הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

סיור בחבל יתיר – סוסיא

סיור טבע, בריאות והיסטוריה יהודית בחבל יתיר – 30/10/14

חוויות מרתקות מצפות לנו ביום סיור מלא:

בחוות הר סיני נשמע את סיפורה האישי של דליה הר סיני והחווה. נערוך סיור בחווה ונראה טחנת קמח מחיטה בטעם אגוזי ייחודי, מי בור טבעיים, ייצור גבינות ומוצרי חלב עיזים הניזונות מצמחי הבר והמרפא בהר. מערה ובריכת אגירת מי גשמים.
חווה אורגנית ייחודית, בה ניתן להסתובב, לראות כיצד מגדלים עיזים בצורה טבעית כולל חליבה וגבינות, בור ומערה שנחצבו במקום – שמשתמשים בהם על בסיס יומי (שותים רק מי בור), וכן טחנת קמח אורגנית – ניתן לראות כיצד טוחנים קמח מחיטה אורגנית באבניים מודרניות. כמו כן, נשמע את הסיפור האישי של בעלת החווה, כיצד הקימה החווה על כל חלקיה.

ביקב שוקק נשמע את סיפורו האישי של אלעד: מהילדות בצל ענבי חבל יתיר – אל פתיחת יקב בוטיק משובח. נלמד על ייצור היין: מגידול ענבים בטרואר היין המיוחד של חבל יתיר ועד לחביות אלון צרפתי מקורי, ונטעם יין מסוגים שונים.

בביקור בעשבי קדם, כרמל נשמע על הצומח במדבר יהודה, המשבר האקלימי וצמחי המדבר. תהליך הפקת החומרים מהצמח – וייצור התרופות ומוצרי הקוסמטיקה הצמחיים. נשמע על מנגנוני הגנה וריפוי צמחיים מפי ד"ר אמיר קיטרון.

באתר סוסיא נסייר בעיירה יהודית גדולה מתקופת התלמוד. נצפה בשרידיה של העיירה אשר נותרו חקוקים באבן, בכתובות הפסיפס, בורות המים, מערות המגורים, מקוואות הטהרה ובבית הכנסת המפואר שנשתמר בגובהה של עיר.
סוסיא היתה עיירה יהודית גדולה ומאורגנת, אשר התקיימה בדרום יהודה, בקצה הארץ הנושבת, במהלך מאות השנים שאחרי חורבן הבית השני. מתוך ההרס הנורא שפקד את ארץ יהודה בסוף מרד בר כוכבא, הלכה והתפתחה באיזור זה אוכלוסיה יהודית גדולה שהגיעה לשיא פריחתה בסוף התקופה הביזנטית, ובתחילתה של התקופה המוסלמית הקדומה (המאות הרביעית עד התשיעית לסה"נ). שרידיה של אוכלוסיה מרתקת זו, נשארו חקוקים בנדבכי האבנים שנותרו בשטח האתר שבסוסיא הקדומה.
סוסיא הינה עדות ארכיאולוגית מרשימה לסיפור מופלא של קהילה יהודית, אשר השכילה לגבש את דפוסיה החברתיים בימים של העדר מקדש, ולשגשג בתנאי הסביבה היחודיים של ספָר המדבר. עדות זו השאירה את רישומה באבנים.
נעמוד מקרוב על חיי היום יום של היהודים בארץ ישראל בתקופת התלמוד באופן מוחשי. שרידי המבנים, המקוואות, הכתובות, העיטורים והסמלים היהודיים באבן ובפסיפס, ובראש כולם מבנה בית הכנסת המפואר, שזורים בסיור מתמשך המגולל פרשיה מרתקת, אשר כאילו נסתיימה אתמול…
נערוך ביקור בבית כנסת עתיק מתקופת החורבן – מהמפוארים והגדולים בכל הארץ. חזיון אורקולי מיוחד וחדש. מערות מסתור, בורות מים ורחוב מרכזי עתיק.

קבוצה מורי דרך2   2014-07-20 11.13.20

מטרת הסיור לחזק את הקשר בין מרכז הארץ וההתיישבות – חבל יתיר. הסיור ישלב את העבר וההוה –טבע ובריאות.

מסלול הסיור:
8:30 – יציאה מרכבת צפון עם אוטובוס צמוד. האוטובוס ימתין במגרש החניה הגדול בארלוזורוב- תחנה של הקבוצות.
10:00 – ביקור במרכז מבקרים ובית קפה במקום.
10:30- חזיון אור קולי ,סיור בבית הכנסת העתיק ובעיר הקדומה סוסיא.
12:00 –ביקור ביקב שוקק-הכנת יין ביקב הבוטיק+טעימות.
12:50-מושב כרמל-עשבי קדם.
12:30- ארוחת צהרים חלבית קלה.
13:30- צמחי מדבר יהודה,הפקת שמנים ותמציות צמחים ומוצרי מרפא.
15:00- חוות הר סיני –סיפורה האישי של דליה הר סיני.
16:15- סיור בחווה: טחנת קמח,מערה בריכת שחיה ועוד.
17:30- גולת הכותרת: ביקור במערת המכפלה ותפילת ערבית.
חזרה הביתה ב- 20:30 משוער.

הערות:
1. יש לבוא עם נעלי הליכה ולבוש מתאימים וכובעים , וכמובן בקבוקי שתיה.
2. הסיור ימשך כל היום.
3. מומלץ להביא מצלמות/מכשיר הקלטה לתיעוד ההסטוריה.

התאריך: יום חמישי ו'במרחשון 30/10/14 בשעה 8:15 (יציאה ב-8:30 בדיוק).
מקום המפגש- מגרש חניה –ארלוזורוב ת"א.
עלויות- 180 ₪ לאדם בלבד. כולל ארוחת צהרים קלה-חלבית.

הרשמה- בפל. 052-2500202 טל. 03-5260900.
או במייל: Shalombb7@walla.com

שדה   ילדים קוטפים