הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול למדינות הבלטיות – לטביה וליטא חסידים ומתנגדים

7 ימים 6 לילות

טיול למדינות הבלטיות – לטביה וליטא חסידים ומתנגדים

7 ימים 6 לילות (מס. טיול 998)

על הטיול

על הטיול

מסע היסטורי למדינות הבלטיות: ליטא, לטביה ואסטוניה – ערים עתיקות, מצודות, אכיטקטורה מפוארת. לצד אלה נתמקד בטיולנו בהיסטוריה היהודית של אזור זה.
בריגה – בית הכנסת, האנדרטה לזכר בית הכנסת שנשרף, אתר הזיכרון ביער ביקרניקי, בקובנה נבקר באזור השכונה היהודית סולבודקה, באנדרטה לזכר הילדים שניספו בשואה, בבית הקונסול היפני סוגיהרה. בווילנה – המוזיאון היהודי, בית הקברות היהודי, סמטאות הגיטו, פסל הגאון מוילנא, בית הכנסת, בניין התיאטרון היהודי, טקס התייחדות ביער פונאר. ועוד…

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ב' תל אביב > ריגה

  מפגש קבוצה בנמל התעופה בן-גוריון וטיסה לריגה בירת לטביה, עם הנחיתה, יחכה לנו אוטובוס תיירים ממוזג שייקח אותנו לסיור פנורמי בעיר היפה והאלגנטית. המהווה ריכוז ייחודי (בכל אירופה) של בניינים שעוצבו בסגנון "ארט נובו" על ידי האדריכל היהודי מיכאל איזנשטיין. נבקר ברחוב אלברטה, בדרכנו נצפה על כמה מבנים מיוחדים בעיר העתיקה: "בית החתולים", הגילדה הקטנה והגדולה, בתי "שלושת האחים" בית "הראשים השחורים", מבנה מיוחד המחולק לשלשה חלקים, הצבועים כל אחד בצבעים שונים, ומהווה אטרקציה ארכיטקטונית. "בית מנצנדורף", בית מהמאה ה-17 ששוחזר ומציג את חייו של סוחר אמיד בימים עברו. נתרשם מיופייה של ריגה, נסעד ארוחת ערב ונסע לבית המלון בריגה.

 • 02
  יום ג' ריגה > סיגולדה > ריגה

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיגולדה Sigulda- עיר עשירה מבחינה היסטורית, מוקפת טירות וטבע מרהיבי עיין. זה מרכז תיירותי של הפארק הלאומי גאוג'ה Gauja. נבקר וניכנס לטירה Turaidas. נחזור לריגה, נבקר בבית הכנסת הפעיל, המכונה בית הכנסת פיטאוואס (פיטאוו - שול). בית כנסת זה נבנה בשנת 1905 וניצל מהגרמנים בשל היותו סמוך לכנסייה. מבנה בית הכנסת מרשים מבחוץ ובתוך האולם הוא מעוטר בקישוטים יפים בעלי אופי גיאומטרי. לאחר קבלת עצמאותה של לטביה, הפך בית הכנסת למרכז החיים היהודים המתחדשים בריגה. נסיים את הסיור בביקור במוזיאון גטו ריגה.ארוחת ערב ולינה בריגה.

 • 03
  יום ד' ריגה

  לאחר ארוחת בוקר, נצא לביקור בארמון Rundale, דוגמה יפה של הבארוק האיטלקי, שנבנה על ידי האדריכל המפורסם Rastrielli. נמשיך לשוק המרכזי של ריגה, אחד הגדולים והמרשימים באירופה. נמשיך לסיור ב"ריגה היהודית" נבקר ברובע היהודי לשעבר, באנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה שנשרף על ידי הנאצים וכן נראה את בניין בית הספר היהודי שהיה אחד הראשונים באימפריה הרוסית. נמשיך ונבקר באתר הזיכרון שביער ביקרניקי. ארוחת ערב ולינה בריגה.

 • 04
  יום ה' ריגה > שאוולי > קיידאן > ווילנה

  לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את ריגה ונסע לווילנה דרך "גבעת הצלבים" שליד שאוולי Siauliai. סמל ההתנגדות הליטאית לכיבוש הזר ובה יותר מ-30,000 צלבים בגדלים שונים ובצורות שונות. בשאוולי התיישבו יהודים כבר במאה ה-17, בשנת 1939 מנתה הקהילה 8,000 איש, רבים מהם נרצחו בידי הנאצים והליטאים. בהמשך נבקר בבית הקהילה היהודית, אחר כך נצא אל העיירה קיידאן Kedainiai כאן חי ופעל הגאון מוילנא זצ"ל. נסייר בעיירה, נראה את הכיכר העתיקה ששוחזרה וכמו כן את שני בתי הכנסת אשר שוחזרו ושופצו. בדרך לווילנה, נעצור בסדובהSeduva , בה מתפתחת תרבות ליטאית יהודית מיוחדת ומורשת, "פרויקט שטחים אבודים". ארוחת ערב ולינה בווילנה.

 • 05
  יום ו' ווילנה > פונאר > טראקיי > ווילנה

  לאחר ארוחת בוקר נצא לגיא ההריגה פונאר, במרחק של כ-12 ק"מ מהעיר. נצפה על בורות ההריגה שביער, בהם נטבחו רוב יהודי ווילנה והאזור, נבקר במוזיאון הקטן שנמצא שם ונערוך טכס התייחדות לזכרם של הנרצחים. מכאן נמשיך ונגיע לעיר העתיקה טראקאי, השוכנת בלב אגמים. טראקאי משמשת כמרכז הקראי הגדול במזרח אירופה, נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון הקראי. נתרשם מהטירה המרשימה על אי בתוך האגם ומיופייה של העיר, ונסיים בביקור בבית הקברות העתיק של הקראים. נחזור לעיר הבירה ווילנה, נפקוד את בית הקברות היהודי אליו הועברו עצמותיו של הגאון והגר צדק (הגרף פוטוצקי) במקום נטמנו רבני העיר לצד סופרים, משוררים ופרטיזנים יהודים. משם נמשיך למקום בו היה בית הקברות הישן בווילנה, המשמש היום כמרכז ספורט שלידו לוח זיכרון לגאון ולגר צדק, שהיו קבורים שם., ככל שיהיה לנו זמן. נמשיך לבקר באתרים נוספים בווילנה, נחזור למלון הכנות לשבת. את תפילת השבת וסעודת השבת נעשה בבית חב"ד.

 • 06
  שבת ווילנה

  לאחר התפילה וסעודת שבת נערוך סיור רגלי מקיף בגטו היהודי בווילנה, נבקר ליד ביתו של הגאון, בחצר ה"שולהויף", ובספריה, כאן בעלית הגג קרא אבא קובנר את הכרוז "פונאר היא מוות". נסעד ארוחת צהרים ונחזור למלון למנוחה, לפני הסעודה השלישית נצא לסיור נוסף לראות את דפוס ראם, בית הקהילה, ביתו של ר' חיים עוזר גרוז'ינסקי , ונצביע על מקום ישיבת רמייליס. נבקר בבתיהם של סופרים ומשוררים שחיו בעיר, הכנר יאשה חפץ ונחזור לסעודה שלישית. בזמן שנותר עד מוצאי שבת נספר את סיפורם של יהודי ווילנה, העיר שבה רוב היהודים דיברו עברית, כאן גדלו גדולי הסופרים והמשוררים שכתבו יצירותיהם באידיש וכאן גם נוסד מכון האידיש העולמי איווא. בתום הסיור נחזור לבית המלון.

 • 07
  יום א' ווילנה > קובנה > תל אביב

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר קובנה, הלא היא קובנה היהודית, בירת ליטא לשעבר. קובנה היא העיר השנייה בגודלה בליטא ושוכנת במרחק של 100 ק"מ מווילנה. ממוקמת במפגש הנהרות Nemunas ו Neris. נבקר בסלובודקה – השכונה היהודית המפורסמת בתקופה של לפני מלחמת העולה השנייה והגטו בזמן המלחמה, כאן הייתה ישיבת סלובודקה הידועה. נמשיך לעיר העתיקה, נראה את רח' זמנהוף, בית הכנסת והאנדרטה לזכר הילדים שנספו בשואה. נבקר בבית, המשמש כיום כמוזיאון, בו התגורר הקונסול היפני סוגיהרה – אשר בשנת 1939 הנפיק ויזות לפליטים היהודיים מפולין וכך הציל מעל 6,000 יהודים. נמשיך למצודה התשיעית – בית הכלא הסמוך ל"שדה המוות – מקום ההריגה של יהודי קובנה, הפיקוד הגרמני השתמש בשטחה של המצודה לבצוע טבח המונים. אם הזמן יתאפשר נמשיך לקניון נורדיקה Nordica ונהנה מזמן חופשי לפני שנמשיך לשדה התעופה שבווילנה חזרה ארצה דרך ריגה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

באחריות הנוסע לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה ארצה. יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. נעשה מאמץ להגיע לכל האתרים המפורטים. למארגני הטיול כסוכני נסיעות אין שליטה על שרותי תעופה השונים כגון הזמנות אוכל מיוחד, מושב במטוס, שינוי זמני טיסה או איחור בטיסה. האחריות בנושא היא של חברת התעופה בלבד.ביטוח: ביטוח מטען ובריאות יש לבצע בהתאם לזמני הטיסה מיום יציאת הטיול ועד יום הנחיתה בארץ. אנא הקפידו על ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול.

תנאים ואחריות >

מבטיחים ומקיימים

מבטיחים - מקיימים

כלול במחיר הטיול

 • כרטיס טיסה, קבוצתי בחברה  סדירה עם Air Baltic
 • מיסי נמל ובטחון נכון ליום 1.11.18.
 • בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול.
 • כלכלה: חצי פנסיון ובצהרים: אפשרות להכנה עצמית של  כריכים.
 • מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • מדריך מקומי דובר עברית/אנגלית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).

לא כלול במחיר הטיול

 • שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה.
 • טיפ למדריך הישראלי (מקובל 4 אירו לאדם לכל יום טיול).
 • שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

והלב מושך אל משהו יהודי

ריגה - בית הכנסת, האנדרטה לזכר בית הכנסת שנשרף, אתר הזיכרון ביער ביקרניקי. שוואלי - בית הקהילה היהודית. קיידאן - בתי הכנסת ששוחזרו ושופצו. קובנה - אזור השכונה היהודית סולבודקה, האנדרטה לזכר הילדים שנספו בשואה, בית הקונסול היפני סוגיהרה. ווילנה - המוזיאון היהודי, בית הקברות היהודי, סמטאות הגטו, פסל הגאון מווילנה, בית הכנסת, בניין התיאטרון היהודי, טקס התייחדות ביער פונאר.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים:

בגשר מקבלים יותר:

 • "בית מנצדורף" בריגה

 • סיגולדה - עיר מוקפת טירות וטבע

 • הפארק הלאומי גאוג'ה

 • ארמון רונדלה בריגה

 • גבעת הצלבים

 • עיר הקראים - טראקאי

 • הגטו היהודי בווילנה

 • בית הקונסול סוגיהרה

 • מוזיאון הקראים

 • קניון נורדיקה