הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לפורטוגל עומק הזהות היהודית - תרבות ונופים

9 ימים 8 לילות

טיול לפורטוגל עומק הזהות היהודית - תרבות ונופים

9 ימים 8 לילות (מס. טיול PORJ)

על הטיול

על הטיול

בלווי גב' חנה איל – שחזרה לחיק היהדות.

הטיול בפורטוגל הינו מסע מההיסטוריה הרחוקה והנסתרת של בני האנוסים עד ימינו.
כולל ביקור בקהילות של אנוסים, השבים ליהדות אחרי למעלה מחמש מאות שנים של התחזות לנוצרים, בעיירות קסטלו דה וידה ובלמונטה. חלק מאנוסים שחזרו לאחרונה ליהדות, הקימו מחדש בית כנסת שחרב בפרעות האינקוויזציה בשנת 1497. בנוסף, ההיסטוריה היהודית בפורטוגל ממשיכה לחיות ולבעוט עד היום דרך סיפורים אישיים של משפחות ויחידים שמגלים את זהותם אחרי מאות שנים של הסתרה.
הביקור הינו חוויה אמוציונלית הממחישה את עוצמת היהדות ששורדת רדיפות של לפני למעלה מ 500 שנה. בצד המסע היהודי, נבקר גם במקומות מהם יצאו להפלגות מגלי עולם מפורסמים, נבקר בעריה המפורסמות של גבירת הממלכות של המאה השבע עשרה, פורטו, ליסבון עיר הבירה, סינטרה וקשקאיש ערי הקיט של מלכי פורטוגל.
הטיול לפורטוגל הינו חוויה מטלטלת ומסעירה בלווי מרתק של חנה איל, שחזרה ליהדות ולעם ישראל אחרי מסע של גילויים מפתיעים בארץ הולדתה – פורטוגל. חנה תצטרף אלינו לטיול ויחד אתה, נכיר באוטנטיות את התרבות הפורטוגזית. סיפורה האישי והמרגש יזכיר לכל יהודי שזהות יהודית יכולה לשרוד במשך דורות ולקום לתחייה גם לאחר מאות שנים.

שימו לב!
הטיול ליעד זה בחברתנו-"טיולי גשר", מומלץ מאוד, מאחר ולמדריך הקבוצה מר מאיר סגל, יש קשר והיכרות עם האנוסים, ועם הסוכן המקומי. הוא עשה את המסלול מספר פעמים.
ובעיקר בשל העובדה שבחלק הראשון של הטיול מצטרפת חנה איל ילידת פורטוגל, שחזרה הביתה ליהדות.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ב' תל אביב > פורטו

  נצא מתל אביב בטיסת בוקר מוקדמת לפורטו דרך יעד ביניים באירופה. פורטו-העיר השניה בגודלה בפורטוגל. העיר בנויה על צוקי גרניט המתנשאים מעל נהר הדוארו הנשפך לאוקיאנוס האטלנטי. מכאן יצאו להפלגות יורדי ים מפורסמים ולכאן הגיעו ספינות עמוסות כל טוב. במהלך הסיור נראה את קתדרלה סה מגדל קלריגוש, תחנת הרכבת הישנה, בניין העירייה, הבורסה. בחלקו היהודי של הסיור, בלווי חנה איל ,נבקר בבית הכנסת על שם הנדבן הידוע כדורי, כאן פועלת קהילה קטנה של יהודים בצד אנוסים רבים שהחלו לחזור ליהדות בשנים האחרונות. נערוך שייט בספינת נהר "עתיקה" מתחת לגשרים. בתום הסיור נגיע לבית המלון לקבלת חדרים וארוחת ערב. לינה: פורטו.

 • 02
  יום ג' פורטו > טרונקוזו > גאורדה

  לאחר תפילה וארוחת בוקר ניסע לטרונקוזו שם נבקר במרכז העיירה וברובע היהודי ונלמד בעזרת חנה אייל על תולדות הקהילה היהודית באזור. משם נמשיך ונבקר במפעל לייצור גבינות כשרות בקרבת העיירה. בתום הסיור נמשיך לגאורדה- העיר הגבוהה באירופה. נבקר ברובע היהודי לאורך חומת העיר. ונראה את בתי העיירה העתיקים ונתרשם מהמבצרים המזדקרים על רקע אדמה חקלאית עשירה בגידולי גפנים. לעת ערב נגיע לבית המלון ונאכל ארוחת ערב. לינה: גאורדה.

 • 03
  יום ד' גאורדה > קוימברה > גאורדה

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נשים פעמנו, עם חנה אייל, לבירתה הראשונה של פורטוגל, קויאמברה. מקום ישוב חשוב עוד מימי הרומאים. פורטוגל קיבלה את שמה מהכינוי הרומי למקום: פורטוס קאלה כלומר מעגן ונמל. העיר שימשה כבירת מלכי פורטוגל והתחרתה עם ליסבון על הבכורה. האוניברסיטה שלה מיוחדת בהיבט הארכיטקטוני וגם בהיבטים אחרים. כאן ישבה הסמכות העליונה של הכנסיה הקתולית בימי האינקוויזיציה האפלים. עד היום שמורים בארכיב מיוחד כל התיקים של המשפטים שנערכו במסגרתה לכופרים. מרביתם היו אחינו בית ישראל ולמותר לציין שמרביתם נדונו לעינויים ולהוצאה להורג במיתות משונות, במיוחד בשריפה בכיכר העיר. אנו לא יכולים לבקר בארכיב של האינקוויזיציה שאינו פתוח לביקורים אבל באוניברסיטה העתיקה והמיוחדת נבקר. לעת ערב נשוב למלון שלנו ונאכל ארוחת ערב. לינה: גאורדה.

 • 04
  יום ה' גאורדה > בלמונטה > קסטלו דה וידה

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נעזוב את בית המלון וניסע לבלמונטה. בלמונטה הינה עיירה ציורית בצפון-מערב פורטוגל, וכשמה כן היא: הר-נאה. נראה בלווי חנה אייל את בית הכנסת החדש שנבנה על ידי האנוסים שחזרו ליהדות, במקום חיים עדין צאצאי-אנוסים. משם נמשיך וניסע לקסטלו דה וידה הגובלת עם ספרד. בעיירה חיים עד היום "הנוצרים החדשים" שהם צאצאי האנוסים. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי, ה"ג'ודריה", שנשמר להפליא, בבית הכנסת מימי הביניים שנתגלה בחפירות שנעשו לפני כ–20 שנים והתפרסם במיוחד בעקבות הטקס ונאום הסליחה מהעם היהודי של נשיא פורטוגל דאז מר מריו סוארז ובנוכחות שגרירת ישראל בפורטוגל דאז הגב' קולט אביטל. במידה ויתאפשר נבקר בבית ראפוסה (בית אנוסים בו יש קפלה נוצרית ודלת סתרים לבית כנסת בתוך הבית). לעת ערב נגיע לבית המלון באיזור קסטלו דה וידה ונאכל ארוחת ערב. לינה: קסטלו דה וידה.

 • 05
  יום ו' קסטלו דה וידה > תומר > ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נעזוב את בית המלון וניסע בדרך נופית לעיר תומר עם חנה אייל.נסייר במרכז העיר ונבקר בבית הכנסת על שם ארבעת האימהות. בתום הסיור נפרד מחנה אייל ונגיע לליסבון. נבקר בואסקו דה גמה או אקספו 98, בו נסייר בתחנת הרכבת המעוצבת להפליא, פרי עבודתו של הארכיטקט קלטראבה. בתום הסיור ניסע לבית המלון לקבלת חדרים, הכנות לשבת, תפילה וסעודת שבת בקהילה היהודית. לינה: ליסבון.

 • 06
  שבת ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת הצהריים נצא לסיור רגלי בלווי המדריך באזור המלון. במוצ"ש נצא למופע פולקלור אופייני-פאדו. לינה: ליסבון.

 • 07
  יום א' ליסבון > סינטרה > קאבו דה רוקה > קשקאיש > ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לסינטרה עיירת הקיט של מלכי פורטוגל, הממוקמת בלב גבעות ירוקות וביניהן אחוזות וארמונות מפוארים. שבהם התגוררו מלכי פורטוגל ואצילה בעבר. משם נמשיך לנקודה המערבית ביותר של פורטוגל – ויבשת אירופה – קאבו דה רוקה. תצפית נהדרת על האוקיינוס, משם נמשיך ונעצור ב"בוקה דה אינפרנו" – "לוע השטן" סמוך לים, ומשם נמשיך לקשקאיש – עיירת הדייגים המפורסמת. בתום הביקור נחזור לבית המלון וארוחת ערב בקהילה היהודית. לינה: ליסבון.

 • 08
  יום ב' ליסבון > נאזארה > אובידוש > ליסבון

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר, ניסע לעיירת הדייגים נאזארה. נערוך תצפית נפלאה מעל הצוק המשקיף עליה, ונסייר בכיכר המרכזית. משם נמשיך לכיוון העיירה המקסימה אובידוש. "בונבוניירה בקופסה" שניתנה כמתנת נישואים של מלך פורטוגל למלכתו האהובה במאה ה-15. נסייר בעיר-מבצר בין החומות והשערים בה נשמר אופייה המיוחד והאותנטי של עיירת מבצר בפורטוגל. כאן הקימו היהודים הבורחים מהאינקוויזיציה את חיי הקהילה היהודית בתום הביקור נחזור לליסבון,נסייר ברובע אלפאמה הרובע העתיק ביותר של ליסבון, כאן התגוררו יהודים עד גירוש פורטוגל במאה ה-16. נראה את מבצר סאו ז'ורז' החולש על העיר העתיקה ואזור שפך הנהר, נצפה במנזר ג'רונימו ונבקר במגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים ואת האנדרטה למגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם אנריקה הספן. בתום הסיור נחזור לבית המלון ולארוחת ערב בקהילה. לינה: ליסבון.

 • 09
  יום ג' ליסבון > תל אביב

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נארוז את המזוודות ונצא לסיור ברבעים נוספים ככל שנוכל, רובע באישה, ליבה הסואן של העיר, רובע באיירו אלטו הצופה על העיר, נבקר בכיכר קומרסיו וברחוב אוונידה דה לה ליברטד אותו שיקם המרקיז פומבל, ובאתרים נוספים ככל שהזמן יאפשר. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • כרטיס טיסה, קבוצתי בחברה סדירה דרך יעד ביניים לפורטוגל.
 • ימי טיול מלאים, ללא ימים חופשיים וללא טיולי בחירה בתוספת תשלום.
 • מיסי נמל ודלק כפי שידועים ביום הוצאת ההזמנה וניתנים לשינויים.
 • אכסון בבית מלון מדרגה ראשונה או/ודרגת תיירות טובה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
 • כלכלה: חצי פנסיון כשר מורחב – 8 ארוחות בוקר בבתי המלון המבוססות על מוצרים מותרים ובכלים חד פעמיים ועוד 8 ארוחות חמות חלקן מבוססות דגים. כמו כן, הכנה עצמית של כריכים לצהרים (לחם טונה גבינה וממרחים).
  אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול הנ"ל.
 • סיורים וביקורים כמפורט במסלול.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (לא כולל דמי סבלות בבתי מלון).
 • מלווה קבוצה בכיר ומנוסה מצוות טיולי גשר, מאיר סגל.
 • לווי חוויתי של חנה איל ילידת פורטוגל שחזרה הביתה לעם ישראל.

לא כלול במחיר הטיול

 • ביטוח מסוג כל שהוא (חובה להוציא ביטוח רפואי ומטען, ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול-10 ימים!).
 • טיפ למלווי הקבוצה הישראלים.
 • הוצאות אישיות, כגון שתייה בעת הארוחות, טלפונים וכד'.
 • כל שלא נכלל תחת הסעיף "כלול במחיר הטיול".

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים: