים, 9 ארוחות חמות, חלקן צמחוניות וכמו כן אפשרות להכנה עצמית של כריכים לצהרים (לחם וממרחים).
 • אוטובוס לתיירים לביצוע מסלול הטיול.
 • סיורים וביקורים לפי מסלול הטיול.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
 • מלווה קבוצה מקצועי ומיומן.

לא כלול במחיר הטיול

 • ביטוח מכל סוג שהוא.
 • סבלות בבתי המלון ובשדות התעופה.
 • הוצאות אישיות כגון שתיה בעת הארוחות, טלפונים וכד'.
 • כל שלא נכלל תחת הסעיף "המחירים הנ"ל כוללים".

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים: