הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול למרכז איטליה מרכז איטליה במבט יהודי

8 ימים 7 לילות

טיול למרכז איטליה מרכז איטליה במבט יהודי

8 ימים 7 לילות (מס. טיול 701)

על הטיול

על הטיול

הקסם של איטליה! מורשת עולמית ומורשת יהודית מפוארת.
נבקר בפרארה – העיר של ה"גן של פינצי קונטיני" ונדבר על התחנה הראשונה של המסע שלנו בעקבות יהודי ספרד באיטליה. משם נמשיך לאנקונה ולעיירה הסמוכה סניגאליה. ניסע לפזארו – עירו של המלחין רוסיני ונמשיך לאורבינו הידועה בתרבות הרנסאנס העצמאי שהתפתחה בה. מחוז לומברדיה עם המבצרים והאגמים, ונציה עיר התעלות והגונדולות, בולוניה היפה ומחוז אמיליה רומאניה הקסום.
ניפגש עם אנשי הקהילה היהודית המקומית, נבקר בבתי כנסת עתיקים, בגטאות, בבית קברות יהודי ונשמע על היסטוריה המרתקת של יהדות ספרד באיטליה!

טיול דו-כוכב! 3 לילות באזור גאביצ'ה מארה, 4 לילות בבולוניה – בירת מחוז אמיליה רומאניה

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום א' תל־אביב > בולוניה > פרארה > גאביצ'ה מארה

  מפגש הקבוצה בנמל התעופה בן-גוריון וטיסה דרך יעד ביניים באירופה לבולוניה. לאחר הנחיתה נעשה דרכנו לפרארה העיר של ה"גן של פינצי קונטיני". נבקר בעיר העתיקה שהינה אתר מורשת עולמית, נראה את ארמונות האצילים. בחלק היהודי נראה את הגטו, נבקר בבתי הכנסת ובמוזיאון היהודי. ונדבר על התחנה הראשונה של המסע שלנו בעקבות יהודי ספרד באיטליה. בתום הביקור ניסע לבית המלון על חוף הים הדריאטי באזור גאביצ'ה מארה שם נשהה 3 לילות.

 • 02
  יום ב' אנקונה

  היום אנו נוסעים לאנקונה. התחנה השניה שלנו בעקבות יהודי ספרד באיטליה. נבקר בבית הכנסת וננסה להיפגש עם נציג מהקהילה היהודית המקומית שבה חברים כ-300 יהודים, נבקר בבית הקברות היהודי היחיד במינו. משם נמשיך לעיירה הסמוכה סניגאליה לביקור בבית הכנסת האיטלקי. את היום נסיים בביקור במצודה העוצרת בתוכה את סיפור האהבה הטראגי ב"קומדיה האלוהית" של דנטה. בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 • 03
  יום ג' פזארו > אורבינו > סן מרינו (בתשלום)

  היום ניסע לפזארו עירו של המלחין רוסיני, נראה את הגטו היהודי נטייל במרכז העיר ונראה (נבקר במידת האפשר) את בית הכנסת העתיק. משם נמשיך לאורבינו הידועה בתרבות הרנסאנס העצמאי שהתפתחה בה, ובה נולד הצייר הדגול רפאל נטייל במרכז ההיסטורי של העיר המהווה אתר מורשת עולמית, נבקר בבית הכנסת הקדום וניפגש עם שתי נשים יהודיות שעדיין מתגוררות בעיירה. בתום הביקור ולקראת הצהריים נשוב לבית המלון לביקור חופשי באזור. המעוניינים יוכלו (בתשלום) לנסוע ולבקר ברפובליקת "סן מרינו", המדינה הקטנה ביותר באירופה. בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 • 04
  יום ד' גאביצ'ה מארה > מנטובה > בולוניה

  הבוקר ניפרד מחוף הים האדריאטי וניסע למחוז לומברדיה, נבקר במנטובה עיר מבצר מוקפת אגמים. נבקר בפיאצה דלה ארבה, נראה את הדאומו וארמון הדוכס משם נגיע לאזור הגטו היהודי ונראה את בית הכנסת ובית הרב. בתום הביקור ניסע לבית המלון שלנו בבולוניה בירת מחוז אמיליה רומאניה, שם נשהה 4 לילות.

 • 05
  יום ה' ונציה

  יום מיוחד לפנינו, הביקור בוונציה, עיר התעלות והגונדולות. טיול רגלי לאורך התעלות והגשרים יוביל אותנו לגטו היהודי הראשון בעולם על בתי הכנסת שבו, נראה את הגרנד קנאלה וגשר הריאלטו ונגיע אל כיכר סן מרקו - מהיפות בכיכרות אירופה. הכיכר מוקפת בניינים חשובים ומרשימים, ביניהם הבזיליקה של סן מרקו, הקמפנילה, ארמון הדוג'ים וגשר האנחות. נוכל לקנות משפע המזכרות המוצעים בדוכנים, או לתפוס שלווה באחד מבתי הקפה שבכיכר אשר אלפי יונים מתרוצצות בה. המעוניינים יוכלו לשוט בגונדולות (בתשלום) או לבקר בארמון הדוזים (בתשלום). בתום הביקור נחזור לבית המלון.

 • 06
  יום ו' בולוניה

  את היום נקדיש לביקור באתריה המעניינים של ה"עיר האדומה"-בולוניה, נבקר באוניברסיטת בולוניה העתיקה באיטליה, בתאטרון האנטומי בהמשך נטייל בסמטאות הגטו היהודי ונבקר בבית הכנסת ובמוזיאון הקטן שלידו בתום הסיור נחזור לבית המלון להכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 07
  שבת בולוניה

  לאחר התפילה וסעודת השבת. נטייל רגלית באזור המלון, יחד עם מלווה הקבוצה. את שעות אחה”צ נקדיש למנוחה ולפעילות חברתית. במוצאי שבת המעוניינים יוכלו לצאת לסיור לילי בעיר.

 • 08
  יום א' בולוניה > מודנה > תל אביב

  היום ניפרד מבית המלון וניסע למודנה, עיר עתיקה במחוז אמיליה-רומאניה נבקר בפיאצה גרנדה ונראה את אתריה החשובים ובכלל זה מגדל העיר, הקתדלרה המרשימה וארמון העיר, תמה החופשה העברה לשדה התעופה ונמריא חזרה ארצה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסות: טיסות בינלאומיות, על פי המסלול.
 • בית מלון: בדרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע התוכנית.
 • כלכלה: 7 ארוחות בוקר בבית המלון מבוססות על מצרכים מותרים וכלים חד פעמים, ועוד 7 ארוחות. ובצהרים – אפשרות להכנת כריכים (לחם וממרחים).
 • מלווה קבוצה: דר' רפי קסימוב מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת הטיול.
 • טיפים: לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים: