הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול למדינות הבלטיות – לטביה וליטא סיפור ושיר

8 ימים 7 לילות

טיול למדינות הבלטיות – לטביה וליטא סיפור ושיר

8 ימים 7 לילות (מס. טיול 098)

על הטיול

על הטיול

מסע היסטורי למדינות הבלטיות: ליטא, לטביה ואסטוניה – ערים עתיקות, מצודות, אכיטקטורה מפוארת. לצד אלה נתמקד בטיולנו בהיסטוריה היהודית של אזור זה.
בריגה – בית הכנסת, האנדרטה לזכר בית הכנסת שנשרף, אתר הזיכרון ביער ביקרניקי, בקובנה נבקר באזור השכונה היהודית סולבודקה, באנדרטה לזכר הילדים שניספו בשואה, בבית הקונסול היפני סוגיהרה. בווילנה – המוזיאון היהודי, בית הקברות היהודי, סמטאות הגיטו, פסל הגאון מוילנא, בית הכנסת, בניין התיאטרון היהודי, טקס התייחדות ביער פונאר. ועוד…

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום א' תל אביב > טאלין

  מפגש קבוצה בנתב״ג וטיסה (ייתכן דרך יעד ביניים באירופה) לטאלין בירת אסטוניה. לאחר הנחיתה לערוך טיול פנוראמי בעיר ונגיע למלוננו להתארגנות ולינה.

 • 02
  יום ב' טאלין

  לאחר ארוחת הבוקר נתחיל טיול מודרך בעיר העתיקה של טאלין. נתרשם מחומות העיר ומגדליה, משעריה ורחובותיה העתיקים. נסייר בעיר העליונה, בגבעת טומפאה ונוכל להתרשם מבניין הפרלמנט של אסטוניה. נצפה באנדרטה לזכר מעבורת ״אסטוניה״ שטבעה ב-1994 ליד סטוקהולם ולמעלה מ-800 איש קפחו את חייהם באסון. נעבור דרך מגדל ״מרגרטה השמנה״ לעיר התחתית, ונבקר בכיכר העירייה ובבית המרקחת העתיק. נבקר באזור בתי מלאכה בהם אפשר לראות בפעולה אמנויות שונות. בחלק היהודי של הטיול נבקר בבית הכנסת החדש של טאלין, נכנס לבית הקהילה היהודית הצמוד אליו ונצפה בתצוגה על יהדות אסטוניה. בתום הטיול חזרה למלון.

 • 03
  יום ג' טאלין > ריגה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לריגה בירת לטביה. עם ההגעה לעיר היפה ואלגנטית נצא לסיור בעיר: נראה את חומת העיר, ה״שער השבדי״, נסייר בעיר העתיקה ונראה את ״בית שחורי הראש״ אחד מבתי הגילדה המפורסמים ומהיפים שבהם, נראה את בתי הגילדה הגדולה והקטנה ואת ״בית מנצנדורף״ ואת הקתדראלה המרכזית שנבנתה ב-1211. נתרשם מיופייה הארכיטקטוני ומסגנון הארט-נבו המאפיין את העיר ובמיוחד ברחוב אלברטה שבו ריכוז ייחודי של בניינים שעוצבו על-ידי האדריכל היהודי מיכאל. לאחר הסיור נגיע לבית המלון.

 • 04
  יום ד' ריגה היהודית

  נפתח את היום בביקור בשוק המרכזי של ריגה, אחד הגדולים והמרשימים באירופה. אחר כך נצא לסיור ב״ריגה היהודית״ נבקר ברובע היהודי לשעבר, בבית הכנסת באנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה שנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם, וכן נראה את בניין בית הספר היהודי שהיה אחד הראשונים באימפריה הרוסית. אחר כך נבקר באתר הזיכרון שביער ביקרניקי.

 • 05
  יום ה' שאוולי > קיידאן > וילנא

  הבוקר אנו נפרדים מריגה וניסע דרומה, נחצה את הגבול עם ליטא ונראה את ״גבעת הצלבים״ שליד שאוולי (Siauliai) - סמל ההתנגדות הליטאית לכיבוש הזר, ובה יותר מ–30,000 צלבים בגדלים שונים ובצורות שונות. בשאוולי התיישבו יהודים כבר במאה ה-17, בשנת 1939 מנתה הקהילה 8,000 איש, רבים מהם נרצחו בידי הנאצים והליטאים. בהמשך נבקר בבית הקהילה היהודית אחר כך נצא אל העיירה קיידאן (Kedainiai) כאן חי ופעל הגאון מוילנא זצ״ל. נסייר בעיירה, נראה את הכיכר העתיקה ששוחזרה וכמו כן את שני בתי הכנסת אשר שוחזרו ושופצו. בהמשך דרכנו נגיע לוילנא. העברה למלון להתארגנות ולינה.

 • 06
  יום ו' וילנא

  הבוקר נצא לסיור בעיר שנוסדה על פי האגדה בשנת 1323 על ידי הדוכס הגדול Gediminas. נתחיל בתצפית ממרומי מצודת Gedimininas העתיקה השוכנת בלב העיר. ברדתנו מגבעת המצודה נתעכב ליד הקתדראלה המרשימה ו״מגדל הפעמון״ הסמוך לה שבמרכז העיר. ונבקר בקומפלקס בן מאות השנים של האוניברסיטה הווילנאית, אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המוקדמים והמרשימים ביותר במזרח אירופה, כמו כן נראה את בית הפרלמנט הליטאי הלוא הוא הסיימאס. נראה את ה״בתים הזולים״ הבניינים אותם בנה הברון הירש לענייני הקהילה. נבקר בבית הקברות היהודי ולאחר מכן במוזיאון היהודי המספר את סיפורם של יהודי ליטא הידועים כ״ליטווקים״. המוזיאון מתמקד בדמויות המרכזיות של יהודי ליטא ומעניק מקום כבוד והוקרה לקורבנות השואה. אחר כך נמשיך לביקור בבית הקברות היהודי. נשוב לבית המלון. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 07
  שבת וילנא היהודית

  לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לטיול רגלי בוילנא - הידועה גם בכינויה ״ירושלים של ליטא״. עירם של מנהיגים רוחניים, ישיבות, סמינרים, בתי כנסת וספריות, מקום בו תורה וחוכמה השתלבו תמיד בהרמוניה. נלך ב״רחוב הגאון״, נמשיך ל״רחוב היהודים״ , נראה את פסל הגאון מוילנא הנמצא ליד הבית בו התגורר. נבקר במקום בו ניצב ה״שולהויף״, הלא הוא בית הכנסת המפורסם ומבני הציבור שהיו סמוכים לו ובמקום בו פעלה ״ספרית שטראשון״, ובחצר בה נולד וגדל הפסל היהודי המפורסם מרדכי אנטוקולסקי. נסייר ברחובות הגטו, נצעד בעקבותיהם של איציק ויטנברג ואבא קובנר עד חצר בנין ה״יודנראט״. נעצור ליד הבניין של התיאטרון היהודי בגטו וילנה ונתרשם מהסיפור המרתק על פעילות התרבות של אסירי הגטו. נציץ אל בית הדפוס המפורסם ביותר בעולם היהודי, הלא הוא ״דפוס האלמנה והאחים ראם״.

 • 08
  יום א' קאונס

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור לקאונס הלוא היא קובנה היהודית, העיר השנייה בגודלה בליטא. נבקר בסלובודקה – השכונה היהודית המפורסמת בתקופה של לפני מלחמת העולם השנייה, והגיטו בזמן המלחמה, כאן היתה ישיבת סלובודקה הידועה, נמשיך לעיר העתיקה, נראה את רח` מאפו ורח` זמנהוף, בית הכנסת והאנדרטה לזכר הילדים שנספו בשואה. נבקר בבית, המשמש כיום כמוזיאון, בו התגורר הקונסול היפני סוגיהרה – אשר בשנת 1939 הנפיק ויזות לפליטים היהודיים מפולין וכך הציל מעל 6,000 יהודים. נמשיך למצודה התשיעית– בית הכלא הסמוך ל`שדה המוות` – מקום ההריגה של יהודי קובנה, הפיקוד הגרמני השתמש בשטחה של המצודה לבצוע טבח המונים. בתום הסיור חזרה למלון בוילנא.

 • 09
  יום ב' טרקאי > פונאר > וילנא > תל–אביב

  הבוקר נצא לטרקאי בירתה של ליטא בתקופת ימי הביניים ואחר כך המשיכה לשמש , למשך תקופה ארוכה, מקום מושבם של דוכסים ואצילים. נבקר ב`מצודת האי` המרשימה, שעל אגם גאלווה – מצודת המים היחידה במזרח אירופה. כאן בטרקאי מתגוררים עדיין כ–50 קראים. נבקר במוזיאון של הקראים שחיו כאן במשך מאות שנים. אחר כך נצא ליער פונאר, גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא הסמוך לווילנה להתייחדות עם קורבנות השואה. בתום הטיול הסעה לשדה התעופה וטיסה, דרך יעד ביניים באירופה, חזרה ארצה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

באחריות הנוסע לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה ארצה. יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. נעשה מאמץ להגיע לכל האתרים המפורטים.
למארגני הטיול כסוכני נסיעות אין שליטה על שרותי תעופה השונים כגון הזמנות אוכל מיוחד, מושב במטוס, שינוי זמני טיסה או איחור בטיסה. האחריות בנושא היא של חברת התעופה בלבד. ביטוח: ביטוח מטען ובריאות יש לבצע בהתאם לזמני הטיסה מיום יציאת הטיול ועד יום הנחיתה בארץ. אנא הקפידו על ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול. מיסי נמל ודלק נכונים ליום 1.1.20.

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסות סדירות דרך יעד ביניים.
 • מיסי נמל ובטחון נכון ליום 1.1.20.
 • בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול.
 • כלכלה: חצי פנסיון ובצהרים: אפשרות להכנה עצמית של כריכים.
 • מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • מדריך מקומי דובר עברית/אנגלית.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).

לא כלול במחיר הטיול

 • שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה.
 • טיפ למדריך הישראלי (מקובל 4 אירו לאדם לכל יום טיול).
 • שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

והלב מושך אל משהו יהודי

ריגה - בית הכנסת, האנדרטה לזכר בית הכנסת שנשרף, אתר הזיכרון ביער ביקרניקי. קובנה - אזור השכונה היהודית סולבודקה, האנדרטה לזכר הילדים שנספו בשואה, בית הקונסול היפני סוגיהרה. וילנה - המוזיאון היהודי, בית הקברות היהודי, סמטאות הגטו, פסל הגאון מווילנה, בית הכנסת, בניין התיאטרון היהודי, טקס התייחדות ביער פונאר.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים:

בגשר מקבלים יותר:

 • בית הקונסול סוגיהרה

 • מוזיאון הקראים

 • מצודת האי בטרקאי

 • ארמון רונדלה בריגה

 • גבעת הצלבים

 • עיר הקראים - טראקאי

 • הגטו היהודי בווילנה

 • בית הקונסול סוגיהרה

 • מוזיאון הקראים

 • קניון נורדיקה