הגשר שלך לעולם

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לספרד ופורטוגל פסיפס איברי

11 ימים 10 לילות

טיול לספרד ופורטוגל פסיפס איברי

11 ימים 10 לילות (מס. טיול 776)

מסע בעקבות תור הזהב של יהדות ספרד – מולדתם ומשבם של רבנים חשובים, בתי כנסת וקהילות יהודיות שגורשו. נטייל בערים מימי הביניים, בעיירות ציוריות, נשמע את סיפורם של אנוסי פורטוגל ונבקר באתרי מורשת חשובים. טולדו, ליסבון, סביליה, קורדובה וגרנדה – כולם מקומות חשובים בהיסטוריה של העם היהודי מר' אבן עזרא ור' יהודה הלוי ועד הרמב"ם.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

 • 01
  יום ב' תל-אביב > מדריד

  מפגש הקבוצה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה למדריד בירת ספרד. לאחר הנחיתה נערוך סיור היכרות ראשוני ובסיומו נגיע לבית המלון.

 • 02
  יום ג' מדריד > טולדו

  הבוקר ניסע לטולדו הבנויה על גדות נהר הטחו. חשיבות מיוחדת לעיר זו בתולדות עמנו בשמשה כבירת יהדות ספרד בתקופת תור הזהב, וכמקום מושבם של ר' משה אבן עזרא, הרא"ש ורבי יהודה הלוי. נבקר ברובע היהודי על בתי הכנסת שבו, אשר הפכו, לצערנו, במרוצת השנים לכנסיות. בתום הסיור נשוב למדריד ונערוך סיור מודרך אשר יוביל אותנו לאתריה המפורסמים של מדריד - “פלאזה מיור", "פוארטו דל סול” ו”פלאזה אספאניה”. ניסע לאורך שדרותיה המרהיבות של מדריד ונבקר בארמון המלכותי ובמוזיאון הפראדו. בערב: המעונינים יוכלו לצאת לסיור לילה במדריד המוארת (בתשלום).

 • 03
  יום ד' אווילה > סלמנקה > גוארדה

  הבוקר אנו נפרדים ממדריד ונוסעים מערבה אל אווילה, עיר עתיקה המוקפת חומת מגדלים. אווילה היא גם עירו של משה דה ליאון מגלה הזוהר. נטייל בעיר היפה על סימטאותיה הצרות ובנייני הפאר שבה ונהלך ב"חודריה" הרובע בו גרו יהודי העיר. נמשיך לסלמנקה המפורסמת בזכות הבניינים הייחודים שבה המציגים את כל סגנונות הבנייה הספרדיים. סלמנקה היתה ידועה בתקופת הרנסנס, הודות לחשיבות האוניברסיטה שבה, אחת החלוצות באירופה. לאחר הסיור בסלמנקה נמשיך בנסיעה, נחצה את הגבול לפורטוגל עד הגיענו לגוארדה. העיר הגבוהה באירופה, נטייל בין בתי הרובע היהודי לשעבר, נבחין בצלבים החרוטים על משקופי הבתים אשר מספרים את סיפורם של אנוסי פורטוגל.

 • 04
  יום ה' בלמונטה > טומאר > ליסבון

  הבוקר אנו נוסעים לבלמונטה עיירה ציורית אשר התפרסמה לפני כמאה שנה, כאשר התגלו בה, באקראי, משפחות של אנוסים הנוהגים מנהגי יהדות שעברו ביניהם, בהסתר ובהיחבא, במשך כחמש מאות שנה. נבקר בבית הכנסת בית אליהו שנבנה במקומו של בית הכנסת שנחרב בפרעות האינקוויזיציה. נמשיך בנסיעה לטומאר עיר קטנה ויפה מימי הביניים, אשר בה שרידי קהילה יהודית ובית כנסת מהעתיקים באירופה. בית הכנסת נשתמר בצורה נפלאה, עד ימינו. לקראת ערב נגיע לליסבון בירת פורטוגל. בערב יוכלו המעוניינים לצאת (בתשלום) למופע שירה במועדון פאדו.

 • 05
  יום ו' ליסבון > אובידוש

  הבוקר לעיירה המקסימה אובידוש. "בונבוניירה בקופסה" שניתנה כמתנת נישואים של מלך פורטוגל למלכתו האהובה במאה ה-15. נסייר בעיר-מבצר בין החומות והשערים בה נשמר אופייה המיוחד והאותנטי של עיירת-מבצר בפורטוגל. בתום הסיור נחזור לליסבון ונצא לסיור בעיר, נטייל ברובע אלפמה, הרובע העתיק ביותר של ליסבון. כאן התגוררו יהודים עד גירוש פורטוגל במאה ה–16 נצפה במנזר ג`רונימו, נראה את אנדרטת מגלי הארצות ונבקר במגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים. בתום הסיור נשוב לבית המלון. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 06
  שבת ליסבון

  לאחר סעודת השבת נערוך סיור רגלי באזור המלון, יחד עם מלווה הקבוצה.

 • 07
  יום א' אבורה > סביליה

  לאחר ארוחת הבוקר אנו פונים לכיוון ספרד. בדרך נעבור באבורה, שהוכרזה ע"י אונסקו כנכס תרבות עולמי נחצה את הגבול לספרד וניסע בנוף טיפוסי של כרמי זית ויערות אלון השעם ניסע לסביליה, בירת חבל אנדלוסיה השוכנת לגדות הנהר הגדול - "גואדלכביר". סביליה מפורסמת בגשריה, כיכרותיה, במופעי הפלמנקו ובאופרות "הספר מסביליה" ו"כרמן" אשר חוברו בהשראתה. בערב נוכל לצפות במופע פלמנקו ובלט ספרדי (בתשלום).

 • 08
  יום ב' סביליה

  הבוקר נערוך סיור מודרך בסביליה, אשר יוביל אותנו ל"פלאזה ד'אספניה" - מהיפות שבכיכרות ספרד, נראה את מגדל חירלדה ונבקר בבית פילאטוס: הבית הוא למעשה ארמון, ונחשב לאחד הבתים היפים בכל סביליה. המרקיז דון פאדריקה, בנו של מושל אנדלוסיה, חזר בשנת 1518 ממסע עליה לרגל מירושלים, והורה לבנות את הבית, הנמצא בבעלות צאצאיו עד היום. התכנון התבסס כנראה על דגם מעונו של פונטוס פילאטוס, הנציב הרומי שהתגורר בירושלים. סיביליה היא גם עירם של משפחות אברבנאל, אבולעפיה ואבודרהם. נבקר ברובע היהודי בו התנהלו חיים יהודיים מפוארים בעבר ונראה את רחוב שושנה. שעות אחר הצהרים חופשיות לסיורים וביקורים בעיר היפה. בערב נערוך שייט מהנה על הנהר גודאלכביר ונצפה על העיר מנקודת מבט שונה.

 • 09
  יום ג' קורדובה > גרנדה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לקורדובה עירם של ר' יהודה הלוי והרמב"ם, מרכז התרבות בתקופת תור הזהב. בהגעה נערוך סיור אשר יוקדש לביקור ברובע היהודי - החודריה, נצפה בפסלו של הרמב"ם שבכיכר טבריה, נאתר את מקום ישיבתו של רבי אבן שפרוט שבכיכר יהודה הלוי ונבקר בבית הכנסת ששרד מאז וכמו נכן נבקר במוזיאון Casa De Sefarad, מוזיאון קטן ומיוחד המציג את מורשת יהדות ספרד והרמב”ם. נבקר גם להבדיל ב"מסקיטה" הוא המסגד המורי המפורסם. לאחר הסיור נמשיך ל"רימונה של ספרד" היא גרנדה, בירת הממלכה המורית. בערב אפשר לבקר במופע פולקלור צועני ססגוני (בתשלום).

 • 10
  יום ד' גרנדה > מדריד

  הבוקר נבקר באחד משבעת פלאי תבל - ארמון אלהמברה בו נראה בין היתר את אולם השגרירים המדהים בו חתמו המלכים הקתולים על צו גירוש יהודי ספרד ומשם שיגרו את קולומבוס לגלות עולם, נבקר בחצר ההדסים, חצר האריות ועוד. ביקורנו במתחם לא יסתיים לפני שנבקר בגני חנרליפה. לאחר הסיור נמשיך למדריד.

 • 11
  יום ה' מדריד > תל-אביב

  תמה החופשה. ניסע לשדה התעופה במדריד ונטוס חזרה ארצה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

לתשומת לבך:

יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה.

תנאים ואחריות >
לתשומת לבך:

יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה.

תנאים ואחריות >

להורדת טופס הרשמה ↓

כלול במחיר הטיול

 • טיסות: טיסות בינלאומיות בחברה סדירה, על פי המסלול.
 • בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לבצוע התכנית.
 • כלכלה: 10 ארוחות בוקר בבתי המלון המבוססות על מוצרים מותרים וכלים חד פעמיים, ועוד 2 ארוחות שבת ו-4 ארוחות חמות צמחוניות (סה"כ 6 ארוחות חמות), ובצהרים - פיקניק (במקומות בהם מתאפשר) או אפשרות להכנת כריכים (לחם וממרחים).
 • מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול.
 • סיורים מודרכים: מדריד, טולדו, ליסבון, סביליה קורדובה וגרנדה.
 • סיורי הכרות: אווילה, סלמנקה, בלמונטה, טומאר.
 • ביקורים מיוחדים: מדריד -  הארמון המלכותי ומוזיאון הפרדו. ליסבון - מגדל בלם, סביליה - בית פילאטוס, שייט על הנהר גואדלכביר, קורדובה - המסקיטה, גרנדה - ארמון אלהמברה.
 • טיפים: לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).
לתשומת לבך:

יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה.

תנאים ואחריות >

להורדת טופס הרשמה ↓

Please leave this field empty.

מפת הטיול:

לתשומת לבך:

יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה.

תנאים ואחריות >

מפת הטיול:

בגשר מקבלים יותר:

 • מוזיאון הפראדו במדריד

 • הארמון המלכותי במדריד

 • מגדל בלם בליסבון

 • בית פילאטוס בסביליה

 • שייט על הנהר גואדלכביר

 • ארמון אלהמברה

והלב מושך אל משהו יהודי

טולדו - בתי הכנסת שהפכו לכנסיות (סנטה מריה לה בלנקה ואל טרנזיטו) גוארדה - ביקור ברובע היהודי בלמונטה - בית הכנסת "בית אליהו" ליסבון - בית הכנסת שערי תקווה סביליה - הרובע היהודי ורחוב שושנה קורדובה - בית הכנסת, פסל הרמב"ם וכיכר יהודה הלוי, מוזיאון Casa De Sefarad