הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לפורטוגל בעקבות צאצאי האנוסים - נופים יהדות ותרבות

9 ימים 8 לילות

טיול לפורטוגל בעקבות צאצאי האנוסים - נופים יהדות ותרבות

9 ימים 8 לילות (מס. טיול GMPO)

על הטיול

על הטיול

פורטוגל, מבודדת מיבשת אירופה ע"י גבולה עם ספרד. מדינה קטנה בעלת מגוון רב: מרצועת חוף מרהיבה לאורך הים האטלנטי אשר לאורכה כפרי דייגים עתיקים דרך רכסי הרים מרשימים, יערות עבותים, כרמים וכפרים קטנים וציוריים לאורך עמק הדורו. היסטוריה, אדריכלות מונומנטאלית ואומנות דתית וחילונית מרשימות באות לידי ביטוי בשרידים העתיקים מן התקופות השונות. כל אלו יוצרים את האווירה הקסומה והמיוחדת בארץ זו. על רקע מגוון מרשים זה נתחקה אחר סיפורם המרתק של יהודים ואנוסי הארץ. טיולנו יתמקד במרכזים יהודיים מן העבר…

הסיור כולל ביקור בקהילות של אנוסים בעיירות טראנקוסו, גאורדה, קסטלו דה וידה, קסטלו ברנקו, בלמונטה. חלק מהאנוסים חזרו לאחרונה ליהדות והקימו מחדש בית כנסת שנחרב בפרעות האינקוויזציה. הביקור הינו חוויה אמוציונלית הממחישה את עוצמת היהדות ששורדת רדיפות של לפני למעלה מ-500 שנה. בנוסף נבקר גם בפורטו ממנה יצאו להפלגות מגלי עולם מפורסמים, בליסבון הבירה ובסינטרה עיר הקייט של מלכי פורטוגל ובעוד עיירות ככל שהזמן יאפשר.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ג' תל אביב > ליסבון > קוימברה > לוסו > פורטו

  נצא מתל אביב בטיסת בוקר מוקדמת ישירה לליסבון בירתה המקסימה של פורטוגל, לאחר הנחיתה, נצא לדרך וניסע לקוימברה, עיר יפיפייה הבנויה על צוק ומוקפת נהר. עיר האוניברסיטה והתרבות ואחת הערים היפות והעתיקות בפורטוגל אשר שימשה זמן מה גם כבירתה של פורטוגל, נבקר באוניברסיטה העתיקה במדינה ואחת הוותיקות ביבשת אירופה, נסייר בסמטאות העיר הצרות הנותנות תחושה שימי הביניים שבו במלוא הדרם, בתום הסיור נמשיך דרך יער בוסאקו, לעיירת המרפא לוסו – "מי העדן" של פורטוגל משם נצפין לפורטו העיר בנויה על צוקי גרניט המתנשאים מעל נהר הדוארו הנשפך לאוקיאנוס האטלנטי. מכאן יצאו להפלגות יורדי ים מפורסמים ולכאן הגיעו ספינות עמוסות כל טוב, נגיע לבית המלון ללינה וארוחת ערב. לינה: פורטו.

 • 02
  יום ד' פורטו > אווירו > פורטו

  לאחר תפילה וארוחת בוקר ניסע לעיירת התעלות אווירו הידועה גם כ"ונציה של פורטוגל". נתרשם מיופייה של העיר, מגשריה הנמוכים, מהתעלות והלגונות החוצות אותה ומהסירות הצרות להן חרטום גבוה המעוטר בציורים צבעוניים. בתום הביקור נחזור לפורטו, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, נחשבת ליפה ביותר במדינה כולה. השוכנת על שתי גדות הנהר והגשרים העגולים שלה הם אחד מהמראות היפים ביותר. נצא לסייר באתריה המפורסמים של העיר נראה את קתדרלה סה, מגדל קלריגוש, תחנת הרכבת הישנה, בניין העירייה. בחלקו היהודי של הסיור נבקר בבית הכנסת על שם הנדבן הידוע כדורי, כאן פועלת קהילה קטנה של יהודים בצד אנוסים רבים שהחלו לחזור ליהדות בשנים האחרונות. לקינוח נערוך שייט בספינת נהר "עתיקה" מתחת לגשרים שלעל נהר הדואורו .נחזור לבית המלון ללינה וארוחת ערב. לינה: פורטו.

 • 03
  יום ה' פורטו > טראנקוסו > גאורדה > בלמונטה > קסטלו דה ברנקו

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נעזוב את בית המלון וניסע לטראנקוסו, שהיוותה מרכז יהודי חשוב ורם מעלה בימי הביניים, נבקר במתחם בית הכנסת. בתום הביקור, נמשיך לגאורדה העיר הגבוהה באירופה. נבקר ברובע היהודי לאורך חומת העיר. ונראה את בתי העיירה העתיקים ונתרשם מהמבצרים המזדקרים על רקע אדמה חקלאית עשירה בגידולי גפנים. בתום הסיור נמשיך לבלמונטה. עיירה ציורית בצפון-מערב פורטוגל, וכשמה כן היא: הר-נאה. נבקר במוזיאון היהודי החדש שנפתח לאחרונה, נראה את בית הכנסת החדש שנבנה על ידי האנוסים שחזרו ליהדות, במקום חיים עדין צאצאי-אנוסים. לאחר הביקור ניסע לבית המלון בקסטלו דה ברנקו, לינה וארוחת ערב. לינה: קסטלו דה ברנקו.

 • 04
  יום ו' קסטלו דה ברנקו > קסטלו דה וידה > מרוואו > ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת בוקר ניסע לעיירה קסטלו דה וידה הגובלת עם ספרד. בעיירה חיים עד היום "הנוצרים החדשים" שהם צאצאי האנוסים. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי, ה"ג'ודריה", שנשתמר להפליא, בבית הכנסת מימי הביניים שנתגלה בחפירות שנעשו לפני כ-30 שנים והתפרסם במיוחד בעקבות הטקס ונאום הסליחה מהעם היהודי של נשיא פורטוגל דאז מר מריו סוארז ובנוכחות שגרירת ישראל בפורטוגל דאז הגב' קולט אביטל. משם נמשיך ונבקר במרוואו, עיר המצודה על ראש גבעה. בתום הסיור נגיע לליסבון, לבית המלון להכנות לשבת, תפילה וסעודת שבת. לינה: ליסבון.

 • 05
  שבת ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת הצהריים נצא לסיור רגלי בלווי המדריך במרכז ליסבון באזור המלון. לינה: ליסבון.

 • 06
  יום א' ליסבון > נאזארה > אלקובסה > ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לעיירת הדייגים נאזארה. נערוך תצפית נפלאה מעל הצוק המשקיף עליה, ונסייר בסמטאות המקסימות. ומשם ניסע לאלקובסה נראה את הכנסייה המפוארת שם קבורים מלך פורטוגל פדרו האכזר ואהובתו היהודייה אינס דה קסטרו לעת ערב נחזור לליסבון, ארוחת ערב, ולאחריה נצא למופע פולקלור אופייני-פאדו. לינה: ליסבון.

 • 07
  יום ב' ליסבון > סינטרה > קאבו דה רוקה > בוקה דה אינפרנו > קשקאיש

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לסינטרה עיירת הקיט של מלכי פורטוגל, הממוקמת בלב גבעות ירוקות וביניהן אחוזות וארמונות מפוארים. נראה את ארמון מלכי פורטוגל בלב העיירה שימחיש לנו את הפאר שבה חיו שליטי הממלכה ואציליה בעבר. משם נמשיך לנקודה המערבית ביותר של פורטוגל ויבשת אירופה – "קאבו דה רוקה". תצפית נהדרת על האוקיינוס, משם נמשיך ונעצור ב"בוקה דה אינפרנו" – "פה השטן" סמוך לים. משם נמשיך לקשקאיש – עיירת הדייגים המפורסמת. בתום הביקור נחזור לליסבון לינה וארוחת ערב. לינה: ליסבון

 • 08
  יום ג' ליסבון > טומאר > אובידוש > ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע, לטומאר, עיר קטנה ויפה מימי הביניים, אשר בה שרידי קהילה יהודית ובית כנסת מהעתיקים באירופה. נסייר בעיירה נבקר ברובע היהודי ונצפה בבית הכנסת. לאחר הביקור נמשיך לעיירה המקסימה אובידוש. "בונבוניירה בקופסה" שניתנה כמתנת נישואים של מלך פורטוגל למלכתו האהובה במאה ה-15. נסייר בעיר-מבצר בין החומות והשערים בה נשמר אופייה המיוחד והאותנטי של עיירת מבצר בפורטוגל. כאן הקימו היהודים הבורחים מהאינקוויזיציה את חיי הקהילה היהודית, לעת ערב נחזור לליסבון ללינה וארוחת ערב. לינה: ליסבון.

 • 09
  יום ד' ליסבון > ת"א

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר נערוך סיור בליסבון, נסייר ברובע אלפאמה הרובע העתיק ביותר של ליסבון, כאן התגוררו יהודים עד גירוש פורטוגל במאה ה-16. נראה את מבצר סאו ז'ורז' החולש על העיר העתיקה ואזור שפך הנהר. נצפה במנזר ג'רונימו ונבקר במגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים ואת האנדרטה למגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם אנריקה הספן, נבקר בכיכר קרמסיו וברובע המשוקם של פומבל, נראה את התיאטרון הלאומי, נראה את גשר ה-25 באפריל. ניסע לואסקו דה גמה או אקספו 98, בו נסייר בתחנת הרכבת המעוצבת להפליא, פרי עבודתו של הארכיטקט קלטרבה. נחזור לכיכר רוסיו לערוך טקס קצר לזכר הפוגרום שבוצע ביהודים. בתום הטקס ניסע לשדה התעופה לטיסת חזרה לארץ.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסה בהתאם למסלול הטיול כולל מיסי הנמל והיטל הדלק נכון לתאריך 1.1.22
 • אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
 • חצי פנסיון פלוס: ארוחת בוקר, כריכים בהכנה עצמית לצהריים וארוחת ערב חמה.
 • אוטובוס ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול
 • ביקורים – סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
 • מדריך ישראלי מצוות טיולי גשר ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל

לא כלול במחיר הטיול

 • ביטוח נסיעות, בריאות ומטען
 • שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך ‏1/1/22
 • שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 1/1/22 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
 • טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת כ- 4€ ליום לנוסע)
 • מופעים שלא כלולים בתוכנית הטיול ובמחיר הטיול
 • הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘

הערות
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* תנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר.
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות.
* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.

תנאי תשלום
• בעת הרשמה – 300€ לאדם.
• עד 35 יום לפני היציאה – גמר תשלום.

תנאי ביטול
• מרגע ההרשמה 47€ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
• מ-16-30 ימי עבודה* טרם היציאה לטיול: 50% ממחירו של הטיול לנוסע
• מ-8-15 ימי עבודה* טרם היציאה לטיול: 75% ממחירו של הטיול לנוסע
• פחות מ-7 ימי עבודה* טרם היציאה לטיול: 100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה, החזר מלא על התשלומים במקרה של ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינת היעד המלווה באזהרה של משרד הבריאות.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים: