הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול למדינות הבלטיות מוילנה לריגה

5 ימים 4 לילות

טיול למדינות הבלטיות מוילנה לריגה

5 ימים 4 לילות (מס. טיול 098S)

על הטיול

על הטיול

היסטוריה ומורשת בליטא ולטביה.

מסלול

מסלול הטיול

 • 01
  יום ה' תל אביב > וילנה

  מפגש הקבוצה בנמל התעופה בן-גוריון וטיסה לוילנה בירת ליטא - "ירושלים דליטא". עם הנחיתה, יחכה לנו אוטובוס תיירים שייקח אותנו לסיור היכרות בעיר. בתום הסיור, העברה לבית המלון בוילנה. ארוחת ערב ולינה.

 • 02
  יום ו' וילנה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לתצפית ממרומי המצודה העתיקה השוכנת בלב העיר. ברדתנו מגבעת המצודה נתעכב ליד הקתדראלה המרשימה ו"מגדל הפעמון" הסמוך לה שבמרכז העיר. נציץ אל בית המושל הכללי הרוסי לשעבר שהיום הוא בית הנשיא של ליטא ונסור לביקור בקומפלקס בן מאות השנים של האוניברסיטה הווילנאית, אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המוקדמים והמרשימים ביותר במזרח אירופה. חלק של הסיור יוקדש לתקופת הגטו במלחמת העולם השנייה. נסייר ברחובות הגטו, בחצר בניין ה"יודנראט", ובמקומות מהם נשלחו יהודי וילנה לפונאר. נציץ אל בית הדפוס המפורסם ביותר בעולם היהודי, הלא הוא "דפוס האלמנה והאחים ראם". נצא ל"יער פונאר", גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא הסמוך לווילנה להתייחדות עם קורבנות השואה. נבקר בטרקאי הלא היא הבירה העתיקה של נסיכי ליטא השוכנת בלב אזור אגמים יפהפה. נבקר בטירה המרשימה, במוזיאון ובבית הקברות הקראי המשקפים מאות שנים של חיי הקראים בליטא ונתרשם מיופיו הנדיר של המקום. בתום הסיור נחזור למלוננו, הכנות לקראת שבת קודש. ארוחת ערב ולינה.

 • 03
  שבת וילנה

  תפילה בבית הכנסת טהרת הקודש. נמשיך את סיורנו ב"רחוב הגאון", נמשיך ל"רחוב היהודים" ולביתו של הגאון מווילנה, נבקר במקום בו ניצב ה"שולהויף", הלא הוא בית הכנסת המפורסם ומבני הציבור שהיו סמוכים לו. נמשיך בדרכנו דרך החצר בה גדל הפסל היהודי המפורסם מרדכי אנטוקולסקי. נעבור במקום בגישה של יהודי וילנה עם תאודור הרצל. נכנס לראות את המנזר שבו חסידי אומות העולם הצילו 12 יהודים. נעבור במקום בו מקס ויינרייך ייסד את מכון ייווא. סמוך לשם היה גר הסופר רומן גארי ויהודים חשובים אחרים. ארוחת ערב ולינה.

 • 04
  יום א' וילנה - פוניבז׳ - ריגה

  לאחר ארוחת הבוקר, נסע צפונה, תחנתנו הראשונה תהיה בעיר וילקומיר. בה נתרשם ממקום החיים של העיירה היהודית. נשמרה כאן חצר של בתי הכנסת ועוד כמה סימנים של הקהילה. נעצור בעיר הגדולה באזור בה הייתה הישיבה המפורסמת - פוניביצ'. נראה את בניין הישיבה ונדבר על אישיותו של הרב כהנמן. לאחר נסיעה לא ארוכה נחצה את הגבול ללטביה. נגיע לריגה, נצא לסיור ראשון ונכיר את צפונותיה של עיר יפהפייה זו. נעצור לארוחת הערב בבית הקהילה, לינה בריגה.

 • 05
  יום ב' ריגה > תל אביב

  לאחר ארוחת הבוקר, סיור בעיר העתיקה של ריגה הכולל חומות העיר, "השער השבדי", הקתדרלה המרכזית שנבנתה ב-1211, "בית החתולים", הגילדה הגדולה והקטנה, המגוון הארכיטקטוני הנדיר המאפיין את הבנייה המקומית, "בית מנצנדורף" המאפיין את אורח חייהם של הסוחרים הגרמנים העשירים שהיוו מרכיב חשוב באוכלוסייה המקומית ובפעילות הכלכלית. נצא לסיור בריגה היהודית. נבקר ברובע היהודי לשעבר, נעצור ליד האנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה הנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם המקומיים. ביקור בבית הכנסת היחיד הפעיל בריגה. נמשיך בביקור בשוק המרכזי של ריגה, אחד הגדולים והמרשימים באירופה כולה, על שלל הריחות, צבעים וטעמים. נמשיך לסיור באחת הפנינים הארכיטקטוניות של אירופה הלא הוא רחוב אלברטה המהווה ריכוז ייחודי לבניינים שעוצבו בסגנון ה"ארט-נובו" על ידי האדריכל היהודי מיכאל אייזנשטיין. בתום הסיור, העברה לשדה התעופה, חזרה בטיסה ארצה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

לתשומת לבך:

באחריות הנוסע לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה ארצה. יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. נעשה מאמץ להגיע לכל האתרים המפורטים.
למארגני הטיול כסוכני נסיעות אין שליטה על שרותי תעופה השונים כגון הזמנות אוכל מיוחד, מושב במטוס, שינוי זמני טיסה או איחור בטיסה. האחריות בנושא היא של חברת התעופה בלבד. ביטוח: ביטוח מטען ובריאות יש לבצע בהתאם לזמני הטיסה מיום יציאת הטיול ועד יום הנחיתה בארץ. אנא הקפידו על ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול.

תנאים ואחריות >
מבטיחים - מקיימים

מבטיחים ומקיימים

כלול במחיר הטיול

 • טיסות סדירות דרך יעד ביניים.
 • מיסי נמל ובטחון נכון ליום 12.1.20.
 • בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול.
 • כלכלה: חצי פנסיון ובצהרים: אפשרות להכנה עצמית של כריכים.
 • מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • מדריך מקומי דובר עברית/אנגלית.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).

לא כלול במחיר הטיול

 • שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה.
 • טיפ למדריך הישראלי (מקובל 4 € לאדם לכל יום טיול).
 • שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול.

הזמן טיול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מס. טיול:

פרטים אישיים: