הגשר שלך לעולם

תפריט ∴

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:
טיולים לשומרי מסורתבלוג טיולים כשריםטיולים לשומרי מסורתברצלונה המושלמת

ברצלונה המושלמת

ברצלונה, בירת קטלוניה, היא עיר חיה ותוססת, שופעת אתרי תרבות ואדריכלות ייחודית, מקומות בילוי וחיי לילה מגוונים, נופים קסומים, וחופים שוקקים. ברצלונה היא גם גן עדן עלי אדמות לחובבי האומנות והאדריכלות – העיר בה גדלו ויצרו גאודי, דאלי, ופבלו פיקסו. בעיר שפע של מוזיאונים ופארקים מרהיבים מלאים בפינות חמד לפיקניקים, שבילי טיול קסומים, ונקודות תצפית יפיפיות.

טיולים מאורגנים לספרד >

מעבר למוזיאונים המרתקים, ולשיטוט ברחובות ובפארקים המרהיבים, ברצלונה מציעה שפע של אטרקציות:

הרמבלה

המדרחוב והרחובות הסמוכים לו, מלאים מסעדות, בתי קפה, חנויות שיקיות ודוכנים, שיוצרים את האווירה הייחודית של ברצלונה. שוק בוקריה, שמערבל את החושים עם ריחות, צבעים וטעמים. בסיור ברובע הגותי מן המאה ה-14, תוכלו לחוש את ההיסטוריה של ברצלונה בין הסמטאות המרוצפות והמבנים העתיקים. למעלה משני מיליון תיירים בשנה מגיעים לראות את כנסיית סגרדה פמיליה, שתוכננה ועוצבה ע"י גאודי, ובנייתה שהחלה בשנת 1882 נמשכת עד היום – יצירת פאר ארכיטקטונית שמציעה גם נקודות תצפית מרהיבות על העיר. זה רק חלק קטן מהאטרקציות בעיר המרתקת הזאת…

טיול לברצלונה   טיול לברצלונה לדתיים

ברצלונה היהודית – קצת היסטוריה
גם זווית יהודית מרתקת יש בברצלונה – קהילה יהודית החלה להתבסס בברצלונה במאה ה-9 והגבעה שבה הקימו היהודים את בית הקברות נודעת היום כהר היהודים (מונז'ואיק). הקהילה התרחבה והפכה למרכז תרבותי ודתי חשוב באירופה, ומתוכה צמחו רבנים חשובים ביהדות ספרד כמו רבי שלמה בן אברהם אבן אדרת (רשב"א). במאה ה-14, עם התפרצות המגפה השחורה, החלו לרדוף את יהודי העיר והומצאו עלילות דם שונות. גם השלטונות החלו להצר את צעדיהם של היהודים והם נושלו ממשרות ציבוריות וחוייבו לשאת סימן מזהה. בסוף המאה ה-14 הקהילה היהודית נטבחה ע"י המון מוסת, ועל חורבות בית הכנסת הוקמה כנסייה. הגטו היהודי בוטל והרדיפות החריפו עד לגירוש היהודים מספרד כולה ב-1492. היישוב היהודי בברצלונה חודש רק בתחילת המאה ה-20, גדל והתפתח והיום הקהילה היהודית בברצלונה היא הגדולה בספרד.

מלון כשר בלב ברצלונה
המלון נמצא במיקום מרכזי מושלם! 10 דקות מסגדה פמליה ומהרובע היהודי העתיק, ו-5 דקות מפארק גואל – הפנינה של ברצלונה. נקודות תצפית של 360 מעלות מהיפות ביותר בברצלונה, המשקיפות על העיר וסביבתה, מבנים מדהימים של גאודי, גבעות מוריקות ושבילים קסומים. מומלץ לבקר באטרקציה החדשה בפארק – סרט בארבעה ממדים המציג את מפעל חייו של גאודי בעודכם יושבים על כיסאות נעים.

מלון דירות כשר בברצלונה >>

טיול מאורגן כשר לספרד   טיול כשר לדתיים בספרד

טיול לקוסטה בראווה וברצלונה >>