הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לפורטוגל נופים יהדות ותרבות

9 ימים 8 לילות

טיול לפורטוגל נופים יהדות ותרבות

9 ימים 8 לילות (מס. טיול GPOR)

על הטיול

על הטיול

פורטוגל, המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, בעלת מגוון רב של נופים: רצועת חוף מרהיבה לאורך הים האטלנטי עם כפרי דייגים עתיקים דרך יערות עבותים, כרמים וכפרים ציוריים, היסטוריה, אדריכלות ואומנות דתית וחילונית הבאות לידי ביטוי בשרידים העתיקים מהתקופות השונות. כל אלו יוצרים את האווירה הקסומה והמיוחדת של המדינה הזו.
על רקע מגוון מרשים זה, נראה ארמונות ומבצרים מהעבר העשיר, נטייל באתרים מודרניים מההווה המתחדש, נבקר בכפרים מקסימים, נופים מרהיבים ונחוש את קיסמה המיוחד של המדינה הנהדרת. נבקר גם בקהילות של אנוסים בעיירות, קסטלו דה וידה, בלמונטה. חלק מהאנוסים חזרו לאחרונה ליהדות והקימו מחדש בבלמונטה בית כנסת שנחרב בפרעות האינקוויזציה.
הביקור הינו חוויה אמוציונלית הממחישה את עוצמת היהדות ששרדה רדיפות של  מעל 500 שנה. בנוסף נבקר גם בפורטו ממנה יצאו להפלגות מגלי עולם מפורסמים. בליסבון הבירה ובסינטרה עיר הקייט של מלכי פורטוגל ובעוד עיירות ככל שהזמן יאפשר.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ג' תל אביב > פורטו

  ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים לפורטו, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. לאחר הנחיתה, נצא לסיור בעיר הבנויה על צוקי גרניט המתנשאים מעל נהר הדוארו הנשפך לאוקיאנוס האטלנטי. מכאן יצאו להפלגות יורדי ים מפורסמים ולכאן הגיעו ספינות עמוסות כל טוב מהקולוניות הפורטוגזיות. במהלך הסיור נבקר בתחנת הרכבת הייחודית "סאו בנטו", נראה את מרכז העיר הבנוי מסמטאות, ארמון הבורסה, רובע ריביירה, מגדל קלירגוש, בניין העירייה. בחלקו היהודי של הסיור נראה את בית הכנסת על שם הנדבן הידוע כדורי, כאן פועלת קהילה קטנה של יהודים בצד אנוסים רבים שהחלו לחזור ליהדות בשנים האחרונות.

 • 02
  יום ד' פורטו, קוימברה, אווירו

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר, ניסע לקוימברה - עיר יפיפייה הבנויה על צוק ומוקפת נהר. עיר האוניברסיטה והתרבות ואחת הערים היפות והעתיקות בפורטוגל אשר שימשה זמן מה גם כבירתה של פורטוגל, נבקר באוניברסיטה העתיקה במדינה ואחת הוותיקות ביבשת אירופה, נסייר בסמטאות העיר הצרות הנותנות תחושה שימי הביניים שבו במלואם. בתום הסיור ניסע לעיירת התעלות אוירו הידועה גם כ"ונציה של פורטוגל". עיירה ייחודית המעניקה תחושה שונה בהשוואה לשאר פורטוגל. נתרשם מיופייה של העיר, מגשריה הנמוכים, מהתעלות והלגונות החוצות אותה ומהסירות הצרות בעלות חרטום גבוה המעוטר בציורים צבעוניים. נחזור לפורטו כדי ליהנות מזווית נפלאה נוספת, נצא לשיט על נהר הדואורו ונחלוף תחת הגשרים הנהדרים.

 • 03
  יום ה' פורטו, בלמונטה, אלפלחאו

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר נעזוב את פורטו וניסע לבלמונטה, עיירה ציורית שהתפרסמה לפני כמאה שנה כאשר התגלו בה באקראי משפחות אנוסים הנוהגים מנהגי יהדות שעברו ביניהם בהסתר במשך כחמש מאות שנה. נבקר בבית הכנסת "בית אליהו" שנבנה במקומו של בית הכנסת שנחרב בפרעות האינקוויזיציה ונבקר במוזיאון היהודי שנפתח לאחרונה בתום הביקור ניסע לאלפלחאו.

 • 04
  יום ו' אלפלחאו > קסטלו דה וידה > טומאר > ליסבון

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר נעזוב את קסטלו ברנקו וניסע לקסטלו דה וידה, עיירה אשר השתמרה מימי הביניים. הקהילה היהודית במקום נוסדה עוד במאה ה-14, והוקם בה בית כנסת קטן. בשנת 1492 בעת גירוש ספרד נוספו לעיירה אלפי יהודיים. כאן חיים עד היום "הנוצרים החדשים" שהם צאצאי האנוסים. נבקר ברובע היהודי, ה"ג'ודריה", שהשתמר להפליא, בבית הכנסת מימי הביניים שנתגלה בחפירות שנעשו לפני כ-30 שנים והתפרסם במיוחד בעקבות הטקס ונאום הסליחה מהעם היהודי של נשיא פורטוגל דאז מר מריו סוארז ובנוכחות שגרירת ישראל בפורטוגל דאז הגב' קולט אביטל. משם ניסע לטומאר, עיר היסטורית קטנה ויפה, ובה בית כנסת מהעתיקים באירופה. נסייר בעיירה נבקר ברובע היהודי ונצפה בבית הכנסת. ניסע לליסבון לבית המלון, הכנות לשבת תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 05
  שבת ליסבון

  לאחר קפה ועוגה של בוקר, נצא לתפילה שחרית בבית הכנסת "שערי תקווה". בסיום התפילה נלך לארוחת הצהריים. אחה"צ נצא לסיור רגלי בלווי המדריך באזור המלון, נראה את שדרותיה וכיכרותיה היפות של ליסבון. נתפלל מנחה ונחזור למלונינו לסעודה שלישית. במוצ"ש נצא להופעת פאדו.

 • 06
  יום א' ליסבון, קאבו דה רוקה, בוקה דה אינפרנו, סינטרה

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר נצא לסיור סביב החופים המרתקים שבאזור ליסבון, המעוטרים בעיירות ציוריות ובנופים מקסימים. נבקר בנקודה המערבית ביותר באירופה - קאבו דה רוקה, לה אחד הנופים היפים והדרמטיים ביבשת. משם נמשיך ונעצור ב"בוקה דה אינפרנו"–"פה השטן" סמוך לים. בתום הביקור ניסע לסינטרה, עיירת הקיט ההררית, מוקפת היערות, עירם של מלכי פורטוגל, נבקר בארמון הלאומי ונסייר בסמטאות עמוסות המזכרות.

 • 07
  יום ב' ליסבון, נאזרה, אובידוש

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר ניסע לעיירת הדייגים נאזרה. נערוך תצפית נפלאה מעל הצוק המשקיף על העיר, ונסייר בשוק המקומי. משם נמשיך לעיירה המקסימה אובידוש המכונה "הבונבוניירה" שניתנה כמתנת נישואים של מלך פורטוגל למלכתו האהובה במאה ה-15. נסייר בין החומות והשערים בה נשמר אופייה המיוחד של עיירת מבצר בפורטוגל. כאן הקימו היהודים הבורחים מהאינקוויזיציה חיי קהילה יהודית.

 • 08
  יום ג' ליסבון

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר נסייר בליסבון. נבקר בכיכר קומרסו וברובע המשוקם של פומבל, נראה את מבצר סאו ז'ורז' החולש על העיר העתיקה ואזור שפך הנהר. ומשם נעלה ב"טראם גלוריה" לסיור רגלי בשכונת באיירו אלטו (Bairro Alto) שנוסדה בשנת 1513 מחוץ לחומות העיר העתיקה של ליסבון, זהו אחד הרבעים המרכזיים והעתיקים בעיר, השוכן על אחת משבע הגבעות עליהן העיר בנויה. זהו המרכז הבוהמי של האמנים של ליסבון. ושם נוכל ליהנות מהנוף של ליסבון מזווית אחרת נסייר ברובע אלפאמה הרובע העתיק ביותר של ליסבון, כאן התגוררו יהודים עד גירוש פורטוגל במאה ה-15. נצפה במנזר ג'רונימו ונראה את מגדל בלם, החולש על מוצא הנהר לים ואת האנדרטה למגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם אנריקה הספן, נראה את גשר ה 25 באפריל, ניסע לכיכר רוסיו, נראה את התיאטרון הלאומי בכיכר ונערוך טקס בכיכר האנדרטה לזכר הפרעות של חג הפסחא ב1506. בתום הטקס נשלים את הסיור בליסבון וניסע לואסקו דה גמה בו התקיימה תערוכת האקספו 98, נראה את תחנת הרכבת המעוצבת להפליא, פרי עבודתו של הארכיטקט קלטרבה.

 • 09
  יום ג' ליסבון, קשקאיש > תל אביב

  ביומינו האחרון ניסע לסיור בעיירת הדייגים המקסימה והציורית קשקאיש. תם ונשלם טיולינו בפורטגול. ניסע לשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים חזרה לארץ.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסה בינלאומית בהתאם למסלול הטיול כולל מיסי הנמל והיטל הדלק נכון לתאריך 2.5.23
 • אכסון בבתי מלון ברמת 4/5*
 • פנסיון מלא: ארוחת בוקר, כריכים בהכנה עצמית לצהריים וארוחת ערב חמה.
 • היפוך ארוחות בשבת, כולל קפה ועוגה בבוקר לפני התפילה.
 • שבת במרכז ליסבון במלון 5* בקרבת בית הכנסת "שערי תקווה" .
 • הופעת פולקלור פאדו בליסבון.
 • שייט בתעלות אווירו
 • שיט על נהר הדואורו בפורטו.
 • אוטובוס ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול
 • ביקורים – סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית.
 • מדריך ישראלי מצוות טיולי גשר ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל

לא כלול במחיר הטיול

 • ביטוח נסיעות, בריאות ומטען
 • שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 2/5/23
 • שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 2/5/23 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
 • טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת כ- 5€ ליום לנוסע)
 • מופעים שלא כלולים בתוכנית הטיול ובמחיר הטיול
 • הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘

הערות
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* תנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר.
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות.
* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.

תנאי תשלום
דמי רישום: מרגע ההרשמה ועד הפיכת הטיול למובטח, יחויב הנוסע ב-$500 לאדם.
סגירת תשלום: מרגע הפיכת הטיול למובטח.

תנאי ביטול
• עד 60 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-$47 דמי רישום בלבד
• 59-40 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-25% משווי הטיול
• 39-14 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-50% משווי הטיול
• 13-8 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-75% משווי הטיול
• מ-7 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול עד למועד היציאה יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות.
במידה וכורטסו טיסות כלשהן או נקנו שירותים נוספים (ויזה, למשל) יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

  הזמן טיול

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מס. טיול:

  פרטים אישיים: