הגשר שלך לעולם

להזמין טיול מאורגן 03-5260900

חפש טיול
תאריך יציאה:

טיול לאיטליה – רנסנס איטלקי סודות, אומנות, ים וכיף בשילוב אתריים יהודיים

8 ימים 7 לילות

טיול לאיטליה – רנסנס איטלקי סודות, אומנות, ים וכיף בשילוב אתריים יהודיים

8 ימים 7 לילות (מס. טיול 916)

אומנות היא לא מה שאנחנו יודעים, אלא מה שאנחנו מרגישים. כל השאר אינו אלא מדע. (ברנרד ברנסון).

איטליה עשירה מצד אחד ביהדות ובבתי כנסת מן העתיקים והיפים בעולם ומצד שני ביצירות אומנות חשובות כמעט בכל פינה. הליכה ברחובותיה היא לעיתים, כמו ביקור במוזיאון. עיקר סיורינו יהיה במחוזות ליגוריה, לומברדיה וטוסקנה אשר בירתה פירנצה, מכונה גם בכינוי – עריסת הרנסנס (The Cradle of the Renaissance). בטוסקנה בכלל ובפירנצה בפרט נקשרים השמות של היוצרים הגדולים של כל הזמנים דוגמת דנטה אליגיירי, ג'וטו, דונטלו, לאונרדו דה וינצ'י, מיכלאנג'לו, רפאלו ועוד. את חלק מהיצירות והסיפורים של אלה נראה ונחווה תוך שילוב ביקור בעיירות ציוריות וערים מרכזיות, ומבט על נופים של גבעות ושדות רחבי ידיים. לתוך כל אלה נשלב את ההיסטוריה המרתקת והמרגשת של יהדות איטליה, תוך שנחשף למרכזים שלה בפירנצה, סיינה.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

 • 01
  יום ד' תל אביב > מילאנו

  נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא אחה"צ למילאנו, הבירה הכלכלית של איטליה ובירת האופנה העולמית. לאחר הנחיתה ניסע לבית המלון בקרבת שדה התעופה ללינה. לינה: באזור מילאנו.

 • 02
  יום ה' מילאנו > פארמה > רג'יו אמיליה > מודנה > פירנצה

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר ניסע רעננים לכיוון דרום-מזרח, כאשר היעד הסופי פירנצה. נתחיל את הביקור בפארמה. בית הכנסת נבנה בשנת 1822 בסגנון ניאו קלאסי. המבנה נראה די פשוט מבחוץ אך טומן בתוכו בית כנסת קטן ומדהים ביופיו. בתום הסיור נמשיך לעיר Reggio Emilia, העיר שבה שכנו בתי ספר רבים ללימודי יהדות. בית הכנסת נבנה בשנת 1672 בסגנון בארוק. כאשר ארון הקודש שלו העשוי משיש קאררה מורכב בבית הכנסת הגדול בקרית שמואל שליד חיפה. בתום הביקור נגיע לעיר מודנה, שם נבנה בשנת 1873 בית הכנסת, פנינת חמדה בסגנון ניאו-קלאסי בכיכר מאציני. בתום הביקור נגיע לפירנצה לבית המלון וארוחת ערב. לינה: מדיטראנו פירנצה. ארוחת ערב בבית חב"ד.

 • 03
  יום ו' פירנצה > סיינה > פירנצה

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר, ניסע לסיינה, המוקפת חומה ,נגיע לפיאצה "דל קאמפו" שהשתמרה כפי שהייתה מאז ימי הביניים נתרשם מיופייה ונראה את בניין העירייה. בחלק היהודי נראה את בית הכנסת שמשמש את הקהילה הקטנה הקיימת במקום, (באם הזמן יאפשר, נעצור לקניות בקרבת סיינה). בתום הביקור נחזור לפירנצה, נבקר בלווי מדריך מקומי בגלריית האופיצי (Galleria degli Uffizi), אחת הגלריות העתיקות בעולם המערבי. רוב יצירות האומנות נאספו ע"י בני משפחת מדיצ'י, וביניהן תמונות שצויירו על ידי לאונרדו, מיכלאנג'לו, רפאלו, טיציאן וגאונים נוספים בני הרנסנס. מבנה הגלריה לכשעצמו חשוב מבחינה ארכיטקטונית ומסמל את התפתחות הסגנון העירוני במאה ה-16. בתום הביקור נראה את בית הכנסת הגדול ובסיומו הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת. לינה: מדיטראנו פירנצה. ארוחת ערב בבית חב"ד.

 • 04
  שבת פירנצה, מוזיאונים

  לאחר התפילה וסעודת השבת, נבקר בגלריית האקדמיה (Galleria dell'Accademia), בלווי מדריך מקומי, בה נמצא הפסל המפורסם ביותר בעולם – 'דוד' המקורי של מיכלאנג'לו, בתום הסיור נחזור לבית המלון למנוחה. אחה"צ נצא לסיור מודרך בפירנצה. נראה את מגדל הפעמונים של ג`וטו, בית הטבילה עם שערי גן עדן והדואומו, נבקר בפיאצה דלה סיניוריה, פלאציו וקיו ובפונטה וקיו - הגשר העתיק והיחיד שנותר שלם בעת ההפצצות במלחמת העולם השניה. סעודה שלישית ובמוצ"ש נצא לאתרי הבילוי של פירנצה. לינה: מדיטראנו פירנצה. ארוחת צהריים וסעודה שלישית בבית חב"ד.

 • 05
  יום א' פירנצה > סאן ג'ימיניאנו > פיזה > גנואה

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר ניפרד מפירנצה וניסע צפון-מערב לסאן ג'ימיניאנו עיירת המגדלים, נשוטט בסמטאות המקסימות ונשקיף על הנופים הקסומים של טוסקנה. בתום הביקור ניסע לפיזה. נגיע לכיכר ה'קסמים' ונראה את מגדל הפעמונים בסגנון הרומנסקי הנוטה על צידו והמהווה את הסמל המפורסם של פיזה. בתום הסיור ניסע לגנואה נראה את אזור הנמל ורובע המלחים, הטיילת היפה "ויה גריבלדי" עם הארמונות והמבנים הנהדרים מתקופת הרנסאנס. משם נגיע לבית המלון וארוחת ערב לינה: גנואה. ארוחת ערב במלון: ע"ב דגים.

 • 06
  יום ב' גנואה > הריביירה האיטלקית המערבית

  את שני הימים הקרובים נקדיש לריביירה האיטלקית. לאחר תפילה וארוחת בוקר נצא מערבה ליום מרתק בחלקה של הריביירה המערבית בה שוקעת השמש. נתחיל את הביקור בעיירה Albenga. זו הנקודה המערבית ביותר אליה נגיע. אלבניה היא עיירה מימי הביניים בת 23,000 תושבים, בנויה על תשתית של עיר רומית. רחובותיה ישרים ומסודרים כיאה למחנה רומי צבאי מסודר. נכנס רגלית לטיול קצר בעיר דרך שער טורלרו ונצפה בבנייני המגדלים הרבים הבנויים מלבנים אדומות. נצעד אל אחד המגדלים היפים בעיר משם לכיכר בה נראה קתדרלה מימי הביניים וכנסיה מימי רומי האחרונים וכן כיכר מקסימה ובה פסלים של 3 אריות שהובאו מרומא בשנת 1608. נמשיך את דרכנו מזרחה לאורך כביש החוף Via Aurelia נחלוף על Loano ובהמשך ניסע דרך פיאטרה ליגורה שם נצפה במצודה הבנוי על צוק תלול ומשקיפה על הים. נצפין מעט בדרכנו למערת נטיפים Grotte di Valdemino. מערה קסומה עם אגמים תת-קרקעיים. הסיור במערה מתחיל בדיוק בשעה 11:30 ומשכו כשעה. (במידה ולא נספיק לסיור ניסע למרכז קניות בסוף היום). בתום הסיור נמשיך לאורך כביש החוף המתפתל, נחלוף על Finale Ligure שבנויה משלושה חלקים ומעניינת. משם נמשיך אל העיירה נולי. פעם מעצמה ימית שנלחמה בדוכסות גנואה. נולי קיבלה את מעמדה במסע הצלב הראשון (1097). היא אחת מהערים העתיקות שנשתמרו במיטבן. בעיר העתיקה רחובות צרים וקשתות רבות תלויות בין הבתים. נמשיך בדרכנו לסאבונה העיר הגדולה בריביירה המערבית. נעבור דרך החוף היפייפה הזהוב של Sportono ובהמשך דרך Bergeggi, עיירה סואנת עוד מתקופת רומי, שוכנת למרגלות ההר סינט הלנה בנייניה עם גגות אדומים שצופים אל הים התכול. סאבונה היא עיר ידועה ממלחמות הפיניקים. בעיר מבצר פריאמאר המרשים שצופה על העיר כולה. סיור רגלי קצר בעיר יאפשר לראות ככרות יפייפיות ומגדל פעמונים עם תבליט מוזאיקה מרשים. בעיר גם מגדל ליאון פאנקאלדו על שמו של שותפו של מגלאן למסעי התגליות לאמריקה. (מכאן ניסע למרכז הקניות Centro Commerciale Il Gabbiano למסע קניות בחנויות מותגים איטלקיים). בסוף היום נחזור לבית המלון ונאכל ארוחת ערב. לינה: גנואה. ארוחת ערב במלון: ע"ב דגים.

 • 07
  יום ג' גנואה > הריביירה האיטלקית המזרחית

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר. נצא ליום מרתק נוסף בריביירה המזרחית מזרחה המשובצת עיירות דייגים ציוריות ונוף מרהים, נתחיל את היום בביקור בעיירה ראפלו עיירת דייגים יפייפה, משם נמשיך לעיירת הקיט היפה סנטה מרגריטה, ונעלה על ספינה שתיקח אותנו ל'פנינת הריביירה' העיירה פורטופינו שעל חוף הים הליגורי. עיירה שבתיה צבועים בצבעים שונים ועזים ומפורסמת בכל העולם כעיירת נופש של שועי עולם. הסופר גידה מופאסן דיבר בשיבחה של העיירה, והזמרת דלילה שרה את שירה המפורסם, "מצאתי את אהבתי בפורטופינו". בתום הסיור ניסע לאחד האזוריים היפים באיטליה ה"צ'ינקווה טרה", שבלב מחוז ליגוריה אלו הם חמישה כפרים קטנים וציוריים הסמוכים זה לזה. נעזר ברכבת על מנת לעבור בין 2 כפרים ואף נלך על הטיילת המחברת ביניהם. בתום הביקור נחזור לבית המלון שלנו ונאכל ארוחת ערב. לינה: גנואה. ארוחת ערב במלון: ע"ב דגים.

 • 08
  יום ד' גנואה > אסטי > קאזלה מונפראטו > מילאנו > תל אביב

  לאחר התפילה וארוחת הבוקר נארוז את המזוודות, ניפרד מגנואה וניסע לאסטי, עיר בת מאה המגדלים. נסייר בעיר ונראה את בית הכנסת האורתודוקסי המעניין, שנבנה בשנת 1786, שמבחוץ הוסווה ככנסיה קתולית. בתום הביקור ניסע לקאזלה מונפראטו, שהיתה בעבר מרכז יהודי חשוב. נבקר בבית הכנסת המהווה מונומנט איטלקי לאומי. בתום הביקור ניסע למילאנו, למרכז העיר נראה את הדואמו, קתדרלה גותית מפורסמת, אחת האטרקציות הידועות ביותר בעיר, הנישאת לגובה של 108 מטרים ויכולה להכיל 40,000 איש בקירוב. משם ניגש ונראה את גלריית ויטוריו עמנואל מרכז הקניות הוותיק ביותר בעולם. לאחר הביקור, נלך לראות את בית האופרה הידוע ביותר בעולם-לה סקאלה די מילאנו. בתום הסיור נאכל ארוחת ערב וניסע לשדה התעופה של מילאנו לטיסה חזרה ארצה. (הנחיתה ביום ה' לפנות בוקר). ארוחת ערב במסעדה כשרה/קהילה מקומית.

פנו ליועץ טיולים >

להורדת טופס הרשמה ↓

לתשומת לבך:

הביקורים באתרים וסדר ימי הטיול עשויים להשתנות, בשל אילוצים חיצוניים.

תנאים ואחריות >
לתשומת לבך:

הביקורים באתרים וסדר ימי הטיול עשויים להשתנות, בשל אילוצים חיצוניים.

תנאים ואחריות >

להורדת טופס הרשמה ↓

כלול במחיר הטיול

 • כרטיס טיסה, קבוצתי בחברה אל-על לאיטליה.
 • 7 ימי טיול מלאים, 3 בתי מלון, 2 מוזיאונים, ללא ימים חופשיים.
 • מיסי נמל ודלק כפי שידועים ביום הוצאת ההזמנה וניתנים לשינויים.
 • אכסון בבית מלון מדרגה ראשונה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
 • כלכלה: חצי פנסיון כשר מורחב – 7 ארוחות בוקר בבתי המלון המבוססות על מוצרים מותרים ובכלים חד פעמיים ועוד 7 ארוחות חמות וכן סעודה שלישית. כמו כן, הכנה עצמית של כריכים לצהריים (לחם וממרחים).
 • אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול הנ"ל.
 • סיורים וביקורים כמפורט במסלול. כולל ביקור ב-2 מוזיאונים בפירנצה, שייט לפורטופינו, נסיעה ברכבת ל צ'ינקווה טרה, כניסה למערת הנטיפים (במידה והזמן יאפשר).
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (לא כולל דמי סבלות בבתי מלון).
 • מלווה קבוצה מצוות טיולי גשר, מאיר סגל.

לא כלול במחיר הטיול

 • ביטוח מסוג כל שהוא (חובה להוציא ביטוח רפואי ומטען, ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול-9 ימים!).
 • טיפ למלווה הקבוצה הישראלי.
 • הוצאות אישיות, כגון שתייה בעת הארוחות, טלפונים וכד'.
 • כל שלא נכלל תחת הסעיף "המחירים כוללים".
לתשומת לבך:

הביקורים באתרים וסדר ימי הטיול עשויים להשתנות, בשל אילוצים חיצוניים.

תנאים ואחריות >

להורדת טופס הרשמה ↓

Please leave this field empty.

לתשומת לבך:

הביקורים באתרים וסדר ימי הטיול עשויים להשתנות, בשל אילוצים חיצוניים.

תנאים ואחריות >