הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לאיטליה – רנסנס איטלקי רנסנס במבט יהודי - סודות, אומנות, ים וכיף

9 ימים 8 לילות

טיול לאיטליה – רנסנס איטלקי רנסנס במבט יהודי - סודות, אומנות, ים וכיף

9 ימים 8 לילות (מס. טיול ITAR)

על הטיול

על הטיול

אומנות היא לא מה שאנחנו יודעים, אלא מה שאנחנו מרגישים. כל השאר אינו אלא מדע. (ברנרד ברנסון).

איטליה עשירה מצד אחד ביהדות ובבתי כנסת מן העתיקים והיפים בעולם ומצד שני ביצירות אומנות חשובות כמעט בכל פינה. הליכה ברחובותיה היא לעיתים, כמו ביקור במוזיאון. עיקר סיורינו יהיה במחוזות ליגוריה, לומברדיה וטוסקנה אשר בירתה פירנצה, מכונה גם בכינוי – עריסת הרנסנס (The Cradle of the Renaissance). בטוסקנה בכלל ובפירנצה בפרט נקשרים השמות של היוצרים הגדולים של כל הזמנים דוגמת דנטה אליגיירי, ג'וטו, דונטלו, לאונרדו דה וינצ'י, מיכלאנג'לו, רפאלו ועוד. את חלק מהיצירות והסיפורים של אלה נראה ונחווה תוך שילוב ביקור בעיירות ציוריות וערים מרכזיות, ומבט על נופים של גבעות ושדות רחבי ידיים. לתוך כל אלה נשלב את ההיסטוריה המרתקת והמרגשת של יהדות איטליה, תוך שנחשף למרכזים שלה בפירנצה, סיינה.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום א' תל אביב > מילאנו

  נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא אחה"צ למילאנו, הבירה הכלכלית של איטליה ובירת האופנה העולמית. לאחר הנחיתה ניסע לבית המלון בקרבת שדה התעופה ללינה.

 • 02
  יום ב' מילאנו > קאזלה מונפראטו > גנואה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע רעננים לקאזלה מונפראטו, שהיתה בעבר מרכז יהודי חשוב ונבקר בבית הכנסת המהווה מונומנט איטלקי לאומי, בתום הביקור ניסע לגנואה, נראה את אזור הנמל ורובע המלחים, הטיילת היפה "ויה גריבלדי" עם הארמונות והמבנים הנהדרים מתקופת הרנסאנס. משם נגיע לבית המלון וארוחת ערב.

 • 03
  יום ג' גנואה > הריביירה האיטלקית המערבית

  את שני הימים הקרובים נקדיש לריביירה האיטלקית. לאחר תפילה וארוחת בוקר נצא מערבה ליום מרתק בחלקה של הריביירה המערבית בה שוקעת השמש. נתחיל את הביקור בעיירה Albenga. זו הנקודה המערבית ביותר אליה נגיע. אלבניה היא עיירה מימי הביניים בת כ-23,000 תושבים, בנויה על תשתית של עיר רומית. רחובותיה ישרים ומסודרים כיאה למחנה רומי צבאי מסודר. נכנס רגלית לטיול קצר בעיר דרך שער טורלרו ונצפה בבנייני המגדלים הרבים הבנויים מלבנים אדומות. נצעד אל אחד המגדלים היפים בעיר משם לכיכר בה נראה קתדרלה מימי הביניים וכנסיה מימי רומי האחרונים וכן כיכר מקסימה ובה פסלים של 3 אריות שהובאו מרומא בשנת 1608. נמשיך את דרכנו מזרחה לאורך כביש החוף Via Aurelia נחלוף על Loano ובהמשך ניסע דרך פיאטרה ליגורה שם נצפה במצודה הבנוי על צוק תלול ומשקיפה על הים. נמשיך לאורך כביש החוף המתפתל אל העיירה נולי. פעם מעצמה ימית שנלחמה בדוכסות גנואה. נולי קיבלה את מעמדה במסע הצלב הראשון (1097). היא אחת מהערים העתיקות שנשתמרו במיטבן. בעיר העתיקה רחובות צרים וקשתות רבות תלויות בין הבתים. נמשיך בדרכנו לסאבונה העיר הגדולה בריביירה המערבית. נעבור דרך החוף היפיפייה הזהוב של Sportono. סאבונה היא עיר ידועה ממלחמות הפיניקים. בעיר מבצר פריאמאר המרשים שצופה על העיר כולה. סיור רגלי קצר בעיר יאפשר לראות ככרות יפייפיות ומגדל פעמונים. בעיר גם מגדל ליאון פאנקאלדו על שמו של שותפו של מגלאן למסעי התגליות לאמריקה. בסוף היום נחזור לבית המלון ונאכל ארוחת ערב.

 • 04
  יום ד' גנואה > הריביירה האיטלקית המזרחית

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר. נצא ליום מרתק נוסף בריביירה המזרחית מזרחה המשובצת עיירות דייגים ציוריות ונוף מרהים, נתחיל את היום בביקור בעיירת הקיט היפה סנטה מרגריטה, ונעלה על ספינה שתיקח אותנו ל'פנינת הריביירה' העיירה פורטופינו שעל חוף הים הליגורי. עיירה שבתיה צבועים בצבעים שונים ועזים ומפורסמת בכל העולם כעיירת נופש של שועי עולם. הסופר גידה מופאסן דיבר בשיבחה של העיירה, והזמרת דלילה שרה את שירה המפורסם, "מצאתי את אהבתי בפורטופינו". בתום הסיור ניסע לאחד האזוריים היפים באיטליה ה"צ'ינקווה טרה", שבלב מחוז ליגוריה אלו הם חמישה כפרים קטנים וציוריים הסמוכים זה לזה. נעזר ברכבת על מנת לעבור בין 2 כפרים. בתום הביקור נחזור לבית המלון שלנו ונאכל ארוחת ערב.

 • 05
  יום ה' גנואה > פיזה > סאן ג'ימיניאנו > פירנצה

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר ניפרד מהמלון וניסע דרום/מזרח לכיוון פיזה נגיע לכיכר ה'קסמים' ונראה את מגדל הפעמונים בסגנון הרומנסקי הנוטה על צידו והמהווה את הסמל המפורסם של פיזה. בתום הסיור ניסע לסאן ג'ימיניאנו עיירת המגדלים, נשוטט בסמטאות המקסימות ונשקיף על הנופים הקסומים של טוסקנה בתום הסיור ניסע לבית המלון במרכז העתיק של פירנצה, ונאכל ארוחת ערב.

 • 06
  יום ו' פירנצה > סיינה > פירנצה

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר, ניסע לסיינה, המוקפת חומה, נגיע לפיאצה "דל קאמפו" שהשתמרה כפי שהייתה מאז ימי הביניים נתרשם מיופייה ונראה את בניין העירייה. בחלק היהודי נראה את בית הכנסת שמשמש את הקהילה הקטנה הקיימת במקום, בתום הביקור נחזור לפירנצה, נבקר בלווי מדריך מקומי בגלריית האופיצי (Galleria degli Uffizi), אחת הגלריות העתיקות בעולם המערבי. רוב יצירות האומנות נאספו ע"י בני משפחת מדיצ'י, וביניהן תמונות שצויירו על ידי לאונרדו, מיכלאנג'לו, רפאלו, טיציאן וגאונים נוספים בני הרנסנס. מבנה הגלריה לכשעצמו חשוב מבחינה ארכיטקטונית ומסמל את התפתחות הסגנון העירוני במאה ה-16. בתום הביקור נראה את בית הכנסת הגדול ובסיומו הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 07
  שבת פירנצה, סיור רגלי

  לאחר התפילה וסעודת השבת, נצא לסיור מודרך בפירנצה. נראה את מגדל הפעמונים של ג`וטו, בית הטבילה עם שערי גן עדן והדואומו, נבקר בפיאצה דלה סיניוריה, פלאציו וקיו ובפונטה וקיו - הגשר העתיק והיחיד שנותר שלם בעת ההפצצות במלחמת העולם השניה. נחזור לבית המלון למנוחת שבת. סעודה שלישית ובמוצ"ש נצא לאתרי הבילוי של פירנצה.

 • 08
  יום א' פירנצה > מודנה > פארמה > מילאנו

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר ניפרד מפירנצה וניסע לכיוון צפון/מערב, כאשר היעד הסופי מילאנו. בדרך נשמע סקירה ממצה על תולדות היהודים בלומבארדיה. נתחיל את הביקור במודנה בית הכנסת שם נבנה בשנת 1873, פנינת חמדה בסגנון ניאו-קלאסי בכיכר מאציני. בתום הסיור נמשיך לעיר Reggio Emilia, העיר שבה שכנו בתי ספר רבים ללימודי יהדות. בית הכנסת נבנה בשנת 1672 בסגנון בארוק. כאשר ארון הקודש שלו העשוי משיש קאררה מורכב בבית הכנסת הגדול בקרית שמואל שליד חיפה. בתום הסיור נגיע לעיר פארמה. בית הכנסת נבנה בשנת 1822 בסגנון ניאו קלאסי. המבנה נראה די פשוט מבחוץ אך טומן בתוכו בית כנסת קטן ומדהים ביופיו. במידה והזמן יאפשר, נמשיך לקרמונה עירם של בוני הכינורות סטראדיוואריוס, גוארנרי ואמאטי. בכיכר המרכזית Piazza del Comune יש כ-100 בתי מלאכה לבניית כינורות. במרכז העיר פארק ובמרכזו קברו של סטראדיוואריוס. בתום הביקור נגיע למילאנו לבית המלון וארוחת ערב.

 • 09
  יום ב' מילאנו > תל אביב

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר, נארוז את המזוודות, ניפרד מבית המלון וניסע למרכז העיר נראה את הדואמו, קתדרלה גותית מפורסמת, אחת האטרקציות הידועות ביותר בעיר, הנישאת לגובה של 108 מטרים ויכולה להכיל 40,000 איש בקירוב. משם ניגש ונראה את גלריית ויטוריו עמנואל השני - מרכז הקניות הוותיק ביותר בעולם. לאחר הביקור, נלך לראות את בית האופרה הידוע ביותר בעולם-לה סקאלה די מילאנו. בתום הביקור נשלים את הקניות, ננצור את החוויות הייחודיות והבלתי נשכחות שראינו באיטליה, ולעת ערב ניסע לשדה התעופה של מילאנו לטיסה חזרה ארצה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

הביקורים באתרים וסדר ימי הטיול עשויים להשתנות, בשל אילוצים חיצוניים.

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • כרטיס טיסה, קבוצתי לאיטליה.
 • 8 ימי טיול מלאים, 3 בתי מלון, מוזיאון אופיצ'י ,ללא ימים חופשיים.
 • מיסי נמל ודלק כפי שידועים ביום הוצאת ההזמנה וניתנים לשינויים.
 • אכסון בבית מלון מדרגה ראשונה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
 • כלכלה: חצי פנסיון כשר מורחב – 8 ארוחות בוקר בבתי המלון המבוססות על מוצרים מותרים ובכלים חד פעמיים ועוד 7 ארוחות חמות וכן סעודה שלישית. כמו כן, הכנה עצמית של כריכים לצהריים (לחם וממרחים).
 • אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול הנ"ל.
 • סיורים וביקורים כמפורט במסלול. כולל ביקור במוזיאון בפירנצה, שייט לפורטופינו, נסיעה ברכבת ל צ'ינקווה טרה.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (לא כולל דמי סבלות בבתי מלון).
 • מלווה קבוצה מצוות טיולי גשר.

לא כלול במחיר הטיול

 • ביטוח מסוג כל שהוא (חובה להוציא ביטוח רפואי ומטען, ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול – 10 ימים!).
 • טיפ למלווה הקבוצה הישראלי.
 • הוצאות אישיות, כגון שתייה בעת הארוחות, טלפונים וכד'.
 • כל שלא נכלל תחת הסעיף "המחירים כוללים".

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים: